Sign in to follow this  
Followers 0
doktora92@abv.bg

Мнение за HP G series

10 posts in this topic

На път съм да си взема

HP Pavilion G62-b95SQ

Intel Core i3 350M 2.26GHz 3MB L3 Cache

3GB DDR3 / 1066MHz

15,6 " / 39,62 см. 1366 x 768

ATI-AMD Mobility Radeon HD 5470 512MB DDR3

640GB 5400rpm

но напоследък не чувам добри неща за марката.

малко инфо за модела ако може...плюсове/минуси

Здравей, процесора е от първото поколение I3-ки.

Като памет и диск - бива.

Какви пари?

Иначе са си ширпотребна серия, не може без дефекти..

Плюсове - не се сещам освен ниската цена

Минуси - корпус, здравина, издръжливост.. С този процесор и това видео си пече яко.

Ако не играеш игри и не работиш с тежки приложения, потърси интел процесор + интел видео -> по-малко топлина, по-малък % дефекти, повече автономна работа на батерия.

1 person likes this

За какво ти е 16GB RAM, при наличието на вграден видеочип и стандартен харддиск? Близо 1500 лева ще дадеш за машина с 1 година гаранция и на практика неприложими 16GB RAM.

Този е много по-добре балансиран - http://laptop.bg/laptops-samsung-NP300E5X-samsung_np300e5x_withSSD (ако се придържам към техническите характеристики на предходния лаптоп) и има 2 години гаранция. Ако държиш на corе i5, може да се възползваш от тази оферта на laptop.bg: http://laptop.bg/ssd_drives-samsung-samsung_ssd_830_128gb_ext_usb_encl_dvd. Всеки лаптоп с оптично устройство, (CD/DVD/BluRay) може да бъде ъпгрейднат със SSD. На мястото на оптичното устройство се слага шина с драйва за съхранение на данни, а оптичното устройство става външно и се свързва чрез USB.

Дано съм помогнал!

Поздрави

Пропусна:

Dell - 1 година гаранция

Samsung - 2 години гаранция

Dell - windows 7 home premium

Samsung - DOS

На Samsunga е по-добра батерията.

Dell - 40 паунда доставка - цената става 1400 лева

Samsung - безплатна доставка.

Сега мисля, че може да прецени най-добре. :)

П.П.

Отделно може да пита дали ще има бройки от Samsunga с i5, ако толкова държи на i5.

Аз пък защо си мислих, че всички DELL бяха с по 3 години гаранция като са нови? :huh:

Щом ти се чака, успех! Аз лично не бих похарчил 1300 лева за лаптоп с 1 година гаранция.

Относно RAM-та - aз съм с 8GB и рядко надхвърлям 60%, когато пускам тежки приложения и игри, а какво остава за това лаптопче?

И да питам, запознат ли си с термина SSD?

А Вие какво мислите за тази мацка FORME.gif

Пиша този топик защото въпроса е "

Мнение за HP G series"

И да Ви кажа не немерих такова. Можете да преместите темата в ДЕЛЛ или САМСУНГ

Ми то която и тема да отвориш, няма да видиш нищо различно предложено от Samsund или SSD....има горещо пристрастие в този форум. :)

Към автора - Dell-a, дето си посочил, не е лош.Обаче ми се струва евтин някак си - последно поколение процесор, 1TB диск, 16 гиги памет, лицензна ОС...

А между другото, много от лаптопите Dell в UK се продават с 1 година гаранция. Виждал съм доста такива, внесени от Ирландия, примерно. Не знам при нас дали може да се удължи гаранцията, но със сигурност може да се провери през Dell съпорта.

http://www.laptop.bg...0_5397063187454 - ей на тоя, като му добавиш рам (да стане 16 гиги) и Wndows, става към 1850 лева, срещу 1360 лева (това е цената 520 паунда + 40 паунда шипинг, макар, че Еконт примерно ще ти го докарат за 30-40 лева, ако нямаш познати там...) за този от Ибей. Ако допълнителната гаранция е както при HP, още 2 годни гаранция ще ти струват около 150 лева. Което пак е с над 300 лева по-евтино. А ако не играеш игри, AMD 7670 едва ли си заслужава 300-то лева повече.

Ако все още се търси G-series HP: http://www.laptop.bg/laptops-hp-Pavilion_G6-hp_pavilion_g6_2230eu

Надявам се да съм бил полезен.

Поздрави,

Edited by Latitude

Аз съм с G62, пише го в подписа ми. Доволен съм от машината, като играя Driver San Francisco, която не е от най-леките игри, загрява до към 67-8 градуса проца, видеото до към 60+ градуса... Пластмасата около дисплея е некачествена, личи и. Иначе като цяло, конструктивно лаптопа е солиден, дисплея е много ярък и приятен. Като цяло добра машинка за парите си.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0