star_net

"Ви Директ ООД ИТ Ремаркетинг" - некоректна/измамна фирма

12 posts in this topic

Колеги имайте в предвит и този лъжец от въпросната фирма със "гръмкото" име - "Ви Директ ООД ИТ Ремаркетинг"-

Тези ми пращат на майла и по скайпа разни оферти за лаптопи,на 29.10.12 си харесх 2 бр. и поръчах по куриер,мошеника вика ако искаш по добре по банка за да не товарим куриера ,викам няма проблем ,той ми прати фактура аз преведох парите и зачаках след 1-2 дена лаптопите ......мина седмица ,пиша му какво става ,докъде я докара но никой не ми отговаря,обади ми се след 5-6 дена вика аз имах проблеми с колата незнам си какво ще ти ги пратя след 1-2 дена ,от тия 1-2 дена вече минаха 2 седмици,не отговаря нито на тел-а,нито по скайпа.Сега съм пуснал жалба до икономическа полиция до защита на потребителите и отделно адвоката подготвя дело за измама.А и Бургас не е толкова голям,че да се скрие.

Колеги имайте в предвит и този лъжец от въпросната фирма със "гръмкото" име - "Ви Директ ООД ИТ Ремаркетинг"-

Ви Директ ИТ Ремаркетинг ООД. | Бургас 8000, ул.Александър Стамболийски 23 | МОЛ:Димитрина Никова | VAT: BG201684681Tel.:0877 93 83 01

Тези ми пращат на майла и по скайпа разни оферти за лаптопи,на 29.10.12 си харесх 2 бр. и поръчах по куриер,мошеника вика ако искаш по добре по банка за да не товарим куриера ,викам няма проблем ,той ми прати фактура аз преведох парите и зачаках след 1-2 дена лаптопите ......мина седмица ,пиша му какво става ,докъде я докара но никой не ми отговаря,обади ми се след 5-6 дена вика аз имах проблеми с колата незнам си какво ще ти ги пратя след 1-2 дена ,от тия 1-2 дена вече минаха 2 седмици,не отговаря нито на тел-а,нито по скайпа.Сега съм пуснал жалба до икономическа полиция до защита на потребителите и отделно адвоката подготвя дело за измама.А и Бургас не е толкова голям,че да се скрие.

Ъпвам темата за да се чете....И мен ме заливат с Имейли......А я виж какъв бил случая....Боклуци.

Щом и големите фирми, почнаха с измамите на дребно.....Жалко!

Edited by telarche

я постни малко повече данни за ви-директ , за самата поръчка и тн и лицето с който си търгувал

никои не защитавам но просто ми стана интересно защото имал съм взимане даване многократно с тях и за това ако мога да помогна

или най-малкото мога да отида и да попитам какво е станало и тн.(то най добре човек да не се бърка в чужди кавги)

собственика е много разбран човек просто и да видя няма да повярвам той да тръгне да лъже за 2 лаптопа и или за нещо подобно

от както се помня наистина той си ги внася и то не в малки количества, не говорим за 5-10 лаптопа а с палети :)

за това което прочетох може би ще има някои друг вина ... никои от персонала .

като ми остане време ще отида да проверя за какво става дума но нищо не обещавам предварително :)

и в бъдеще се пазате защото много е лесно някой да открадне данните на дадена фирма и и тн. и да ги позлва в нет-а

лично и аз съм се патил с подобна случка за това и реших да пиша

Edited by pipo

Уговорихме се по скайпа - "sales-vidirekt" ,незнам кой пише там от него,пак от там ми изпратиха фактура с номер 0000000219/29.10.2012 със банкова сметка,данъчен номер и т.н. всичко както трябва да е,след една седмица на 04.11.2012 ми звънаха от номер - 0877 93 83 01 и някъв ми казва извинявай имах проблем с колата и не можах да ти ги изпратя,ще ти ги пратя утре-вдругиден най-късно,от тогава съм звънял 20 пъти никой не ми вдига,писал съм и по скайпа и там вече никой не отговаря и така се стигна вече до адвокат,днес би трябвало да получат нотариалната покана да ми върнат сумата,отделно съм запознал и други институции който се занимават с подобен род измами ,защотот за мен това е измама.Ако наистина имаш някъква връзка с тях питай защо се стигна до тук и как ще се реши проблема или аз да си го решавам както мога.

Edited by star_net

Здравейте, на сайта излизат следните данни за контакт:

Контакти:

Димитрина Никова - Администрация

Skype: vidirekt , email: [email protected] , mob: +359 (0) 877 938 301

Твърде е вероятно колегата pipo да е прав и да си станал жертва на измамник който да няма нищо общо с тази фирма.

Пробва ли да се свържеш с въпросната "администрация" от формата за контакт?

От една страна, удобен сценарий, служител измамник, лице измамник уронващо престижа на фирмата видите ли....

От друга страна, голяма фирма, отдавна на пазара, да се излага за два лаптопа. Имам привлегията да знам какво внася подобна фирма и на какви цени. Повярвайте ми - смешно ниски са.

Друго което мен поне ме учудва, никой от тази фирма не ползва форума? И не е прочел темата? :)

Позвъни

Прати SMS

Добавяне в Skype

Необходим е Skype кредитБезплатно по Skype

Позвъни

Прати SMS

Добавяне в Skype

Необходим е Skype кредитБезплатно по Skype

Edited by god_15

Е добре де,нали все пак тези пари отидоха в банкова сметка,която има номер и титуляр,не може да се покрие.

