icemans

Acer 5738Z - замръзва

49 posts in this topic

Току що забелязах, че когато включих лаптопа при процесите които съм пуснал и в момента той изпозваше 900мб рам и градусите бяха около 40 на харда, сега при 60-61 градуса на харда 77 на процесора 76 на видеото и работещ само браузера за да мога да пиша в форума използва 2гб рам

post-16508-0-60977700-1354453651_thumb.j

post-16508-0-43832000-1354453657_thumb.j

Edited by Petkov23

Така като гледам са стартирани множество svchost.exe сесии, може ли да покажете всички активни услуги в системния регистър ?

Днес размених батерията на лаптопа понеже имам 2, сега в момента съм с оригиналната и държи 52-53 градуса на харда. Възможно ли е да загрява като е на зарядно.

Хардиска замина, утре чакам новия.

П.П. Кажете сега какво да правя като се оказа, че новия хард държи 55 градуса.

Edited by Petkov23

Хардиска замина, утре чакам новия.

П.П. Кажете сега какво да правя като се оказа, че новия хард държи 55 градуса.

Прочети няколко поста по-нагоре какво съм ти написал!

Днес пак замръзна и издава един много странен шум и докато не го изгася не спира, лаптопа беше на охладител и дори втория път беше напълно студен понеже нямаше 2 минути от както го бях включил.

Тествай го с Linux live дистрибуция, тези ти 64°C на диска са доста притеснителни.Можеш ли да измериш напрежението на диска от конектора?

Тествай го с Linux live дистрибуция, тези ти 64°C на диска са доста притеснителни.Можеш ли да измериш напрежението на диска от конектора?

Утре ще тествам под линукс, а до напрежението въобще си нямам идея как да стане.

Не се стигна до линукс, оказа се че до вентилатора имаше около 1см дебело и по цялата дължина прах, до сега не бях разглобявал самия вентилатор но този път реших да отворя всичко, сега направо мърка с 37 градуса на процесора.

Сега предполагам разбра какво значи "ефективно", нищо че от месец ти казвам да си почистиш охлаждането.Предполагам си купил и използвал това, което ме пита.

Да но използвах само пастата лепенката ми остана понеже, заводски там си беше с паста и самия охладител беше вдлъбнат към видео картата, сметнах че тая лепенка ще дойде дебела, може и да съм сгрешил.

Това са градусите в момента работи от 25 мин вече.

CPU:41 C

GPU:44 C

HDD:43 C

Забравих, че си с интегрирано видео, а не с вградено, по-добре да е с контактна термо паста.Също можеш да подобриш охлаждането, като сложиш термо лепенката или термо паста (в зависимост от луфта) м-у хийтпайпа на видеото и алуминиевата охлаждаща основа, както и нископрофилно радиаторче в-у двата хийтпайпа - ефекта е към 3-4°C.

Занапред, не бъди толкова небрежен, за да не се наложи пак да купуваш диск.

Вече ще знам къде му е слабото място с градусите, за нископрофилното радиаторче може ли да ми пратиш линк от някъде да го видя какво представлява, че в гоогле излизат много различни неща, че ще трябва пак да отварям лаптопа, не ми работят бутоните +/- за звука.

Heat sink за памет, но ще трябва да се изпили доста понеже са с височина 4-6мм,За по лесно медна термо подложка с термо лепенка. Братушките мацат направо с паста, ама аз не съм фен на подобно мазало.По-важното е да си намазал добре (без прекаляване): процесора, двата мосфета до процесора, видеото, двата в-рам чипа и северния мост.

Изглежда имам и друг проблем не е само топлината, преди малко си гледах Под прикритие и точно на 20тата минута почна да издава странен звук през колонките и замръзна, изключих го и го включих веднага градусите бяха около 50 на процесора и видеото,а харда 45

Изглежда имам и друг проблем не е само топлината, преди малко си гледах Под прикритие и точно на 20тата минута почна да издава странен звук през колонките и замръзна, изключих го и го включих веднага градусите бяха около 50 на процесора и видеото,а харда 45

Все пал Live CD ще влезе в употреба, за да елиминираш проблем с "джама", или друг софтуер/драйвери, ако не ти се прави чиста инсталация с друг релийз.Преди какво тества. че вече не помня, добре ли постави процесора в сокета?

