Sign in to follow this  
Followers 0
antondonew

Lenovo T60 или Т400

28 posts in this topic

Здравейте колеги. Искам да попитам кой от двата модела бихте препоръчали?

Ще се ползва предимно за интернет, музика и филми. Искам да е здрав и надежден.

Т400 с метални панти ли е? В момента ползвам IBM T43, дали си заслужава да го сменям - Железен е???

Моля ако някой ги е имал и двата да изкаже мнение. Благодаря.

Edited by Toni74

Определено Т60. Т400 има доста недодяланици. Въпреки, че хардуерно е второ поколение след Т60, Т400 има лош дисплей, кекави панти и бързоизносващ се вентилатор на охлаждането.

Относно мнението на колегата gguest ....

Да ... т400 няма варианти с ips дисплей , но за сметка на това има доста светлосилен лед дисплей (1440х900) , а както всички знаем това е нещо което "куца" при т60 и т61. Относно пантите ... немога да кажа , но имам т400 от месец и половина ... взех го със панти без луфт ... и още си е така :) незнам колко е ползван, но на мен ми изглеждат "вечни" . Другото нещо е охлаждането .... трябва да подчертаем че охладителната система на т400 е доста по-добра от тази на т60... да не говорим ако си вземеш вариант на т400 със процесор от "Р" серията ... която е нисковолтажна и отделя по-малко топлина ... особено когато не е натоварен :)

Т400 също така си има rollcage .... така че е що-годе защитен, но ти недей да до пускаш от високо все пак :). Успех с избора :)

Благодаря и на теб колега. Вече взех да се обърквам. Нека и други колеги да изкажат мнение.

Не съм ползвал т400 но съм горд собственик на т60р и да ти кажа съм повече от доволен.

Като качество, Т60 е по-добър, но изборът е странен, лаптопите не са даже даже от съседни поколения, а и в ценово отношение доста се различават. Имал съм доста модели Тинкпад преди Т400, в момента имам него и не бих го сменил за някой от предишните, въпреки някои от преимуществата им в качествено отношение. С най-добрите C2D процесори, по производителсност се конкурира успешно с най-съвременни бюджетни машинки, като ги превъзхожда многократно, като качество и надеждност. Както писа колегата по-горе, дисплеите с ЛЕД посветка са доста прилични, а автономната работа на батерии е повече от добра. Моят е във вариант с отделно Радеон видео, но има и вградено интелско, което за мен лично е една много добра екстра. Да не забравяме и опцията за 3G, уебкамера, както и поддръжката на DDR3. Ено от най-ценните неща на Тинкпад - клавиатурата, е една и съща и при двата модела. Пантите може да не са чак като на Т60, но са достатъчно добри, евентуалният малък луфт напълно се преживява. Така че, ако цената няма значение, не виждам причина да се избере доста по-стария Т60.

Е това се казва мнение :thumbsup:. Доста изчерпателно, за което благодаря на колегата kontev.

Имах T60 в продължение на 5 години. Преди месец го смених с T400, който е на 3 год. и е доста запазен. Зависи точно кои модели сравняваш, защото има доста вариации, но аз пиша конкретно за моите. Няма да коментирам видеото, защото и 2-та са с интелско, а и не играя игри, така че не мога да кажа много по-въпроса.

Предимства на T400:

1. По-ярък дисплей с по-висока резолюция 1440х900 срещу 1024х768

2. По-нова архитектура с поддръжка на 64-битова ОС и DDR3 до 8gb срещу 32-битова ОС и DDR2 до 4gb/реално 3 се ползват/.

3. По-мощен процесор - T9400 срещу T5500.

Предимства на Т60.

1. Т60 определено е по-здрав като изработка - няма скърцане, няма луфтове. Говоря основно за пластмасата, при пантите нямам усещане да има разлика - и на двата модела са метални и много здрави.

2. По-лек е/макар и с не много/, по-тънък е и усещаненото е че е по-компактент, защото 6-клетъчната батерия не стърчи, докато на T400 6-клетъчната батерия стърчи отзад.

3. Има лого на IBM :)

Така че зависи какво точно искаш - ако търсиш производителност - взимай T400, ако ще го изпускаш и заливаш :) , взимай T60.

Аз ги смених, защото за 200 лв. разлика си направих upgrade, но ако можех щях да си запазя и двата.

Да колега всичко зависи от самата модификация.Т60 има един дисплей 1600х1200 ips в който съм убеден че т400 е доста назад по отношение на дисплея.С процесор т7200,т7400,т7600 (особено с последния се държи доста прилично ati fire gl 5200 видеото си е добро.Всичко зависи от конкретните модификации.и двата модела си имат +

А това, което няма да ти хареса след Т43-ката е, че и при двата модела липсва червеният кант на бутоните на пойнтинг стика. Така че, направо скачай на Т410+ :clap:

За да обобщим коментарите до тук.... и двата модела си имат плюсовете ... зависи какво точно търсиш, но едно е сигурно и за двата модела (и за thinkpad серията като цяло) .... няма да сбъркаш с избора си :)

Няма никаква база за сръвнение.Т60 е един от най-добрите модели на IBM и всички го определят за последния истински тхинкпад от големия производител.

