Sign in to follow this  
Followers 0
StefanStoyanov

Моля Ви за помощ

7 posts in this topic

Лаптопът ми е :

Dell Inspiron N5010

видео карта: ATI Mobility Radeon HD 5650 (1024 MB)

процесор: Intel® Core i5 CPU M460 @ 2.53GHz 4 ядрен

RAM:6GB

Обаче ми насичат игри който искат по-малко от това което имам, например :

CPU: Intel Core2 Quad Q9450/ AMD Phenom II X4 940 or higher

Video Card: NVIDIA GeForce GTX 460 or AMD/ATi HD 5850 or better

OS: Windows Vista with Service Pack 2, Windows 7 with Service Pack 1

Memory: 2 GB Windows XP / 3 GB Windows Vista & 7

Hard Drive: At least 10 GB of free space

Sound Card: DirectX9.0c Compatible Sound Card

или

CPU: Intel Core 2 Duo 2.4GHz or AMD Athlon X2 2.7GHz

Video Card: NVidia 8800 GTS 512 MB VRAM or better or ATI Radeon 3870 512 MB VRAM - DirectX 10.1 compatible

Memory: 2 GB Avaible System Memory

Hard Disk Space: 20 GB Available Hard Drive Space

НЯКЪКВИ ИДЕИ ???

От сега нататък ще пиша като root :D

Ключова дума : inspiron

inspiron са модели на dell създадени за домашна употреба т.е. не са направени с цел да се работи с тях тежки приложения.Игрите в днешно време искат страшно големи изисквания които карат лаптопа да вика за помощ просто не може да издържи на изискванията.Шината е така направена че ако лаптопа се товари и вентилатора почва да се върти като перка на апаче хеликоптерите не може да изкара цялата топлина навън и компонентите си остават топли.Също този проблем може да е на софтуерна основа но не ми се вярва.Кажи кои игри ти цепят за да измислим нещо.

ПП.Картата е стара(видеото)

Видеокартата си е наред, драйвери за нея слагал ли си?

Tom Clancy`s Ghost Recon : Future soldier ми насича , за други в момента не се сещам и ДА ...драйвери съм слагал

Не трябва да имаш проблем да я подкарваш на средни или ниски настройки. Сложи последен драйвер за видеокартата. Също провери и как са температурите при игра. Може да ти държи видоки температури и от там да идва лагването.

П.П.

i5 - 460M е двуядрен процесор с четири трейда. - http://ark.intel.com...-Cache-2_53-GHz клоква се до 2.8GHz, тоест е напълно достатъчен за тази игра.

Не сравнявай лаптоп с настолен компютър за игри - Никога! Има и лаптопи които се доближават леко по производителност, но твоя е много далече от тях. Нвидиа 8800ГТ е със 256битова шина примерно, а 5650 е 128 и това е само шината, отделно клок на памет, ядра, охлаждане и т.н. никаква база за сравнение. Другото което трябва да знаеш е че точно тези процесори i5 като твоя греят супер много имах такъв и ми дигаше над 100* при гейминг, което от своя страна като започне да загрява повече сваля множителя на процесора и започва да ти насича за да може да се охлади да не прегрее. Играл съм игри без проблем на студен лаптоп, като същите игри след примерно 1 час игра започват да насичат защото прегрява.

Недей да сравняваш AMD 5650m с Nvidia gtx460m.

Втората е с 70% по-бърза и е друг клас.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0