Dandy_vg

Проблем с IBM T42

9 posts in this topic

Здравейте имам проблем с лаптопа ми наскоро му смених вентилатора и като работи примерно 2-3 часа в интернет без какво да е било натоварване след което пусна игра от типа "Starcraft 1" и гасне 3 пъти го пусках, три пъти гасне...според вас от какво може да бъде това...мен ме съмнява вентилатора

с какъв го смени, провери ли дали си сглобил всичко като хората, термо-лепенки пасти

Еми смених го с почти същия само че където металната пластина на вентилатора не покрива видеочипа докрай иначе термопаста сложих старата от стария вентилатор където изгоря иначе всичко и съм сглобил точно.

А и грее доста и има доста силни градуси..81 градуса на процесора

Не покрива видеочипа докрай, стара паста, Старкрафт,.... :scare:

значи щом не покрива чипа най малкото видео го прегрява и го претоварва,

ползването така ще го съсипе, оправи го

Значи трябва нов вентилатор...

Колега има 3 вида вентилатори, които аз съм виждал поне. На тебе ти трябва този, който покрива и чипа на видеото на дъното.

Ati 7500 или Ati 9000. Мога да ти пратя снимка да видиш нагледно за какво става въпрос. Ако е по-слабия чип би трябвало да стане и късия /поне моя Т41 беше с такъв/ :thumbsup: . Какъв е чипа на видеото? Но НЕ го ползвай така - ще го прегрееш. Като се замислям казваш, че пастата е стара може и от нея да е.

Edited by Toni74

Опа аз съм се объркал имам предвид че съм сложил старата Термо-лепенка а пастата е нова! Моето видео е Ати Радеон 9600 големия чип а вентилатора явно е от по късото видео когато го купих ми казаха че този вентилатор пасва на моя компютър...дори темата е тук! http://forum.laptop.bg/index.php?showtopic=37222#entry141837

Ноо.....явно ме е подлъгал...

И аз бях допуснал същата грешка. И знаеш ли как се оправих? Извадих само вентилатора от новия охладител /капсулован е/. След това пробих 2 отвора и нарязах резба М3 мм. С две думи слагаш само вентилатора на стария охладител. Моето видео беше Аti x300. Дано съм помогнал.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...