Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0
kocebs

Проблем с Матрица MSI EX600 MS-16362

8 мнения в тази тема

Здр на всички!! Имам следния проблем с дисплея на MSI EX600 MS-16362 но не мога да разбера от къде идва той и за това пиша тук за да се консултирам с вас кое от 4-те неща може да е проблема ( матрица, инвертора, лентов кабел, видеото ) аз мисля, че е матрица :) ето и малко снимки

При пускане на лаптопа:

post-10013-0-97214300-1349278761_thumb.j

10 мин. след това:

post-10013-0-42306200-1349279101_thumb.j

Включи лаптопва към външен монитор и веднага ще разбереш дали видеото е наред. Ако бачка значи видеокартата е ок. От лентов кабел, точно такива петна не мисля, че може да ти прави. Аз също залагам на матрицата.

Edited by HP_620

и аз така си помислих но към външен монитор не работи лаптопа няма никакъв сигнал най интересното е , че като се загледаш в черните петна виждаш наименованията на папките

Щом се виждат все пак образи, значи видеото си работи. Външния монитор може да се пуска с клавишна комбинация след като бъде свързан или да не е инсталиран правилен драйвър.

Все още залагам на матрицата.

Ами сегашната каква е?

Гланцовата има по якри цветове, но дори в светла стая можеш да се огледаш в нея, да не говорим на открито ако си. Матовата няма този проблем, но не е толкова ярка. Това не значи, че е като да гледаш през найлон. Също са си много реалистични цветовете, разлика се вижда само при сравнение.

сегашната е гланцова и се чудя дали да нея сменя с матова :) според твоя коментар разбирам че матовата е по добре :) много ти благодаря за информацията HP_620 ;)

Ами избора си е твой дали да я смениш с матова. Обаче зависи и дали ще има матова, която да е аналог на твоята. Потърси по-подробна информация за плюсовете и минсите на двата вида в гугъл. В крайна сметка е въпрос на личен избор. Ако има къде, виж някой лаптоп с матова и сам прецени дали те удотвлетворява. Мненията в нета са красноречиви и пристрастни. Някои твъро държат да са гланцови, други да са матови. Както се казва, око да види-ръка да пипне.

Гост
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговори на тази тема...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0