само харда тествах, всичко си е как трябва поставено, лаптопа всеки път замръзва по този начин. коя версия на линукс да сваля за тест и нещо друго ще трябва ли, понеже преди доста време съм работил с линукс и ми е доста бегъл опита.

само харда тествах, всичко си е как трябва поставено, лаптопа всеки път замръзва по този начин. коя версия на линукс да сваля за тест и нещо друго ще трябва ли, понеже преди доста време съм работил с линукс и ми е доста бегъл опита.

Можеш и с лайв "джам", линк на ЛС.Тествай паметта, процесора и видеото.

Всичко е тествано и работи перфектно, но щом пусна клип в В*окс7 или ЮТубе-то и е с по-високо качество екрана замръзва и се чува един отвратителен звук докато не изключа лаптопа от захранването и батерията. Всичко друго върви гладко дори по-тежки игри си ги подкарва без да замръзва, сменях няколко версии на драйвери за видеото и сега съм с последната версия която е излезнала и не забива толкова често.

От 24 часа съм без батерия само на зарядно и няма проблеми, ще го мъча още 1 ден да видя дали продължава да се държи добре и ще се отваря за чистене, че пак почна с високите температури.

П.П. И без батерията пак така става, но при по-голямо натоварване, никой ли няма който да ми помогне.
Забелязах че звука който се чува при замръзването го има и на слушалки, вариант нещо от звуковата карта да е и къде по точно се намира тя.

Edited by Petkov23

Трудно се помага дистанционно, кофти са такива проблеми, които се проявяват рядко..... Пробвай всичко - лайв ЦД с Линукс, сейф моде, изключвай различни компоненти един по един - където може физически, където може от БИОС, където не може през ОС-а... Пускай стрес тестове на всеки компонент поотделно. Ако се наложи, го разглоби и пусни дъното извадено, пипай тук-таме да видиш дали грее....Без да се обиждаш, но след като не можеш да замериш напрежение, нямам как много да се помогне. Това, което можеш да направиш е да елиминираш компоненти, които се свалят и както вече са те посъветвали, елиминирай напълно твърдия диск и всичко свързано с него, като заредиш ОС от друг носител. После елиминирай всичко останало, което може да се демонтира от дъното и ако се окаже самото дъно, така или иначе няма как да го оправиш сам, така че, нататък е безмислено да се обсъжда. Изхождам от предположението, че вече охлаждането е почистено и монтирано правилно.....

Охлаждането е почистено и монтирано, хард диска е сменен с нов, всички компоненти съм свалял, въпреки че то само рамта и харда се свалят пусках всякакви стрес тестове колегата GeorgeN ме посъветва какви тестове да пускам и всичко го изкарва че работи перфектно. Ще опитам с линукс и субота ще го разглобя да проверя дъното дали грее.

Разглобен само на дъно и закачен екран да гледам градусите как са, държи много ниски градуси около 30, освен нещата които са под охлаждането всичко друго е на стайната температура спокойно може да си държиш ръката. Щом пуснах клип в вбокс веднага замръзна, но не успях да си намеря празен диск на момента да пусна лайв сд и след това счупих клавиатурата неволно, днес я смених и по-късно ще пусна лайв сд без харда. Да ме посъветвата за версия на линукс която да пробвам.

П.П. Под линукс проблема го няма, върнах се отново в уиндоус и при изключване на аудиото от процесите в таск мениджъра проблема не се появява, опитах с смяна на драйвера, пробвах версията посочена от сайта на лаптопа не можа да задържи дори 1 минута и замръзна, сега в момента съм с последния драйвер излезнал март месец 2013 и пак замръзва. Заключих че проблема е в звука но дали хардуерен или софтуерен, предполагам че е софтуерен защото под линукс го няма. Какъв драйвер да сложа?

Edited by Petkov23

Хайде помогнете ми проблема е почти открит вече седмица карам без звук и лаптопа работи много стабилно, но искам да си имам звук, колеги с същия лаптоп да предложат драйвера който ползват те, ако има и програма която прави тест за звуковата карта бих искал да знам да не е от самата карта проблема.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...