Sign in to follow this  
Followers 0
nc4010

Въпрос за гаранцията.

7 posts in this topic

Въпроса ми е отпада ли гаранцията на даден лаптоп при приложен ъпгрейд на рам и процесор? Лаптопа е от техномаркет и в гаранционната карта няма точка, която да опоменава подобно нещо.

Капака на лаптопа се сваля лесно и под него всичко може да се добавя и заменя незабележимо. Няма лепенки и стикери по него.

ако е от техномаркет и не са ти го направили в техен сервиз ъпгрейда гаранцията отпада

Те толкова и ще разберат, че му е сменил процесора. :D Но не му пречи, ако не дай си Боже, нещо се случи, да го даунгрейдне и да го предаде за сервизна дейност.

Да, така е, не ми пречи да го даунгрейдна. Той оригиналния процесор седи именно за тази цел. Иначе веднага ще разберат ако решат да пуснат лаптопа. На кашона, по лепенките и на всякъде пише с какъв процесор се очаква да бъде.

А относно ъпгрейда в тяхен сервиз, ще ми искат ли пари ако им занеса чаркалъците да ги монтират те?

Защото не ми пречи да ги махна и да им ги занеса да ги сложат на ново ако няма да искат пари.

Edited by HP_620

Здравей,

не пречи на гаранцията, стига ъпгрейда да не е правен с чук :) и ъпгрейда да не доведе до дефект (примерно много по-мощен процесор, за който охлаждането не е проектирано, систематично прегряване...). В сервиз на Техномаркет НЕ могат да изискват ъпгрейда да ти го направят те, по простата причина, че те не са сервиз на НР. По принцип не е кой знае каква работата, но ако струва нещо, би струвало 10-на лева. В Пловдив има оторизиран сервиз, звънни и попитай.

Ако е 620-ката от сигнатурата ти, едва ли ще имат против да сложат процесора и паметта за 5 мин.

Поздрави.

Благодаря за отговора. Ъпгрейда естествено по нищо не личи да е правен. СЪвсем внимателно и бавно съм го правил за да не оставя следи по винтчетата. Охлаждането си е проектирано точно за процесора. Махнах гадния целерон и го замеминих с пентиума от подписа, защото той беше най-мощният с който се предлага заводско серията. Следователно не трябва да има проблеми. Лаптопа си е хладен и тих.

Колкото до сервизите, видях в гаранцията, че в Пловдив са 3, но само единият се заминава с преносими компютри. (този до колелото на панаира) Следобед ще им звънна да ги питам как стоят нещата с ъпгрейдите. Понеже гаранцията ми е ценна и не искам да я губя. В сайта на маркета пишеше 1 година гаранция, пък като го получих по грешка или не, в талона съвсем ясно пише 2! :D

Edited by HP_620

Пак заповядай.

Ако имаш възможност, купи си CarePack за разширение на гаранцията до 3 години. 100-на лева предполагам, че струва, но на тая цена е горе-долу диска на лаптопа. А дъното е.. на цената на нов лаптоп, така, че е оправдано ако имаш средствата.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0