Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0
Guest ac_angel

внезапно изключване на лаптопа

21 мнения в тази тема

Здравейте приятели, имам проблем с лаптопа(Acer aspire 5742G).От 1-2 месеца не бях играл игри(играя само на фифа и пес). Преди няколко дена реших пак да пусна да играя на фифа пуснах играта и когато играех след 2-3 минути лаптопа се изключи (при положение че не съм натиснал друг клавиш освен тези,с които се играе играта). После пак пуснах играта да видя какво ще стане , пуснах да играя и след 1-2 минути пак лаптопа пак се изключи,същото пробвах и с играта pes и пак стана същото, след 2-3 дена пак влезнах в играта за да проверя какво ще стане и когато пуснах играта след 1 минута пак се изключи.Въобще не знам какъв е проблема и какво да направя.

Като в същото време от 2 месеца имам проблем и с батерията ,т.е. работи работи вече на по-малък капацитет, доколкото разбрах работи на 40% капацитет и оттогава лаптопа ми постоянно е включен към контакта, от време на време правя разреждане-зареждане, на когато пусна игра винаги е включен към контакта, Писах тука и за проблема с батерията, защото може и това да има връзка с изключването на лаптопа

Изглеждат ми в нормата. Пусни някоя игра и започни да играеш. Примерно 30-60 секунди и натисни ALT + TAB и си запиши температурите. Ако са над 80 градуса, сигурно прегрява.

пуснах да играя на фифата, температурите съответно за CPU,CORE0 и CORE1 бяха следните: след една минута игра- 67 72 72, след две минути: с по 2-3 градуса повече, след 3 минути с още по 2-3 градуса повече, след 4-та минута някаде 80 85 85 , след 5-та минута - бяха точно 82 89 89 , след още 30 секунди лаптопа се изключи.

На първо време спри за малко с игрите, защото постоянното прегряване и изключване не му действа добре на лаптопчето :)

Занеси го в сервиз за профилактика и почистване - ще ти струва 20-30 лева и ако няма проблем със самото охлаждане, температурите ще се върнат в нормите.

Досега почистван ли е?

Също така, махни батерията и остави лаптопа само на зарядно. Имал съм случаи в които дефектираща батерия е била причина за гасене/рестарт на лаптоп, но в твоя случай мисля, че е от температурите.

1 person likes this

Лаптопа ти прегрява, затова се изключва , явно се е напрашила перката и ще трябва да го отнесеш да го почистят.

Edited by Virginia10

Здравейте,

Имам лаптоп Aspire 5750ZG, досега не съм имала кой знае какви проблеми, но вчера забелязах, че след като се изключи от зарядното се изключва сам. ПОсле като го включа и няма проблем. Какво може да не му е наред?

zdraveite,imam problem s laptopa,izkluchvase kogato po4na da go pochistvam,i kogato po4na da teglq,ot kakvo moje da bade tova?

Здравейте, имам проблем с лаптопа. Изключва се сам, когато почна да го почиства и когато почна да тегля. От какво може да е това?

Имал съм проблем с 2 Acer-a, които се изключваха преди зареждане, след зареждане и по време на работа в Windows (когато си поискат). След всякакви тестове, смяна на процесор, памети прочие гимнастики, нямаше подобрение. На едното дъно дори беше сменен видеочипа.

Проблемът се реши с префлашване на биос от сайта на Асер.

Лаптопа може да се изключва и от проблемен адаптер който при по-високо натоварване прекъсва да работи и ако батерията я няма или не работи коректно и гасне лаптопа

Гост
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговори на тази тема...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0