НЕ слушаи никои решаваи сам иначе ще патиш,за темата сравнения м/у т60 и т400 са неудачни поради различните генирации ,32бита ОС срещу 64 бита какво има да се сравнява все едно сравняваш ,crt monitor i ips ,или голф 2 с голф 3,

че,какъв е проблема и Т60 да е с 64бита ОС

обеснявам : проблема би бил процесора и чипсета дали поддаржат 64 бита архитектура,има разлика в протоколите процесора разбира само от МАШИНЕН ЕЗИК ане от linux,win,apple ako тези понятия ти говорят нещо,по удачно може да се сравнят т400 с т4хх серии или т 60 с т43 и тн.

обеснявам : проблема би бил процесора и чипсета дали поддаржат 64 бита архитектура,има разлика в протоколите процесора разбира само от МАШИНЕН ЕЗИК ане от linux,win,apple ako тези понятия ти говорят нещо,по удачно може да се сравнят т400 с т4хх серии или т 60 с т43 и тн.

Колега!

Процесорите използвани в т60 серията са 64 битови (Т7200 , т7500 ... и др.) ... съвместими са със 64 битови OS ... друг е въпроса че ти трябват минимум 4гиг. рам , за да усетиш разликата между 32 и 64 битовата система...

Моля ... мислете малко преди да пишете....!

дасам казал че не са , да сам се обварзвал с конкретни данни,обяснявах принципно и говорих в условно наклонение , всеки може да чете малко разбират написаното , назидателния тон за жена ти го пази ,да не си от онези дето мислят че в PC driver е нещо за каране .

Колега Argonaut!

Не искам темата да се превръща в "Off topic", затова ви отговарям за последен път.

Ето хронологията:

Колегата SpliFF попита: "Че,какъв е проблема и Т60 да е с 64бита ОС"

Вие отговорихте : "обеснявам : проблема би бил процесора и чипсета дали поддаржат 64 бита архитектура,има разлика в протоколите процесора разбира само от МАШИНЕН ЕЗИК ане от linux,win,apple ako тези понятия ти говорят нещо,по удачно може да се сравнят т400 с т4хх серии или т 60 с т43 и тн.

Въпроса на колегата SpliFF е конкретен (и риторичен според мен, понеже всички знаем отговора) и поради това вашия отговор се обвързва с него (Т60 модела)

"Не стига само да прочиташ-

и слепий знае да чете:

учи се думи да откриваш

между самите редове..." Стоян Михайловски

Edited by Ceyram
1 person likes this

Аз отговорих така защото колегата Argonaut написа,че е неудачно да се сравнява 32 бит ОС с 64 бит ОС , като и 2-та модела могат да ползват 64 бит О.С.Всички поддържани от Т60 core2duo процесори(а те са Intel Core 2 Duo processor T5500 (1.6 GHz), 2-MB L2 cache v Intel Core 2 Duo processor T5600 (1.83 GHz), 2-MB L2 cache v Intel Core 2 Duo processor T7200 (2.0 GHz), 4-MB L2 cache v Intel Core 2 Duo processor T7400 (2.16 GHz), 4-MB L2 cache v Intel Core 2 Duo processor T7600 (2.33 GHz), 4-MB L2) са 64битови.

Най ми е весело, когато коментират. хора, които нямат поняте от архитектура на процесор.

Core 2 Duo има добавени 64 bit инструкции и допълнителни регистри,така че е съвместим с 64bit. OS.Kонвейра на Core 2 Duo e с две стъпки по-дълъг, а декодиращото устройство е с суперскаларност изпълняваща 4+1 инструкции за такт, спрямо 3 при Core Duo.Допълнителни инструкции в конвейерът за реални числа + още един блок в аритметично-логическо устройство.Добави и по-бързата SRAM от първо и второ ниво.....и ред други неща, които пак няма да разбереш.

Така, че първо научи каква е разликата м-у Core Duo и Core 2 Duo, чак тогава сравнявай процесори, а за лаптопи на не говорим.

1 person likes this

По -ясно написано от горния пост-здраве му кажи.

:drinks:

Честито на именниците, за последно пиша в таз тема щото вартим едно и сащо евала дето сравнявате CPU intel t7xxx v intel p8xxx няма да влизам в конкретика има в нета много,от личен опит имам т400,т410,т420, най добре работи т400 ,т410 е отврат конкуренция му е т420. Тенденденцията е всеки хвали лаптопа с какавто бюджет е имал в момента. Бех написал че не се обварзвам с конкретни модели и параметри вий пак на нероден Петко гащи кроити че и спориме какав размер са

Затова препорака не слушаи никои ,решаваи според бюджета, всичко е на касмет.. Желая на всички успехи и се извинявам ако сам обидил някого.

Edited by Argonaut

T60 поддържа Yonah и Merom процесори, като и двата са във вариант сокет М (Merom съответно има ѝ сокет P), Merom е 64 bit съвместим.Отделно прави разлика м-у съвместимост и нативна 64bit архитектура и никой не ти сравнява Merom с Penryn.Двата лаптопа имат плюсове и минуси, но ако гледаме от хардуерна гледна точка, ест. че Т400 е за предпочитане.Пак си прочети бисера от предходната страница и написаното от нас.

За невнимавалите в час по Б. език, мойте писания били бисер,като чета вашите са нешлифовани диаманти на глупоста, в обясн. от 05.01,имах предвид че т60 го има и c вариант

intel t2400, който е 32 бит,за това писах че проблема би бил проца. айде сложете му win 7 64 bit ult де. При еднакав хардуер е много важна ОС каква е и колко бита в краина сметка тя е посредника м/у човек и машина.КАЗАХ

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0