gibson58

Едноядрен лаптоп ще се справи ли с онлайн ТВ?

14 posts in this topic

Здравейте,

водим един спор ,а нямаме едноядрен лаптоп под ръка за проба.

на подобен лаптоп ще може ли да се гледа онлайн телевизия или ще му е трудно?

Acer Travelmate 2200

2.8 GHz 512MB

ДА! :thumbsup:

1 person likes this

Здравейте,

водим един спор ,а нямаме едноядрен лаптоп под ръка за проба.

на подобен лаптоп ще може ли да се гледа онлайн телевизия или ще му е трудно?

Acer Travelmate 2200

2.8 GHz 512MB

Здрасти колега , онлайн на едноядрен комп гледам онлайн БТВ , Нова телевизия без никъкъв проблем , но има 2 GB RAM , но HD клипчета в Youtube забрави - сече та се къса!

За HD клипове непременно ще трябва двуядрен процеосор. Но не съм сигурен дали има изобщо HD стриймове на ефирна телевизия. Може и да има все пак. Но като цяло ще си върши работата...

Да обобщим , може да гледаш ефирна тв online без проблем както и клипове с качество 360p в vbox и максимум 720p в youtube.

Благодаря на всички за мненията,че се скъсаха да ме убеждават ,че не могло ,без проца да бичи на 100%...

Ти не пита за натоварването,а дали може.Най-вероятно почти през цялото време ще е на максимум машината....за HD да не говорим.

Процеосра може да е едноядрен, но херците не са му малко, а и видето поема част от натоварването, особено когато е на цял екран и хардуерното ускороение е пуснато. Вероятно ще работи на около 70-80% при стриймване.

Процеосра може да е едноядрен, но херците не са му малко, а и видето поема част от натоварването, особено когато е на цял екран и хардуерното ускороение е пуснато. Вероятно ще работи на около 70-80% при стриймване.

Аз съм с двуядрен на intel и ми стига на 80% при стандартно качество а за HD да не говоря.В последно време браузерите са до такава степен оср#ни със глупости че при отворен 1 таб без да се прави нищо ти взима 10% от процесора и поне 100 RAM.Също и флаш-а много товари.

С каква видео карта си? Аз съм с това в подписа и ютуб на 720п ми товари на около 80%. При цял екран, като пусне хардуерното ускорение и пада до 40%. Има и друго, че сайтовете за онлайн телевизия са претъпкани с флаш реклами и спичат процесора и без да е пусната телевизията. За това препоръчвам някоя програма за онлайн телевизия. Обезателно ще товари с пъти по-малко.

1 person likes this

x2300.Особено на on-line мачовете са нафрашкани с реклами и на процесора му става много гот като си пусна мач ама какво да се прави.Решението е да се ползват програми като SOPCAST.

1 person likes this

Да, за това като се гледат онлайн, препоръчвам да ги пускате на цял екран за да може видеокартата да поема натоварването. Или ако не гледате на цял екран, с десен клик на рекламите им махате отметката на loop и няма да се повтарят. Ще се покажат и няма да се пускат отначало сами. Така като замръзнат и натоварването спада.

1 person likes this

При мен няма опция лууп,само за качество,но съм инсталирал адон за спиране на флаша и определено помага.Препоръчайте някоя лека програма за онлайн тв?

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...