Болно ми става , като чета темата! Болно най-вече за това че съм българин в България ...с малко народ и много измамници .... .Често ми се налага да пазарувам от ebay (германския) и за първа покупка си поръчах уред на стойност 470 евра със транспорта .... ей така ги пратих без гаранция за сигурност ...без фактура ... просто на довеие ... е германеца си е германец ... всичко си беше наред ...и продължава така и до ден днешен. Надявам се никога да не попадам в подобна ситуация и ви пожелавам по-скорошно решаване на проблема колега!

2 people like this

Аз също съм пазарил от тях два настолни компютъра DELL и трябва да призная, че имаше проблем с единия (кондензатори за смяна по дънната платка), но го подмениха целия. Ядовете останаха с разкарването, защото когато отидох да го сменям, нямаха какво да ми дадат и трябваше да ходя още веднъж или два пъти. В крайна сметка всичко приключи без поражения. Подмениха компютъра, макар и с друг модел. Мога да кажа, че останах леко разочарован, защото трябваше да се разкарвам 3-4 пъти, а транспорта и загубеното време никой ми го зачита.

Относно темата ...

Аз също съм абониран да получавам техния бюлетин с оферти и долното е извадка от техен имейл малко преди да си сменят сайта (поне така уведомиха). Не знам какво още са сменили ...

Обръщам внимание на първия телефонен номер !!! Същия е какъвто е дал колегата star_net

Tel.: 0877 938301 ; 0879 330ХХХ ; 0887 263ХХХ ; 0877 084ХХХ ; 0894 74 7Х ХХ ; 0899 93 8Х ХХ

Тъй като информацията е конфиденциална съм махнал по три цифри от останалите номера.

Доколкото знам и контактите са други вече. Може би са се разделили, но това са само догадки.

И като допълнение към колегата telarche ... На сайта http://vidirect-itr.com има и банкова сметка (освен контактите, които той е дал)

Raifeisenbank Bulgaria

IBAN: BG30 RZBB 9155 1001 9058 39

BIC код: RZBBBGSF

И за финал: Много е интересно да се види whois информацията на домейните vidirekt.com (стария) и vidirect-itr.com (новия)

Registrant:

Vi Direkt ITR Ltd.

r.c.Slaveykov bld.12

Burgas, Burgas 8000

BG

Domain name: VIDIREKT.COM

Administrative Contact:

Ivanov, Veselin [email protected]

r.c.Slaveykov bld.12

Burgas, Burgas 8000

BG

+359899938301

Registered through: GoDaddy.com, LLC (http://www.godaddy.com)

Domain Name: VIDIRECT-ITR.COM

Created on: 28-May-12

Expires on: 28-May-13

Last Updated on: 28-May-12

Registrant:

Cvetozar Safalaran

plovdivska 68

pazardjik, pazardjik 4400

Bulgaria

Administrative Contact:

Safalaran, Cvetozar [email protected]

plovdivska 68

pazardjik, pazardjik 4400

Bulgaria

0899673128

Интересно е името Цветозар Сафаларан от ПАЗАРДЖИК с имейл [email protected]

И все пак VIDIREKT.COM препраща към VIDIRECT-ITR.COM

Дано колегата успее да си вземе парите за двата лаптопа.

Edited by HuTPaT

само да кажа за въпросната фирма нещо

пич ако си изгорял само с кинти за 2 лаптопа - скачай викаи Ура и прави курбан

хората които са имали земане даване с тази фирма са опарени в хиляди лв. така че ... просто ти

се присъединяваш към тази група и това е.

лично аз съм се горил от него а знам за толкова хора които ако го видят засечат някаде .... мъка....

цялата информация е вярна, фирмата е на името на "жена му" защо ли ??!?

защото го дирят под дърво и камък

незнаех че е паднал толкова ниско и е почнал с измами за по 2 лаптопа ...

доста хора изгоряха с по 20-30бр.

Тоя е мошеник от класа и доста добре омайва така че внимавайте

който е успял да вземе нещо което си е поръчал или от магазина и ако

още работи и няма проблеми -> да ходи да пуска тото

ударил е кьоравото

Дано пич успееш някакси , макар че незнам как и какво ще му вземеш

защото банките го дирят, мутри го дирят, клиенти го дирят и където са вика ... нареди са и ти на опашката

Успех

П.С. Един опарен :)

И аз увяхнах с едни 1200 лева от тях, преди 3 месеца. Пробвах всички стъпки, които колегата е пробвал, но за сега резултат няма... А навремето бяха сериозна фирма, пазарувал съм от тях и всичко си беше наред, сега просто все едно потънаха в дън земя, не мога да ги открия по никакъв начин. А това, че колата му се е счупила явно е редовна измама, защото и аз я чух, като говорихме последния път.

За много години на всички. Хайде и аз съм в отбора на измамените от същата фирма ! Понеже сумата ми е пренебрежимо малка ще го преглътна, но ако някой се интересува от адреса на, който се подвизава това лице е : гр. Бургас, пл. Царица Йоанна № 11-13, ет.5, Бизнес Център Бриз, офис 1. Успех на Всички и Наздраве за Новата година ;-)