Sign in to follow this  
Followers 0
ACCHRM

Най-добрият лаптоп..?

17 posts in this topic

Здравейте! Искам да се обърна към по-запознатите съфорумци и собственици на лаптопи. От известно време се оглеждам за нов лаптоп, в момента притежавам HP 625, поне толкова ми бяха възможностите преди 2 години..Следващата година заминавам за Щатите и от тази година се оглеждам там за лаптопи. Имам няколко желания за лаптопа и не знам към коя марка да се обърна , най-малкото защото нямам опит с лаптопи. Като се замисля най-важните неща според мен ще са да бъде с резолюция 1080p, i7 по възможност 3-то поколение, до колкото знам, май няма все още 4-то, с 2-ро не съм запознат, а знам, че 1-во много загрява, и като трето и последно може би желание е да бъде със GeForce 1 или по-възможност 2GB. РАМ паметта винаги може да се upgrade-не.

Според вас тия 3 мои желания дали ги има в 1 лаптоп? До колкото съм запознат не много лаптопи имат тази резолюция, готов съм да отделя до към 800 долара, бях готов и на 1000 и дори малко отгоре, но ще трябва да купувам и втори лаптоп, професионален апарат, и още доста неща и финансите няма да стигнат. Като цяло играя много игри, поне като имам време, останалото време ползвам най-вече за интернет и видео-разговори.

Благодаря предварително.

Бих препоръчал този http://laptop.bg/laptops-asus-N56-asus_n56vz_i5 и този http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V3_771G-acer_aspire_v3771g_NX_M1WEX_024_SSD За игри не е нужен core i7 и core i3 ще ви свърши работа. По-добре да има SSD наместо мощен процесор и обикновен харддиск.

Разликата между Sandy bridge (второто поколение) и Ivy Bridge (третото) е главно във вградената видеокарта. HD 4000 е почти 2 пъти по-добра от HD 3000, но все пак си е вградена. Много добър ъпгрейд за ултрабуците (като моя, които няма видео карта), но за другите незнам да има голяма разлика.

Заглавието е покъртително...

Най-добрият лаптоп..?

А, отделяш 800 долара.. баси кефа е да чета теми като тази!

1 person likes this

Всъщност не е това главната разлика! Главната разлика е в новите 3D транзистори, които са произведини по 22 нанометрова технология. При Sandy Bridge те са обикновени транзистори, произведени по 32 нанометрова технология. Тоест процесор от Ivy Bridge, благодарение на новите транзистори, държи по-ниски температури, има по-малка консумация на енергия и е по-производителен от предходното поколение с до 20 %.

Ето и едно видео http://www.vbox7.com/play:b3636790

Мерси за отговорите, заглавието на темата го оставих такова, но недовършено, исках да ми препоръчате най-добрия за тези пари. Като цяло съм назад в технологиите, можете ли да ми обясните накратко какво точно е SSD и каква работа върши, виждам че сега навлизат при компютрите.

Мерси за отговора, разбирам го като следващо поколение Hard Drive-ове, лошото е, че дори 256 ГБ-овите са доста скъпички, виждам на Ейсъра който си предложил в началото, има SSD и HDD, явно ще е така докато не им намалеят цените и не се увеличи паметта им.

Зависи, два харда (а не хибрид) е доста добра комбинация. 64/128 GB SSD като C Drive примерно. Програми, игри и Windows. А за музика, филми и снимки бърз диск не ти трябва. ХДДто е идеален за записване на много информация :)

SSD-то не е хард, a драйв за съхранение на данни, както харддиска.

HDD - HARD DISK DRIVE

SSD - SOLID STATE DRIVE

SSD-то е базирано на флаш паметите, докато харда е с механични елементи, както е обяснено във видеото от по-горе.

За мен най добрия е Acer V3-771G , най-важното е че има място за 2 Хард Диска и може да се комбинира примерно HDD и SSD. Има и 4 слота за Ram памет, а не 2 като другите. Останалите параметри също са добри и цената е малка. Моят Лаптоп също може да е с 2 Харда има го в подписа ми.

Edited by brave

Всеки лаптоп може да е с два харда.... ?!

Да.. лишаваш се от ЦД-то или пък носиш с теб външен...

Рових в Американските сайтове за лаптопи (със сигурност от там ще си взема), но навсякъде V3-771G е с различни параметри от тези тука в сайта. Като цяло и аз него мисля, че си харесах, и май ще се принудя, ако не намеря същите параметри от там, да го купя на по-висока цена от тук.

Здравейте отново, определено си набелязах V3-771, но навсякъде е 17 инчов с 1600х900 резолюция, искам да питам тези, които са правили сравнение, а именно усеща ли се много разлика в пикселите, 1600х900 срещу 1920х1080 ? И GeForce GT650M как е за игри според вас?

Колкото повече пиксели има матрицата значи тя може да изобрази картината много по-детайлно

Да, ясно ми е, просто не съм виждал лаптоп с 1600х900 досега и не знам как е от към детайли, затова и питах. Иначе какво ще кажете за това -> http://www.msi.com/product/nb/GE60-0NC.html всичко, което прочетох ми хареса, самo не виждам да пише има ли допълнително място за SSD, ако не, ще се чака да паднат цените им и да се сложи на мястото на HDD, също и не пише за максимум РАМ паметта, която може да се сложи. Кажете, ако видите някои минуси, благодаря предварително. Цената му е около 1,050 $

Ако има mSATA слот е перфектен.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0