Sign in to follow this  
Followers 0
ORG100h

Asus n56vz с/у lenovo y580?

16 posts in this topic

Кое е по-добро?На леновото могат да се слагат 16 гиги?

Дай точните конфигурации. :)

Edited by Joro

I na dvata moje da se postavi 16 GB RAM. Az imam Asusa i sam mnogo dovolna, niama neshto koeto da ne haresvam v tozi laptop, mnogo e barz, ima neveroiaten display i zvuk osobeno s subufera koito e podarak , mnogo udobna klaviatura i touch pad , mnogo e krasiv i izglejda zdrav , darji normalni temperaturi, igrah max payne 3 i varvi mnogo plavno , vaobshte sam iskluchitelno dovolna ot nego!

Lenovoto go prevazhojda samo s videokartata , s drugo ne vijdam , no za igri i GT 650m e mnogo dobra. No triabva da dadesh konfiguracii i kaji za kakvo shte go polzvash?

Sajaliavam che pisha na latinica no neshto nemoga da postna na kirilica.

Edited by Virginia10

Аз също искам да чуя повече отзиви и мнения за двата лаптопа, тъй като се колебая точно между тях, кой да си взема :)

Аз също искам да чуя повече отзиви и мнения за двата лаптопа, тъй като се колебая точно между тях, кой да си взема :)

Ето този бие и двата модела - http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_Y500-lenovo_ideapad_y500_59356573

При нужда може да се сложи още една GT 650M и двете ще вървят в SLI режим. Също може на мястото на DVD-то, да се сложи допълнително охлаждане, батерия или драйв за съхранение на данни (HDD или SSD).

Лаптопа току що пристигна и вече е на склад. Скоро ще има видео и подробно ревю на модела.

1 person likes this

Определено модела които god_15 е посочил е много добър и наистина бие тези двата.

Lenovo-то главен и съществен недостатък му е гланцовия дисплей.

На 15 инча дисплей FHD резолюция ми се вижда прекалено висока(най-добре е да е HD+), за FHD резолюция трябва 17+ инча дисплей.

god_15

То може да се приеме като риторичен въпрос, ама едно нещо ме гложди. Модела е впечатляващ и на вид, и на характеристики, но защо е с противен гланцов дисплей и чепат 5400 хард. След като е поставен в тази ценова класа. Номера с DVD слота, явно е взет от Thinkpad серията и честно казано привествам това, даже се надявам повече производители да го направят това. Също и лесното сглобяване и отваряне на лаптопа.

За Аsus, поне са сложили приятен матов дисплей и бързичък 7200 хард.

Edited by BusyStudent11

Предполагам, защото искат да запазят възможно най-ниска цена, а и не всеки потребител разбира от характеристики на компютърни конфигурации. От това производителите е нормално, но и неетично да се възползват. Както например е с видеокартите. Човек гледа 1-2-3 GB на много ниска цена и за него това значи мощна видеокарта, а реално е маломощна видеокарта с прекомерно наблъскана VRAM. Затова и производителите все още не си правят труда да вграждат по-добри драйвове за съхранение на данни или пък замазват положението с някакви хибридни, които за мен не са нещо особено. А относно гланцовият дисплей, зависи от предпочитанието на потребителя. На едни им е по-добре с матов, а на други с гланцов дисплей. Все пак Lenovo са се погрижили да му сложат mSATA слот и може лесно да му се постави mSATA SSD. (както е в тази конфигурация - http://laptop.bg/lap...00_59356573_SSD ) Относно лесното му отваряне. Сега не е чак толкова лесно, както при Y580, понеже ъпгрейда е насочен основно през ultra bay-а. Наместо 2 трябва да се махнат 8 винтчета и след това, чак може дасе отстрани целият долен капак. Сглобката ми се стори доста добра.

Предполагам, защото искат да запазят възможно най-ниска цена, а и не всеки потребител разбира от характеристики на компютърни конфигурации. .

Приципно 1ТБ/5400 e по-скъп от 750ГБ/7200,все пак плътността на запис до известна степен компенсира по-ниската ротационна скорост.На мобилна платформа за механичен сторидж, като изключим хибридните ,си е най-добре една полча с две четящи глави на 7200rpm.

Edited by GeorgeN

Ммм не знам, аз честно казано съм доста разколебан... И двата модела ми харесват доста, но като че ли Asus-a е с една идея напред. Eдинственото което не ми харесва и ако можем да го наречем като недостатък в него е, че е черно/сив. Lenovo-то може ли да се поръча с твърди диск, който е на 7200 + SSD ?

Скоростта на харддиска, ще се обезсмисли при наличието на SSD. Но, ако решиш, утре ще питам с какво може да се замени сегашният харддиск и как ще повлияе на цената.

Ами ако е удобно и не ви затруднявам разбира се. А пък и мисълта ми е, дали се предлага само с хард диск на 7200 и в бъдеще да му бъде сложен допълнително SSD. Също и комбинацията от двете наведнъж, но именно това е въпроса как ще повлияе на цената ? Благодаря предварително! :)

Принципно, laptop.bg предлагат замяна на стандартният харддиск със SSD, като харддиска ще бъде изкупен за около 100 лева и цената му ще бъде приспадната към SSD-то което си харесаш. Но трябва да проверя утре дали за конкретният модел ще е възможна тази манипулация.

Днес питах, може да бъде сменен, но е хубаво харддиска да си остане при теб, за да няма проблеми със сервиза. За съжаление, понякога гаранцията пречи на такива интервенции. Най-добре бъде закупен с mSATA.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0