laptop.bg

Microsoft са сигурни в успеха на Windows 8

22 posts in this topic

windows8-logo-300x214.jpgНякои анализатори предвиждат провал за Windows 8, като се позовават на това, че новата операционна система на Microsoft е доста променена. Подобен, толкова различен интерфейс на вече наложилата се платформа би бил доста труден за разучаване от обикновения потребител.

The Seattle Times попита главния изпълнителен директор на компанията, Стив Балмър, дали има резервен план при евентуален неуспех на Windows 8. Балмър обаче уверено и лаконично отговори, че новият Windows ще бъде приет чудесно от потребителите и няма никакви притеснения в тази насока.

Остава ни малко повече от месец до официалното представяне на новата операционна система. Как би се приела от хората тя? Какво мислите?

7oghW5qv6LE

Прочетете цялата новина

Честно казано като гледам форумите 85% от коментарите са негативни... така че не знам тоя какво си мисли че ще има голям успех... Някой да го свали на земята ако може :)

Edited by Dark_Red_Rose

Значи аз съм от 15-те процента

Сигурно навремето са били сигурни и в успеха на Microsoft Bob.

Edited by NikP

Честно казано като гледам форумите 85% от коментарите са негативни... така че не знам тоя какво си мисли че ще има голям успех... Някой да го свали на земята ако може :)

Че ти по на хората мнението ли се водиш?Тия 85% от коментарите се пишат от хора от моята възрастова група че и по-малки без най-малки познания.Ще цитирам един коментар , няма да пиша от къде е и кой го е писал.

Здравейте мойе ли да майете как да си напрая компа да бачка с 220 волтов ток

Та за да разбереш един продукт дали е качествен трябва да го тестваш сам за да видиш дали ще ти отговори на нуждите , а тия форуми са последното място където трябва да търсиш такава информация :)

е как да го тествам като излязоха толкова много релийзи че не знам кой е истинският (ако има такъв...)... не искам да си троша машинката с нещо което не знам какво да го правя като се скапе...

Виж сега. то хубаво ще си сложа някой релийз. ще го тествам примерно 1 месец. Ще се скапе нещо и ще взема да се ровя за решение... ама като го плюят навсякъде и не дават никакви разяснения е нормално да го намразя и повече да не си го сложа...

Затова съм пас засега откъм 8мицата...

ако съдя по мнението ти ...

си чел коментари от такива като тебе .. :Д

нищо лично...

Такива като мене които се въздържат да коментират преди да са го ползвали обстойно или от другите решили че могат и айде туп ама сгафили и дай да плюем...

:)) Аз не ги коментирам. обикновено сам се справям с проблемите (чичко гугъл е винаги насреща :D )

Именно... че стадото се води по на някой мнението :)

Ако овчара е малоумен с извинение... познай какво става с овцете? :)

Аз лично много съм чел по форумите и дори ми направи впечатление за hardware бг форума :)

10 човека мислят с главите си и се стараят да направят нещо смислено... а след тях.. други 100 пишат колкото да има нещо :)

1 person likes this

Да! Там одавна спрях да ги слушам.... Безполезни са вече... само бръщолевят и не знаят кой на кой да вярва... били чули нещо си там и дай да го изтърсим във форума...

1 person likes this

Да споделя и аз мнение по темата,Windows 8 го тествам от първите му течове из нета та до сега RTM като последния го оставих за основна ос да го ползвам.Работи добре може би една идея по бърз от 7,но метрото и десктоп интерфейса някак си лично за мен не са най добрата комбинация нито за таблет нито за настолен компютър нито за лаптоп,ако го бяха разделили да кажем метрото да си е за таблети а десктоп версията да е за настолни компютри и лаптопи със старт бутон макар и променен но да го имаше на старото си място поне щеше да е доста по-добре.Няма как да се отрече че работата под Windows 8 на лаптоп или настолен компютър без тъчскрин си е голямо разкарване на мишката от единия край на екрана до другия голямо цъкане пада, но както и да е така са го решили от майкрософт така са го направили аз лично също смятам че успеха му няма да е голям точно поради този хибриден интерфейс ако може така да го нарека.В момента съм с Windows 7 само защото ми е по удобен за работа на лаптопа който не е с тъчскрин.

1 person likes this

Тия дни пробвах един таблет на Acer с windows 8. Супер неудобен е за управление е в метро интерфейса, а за да стигнеш до десктоп ти трябва половин час. :D После разцъках с мишка и клавиатура и ме изнерви, че няма старт меню и за да сърчна нещо, наместо да натисна само windows бутона и да пиша, трябва да натисна windows бутона + R за да пусна run-a или да вляза в my computer. Изкефи ме, че почти моментално инсталира драйверите на прикачени мишки, флашки и др. и веднага можеш да ги ползваш, докато в win 7 често трябва да чакаш доста докато намери всичките драйвери и ги инсталира. Малко малоумно ми се стори да махнат Start бутона, а менюто в метро стил да е наречено start и да се пуска от почти същото място. :D

Общо взето, системата ми изглежда по-стабилна и бърза, като има и разни готини работи като паузиране на прехвърляне на фаил или създаване на виртуално устройство ( те тук им взеха хляба на daemon tools :D ), но не е никак интуитивен интерфейса и това според мен ще им изиграе лоша шега.

1 person likes this

год_18 написа пълни глупости :Д

на тежки наркотици е.. не му се сърдете!

Edited by vvip

Е покажи къде е тоя RUN, че нещо не го скивах.... и за какво ми е RUN като просто искам да натисна един път и да пиша в сърч, а не да отваря RUN и от там да включвам каквото ми трябва.

Отзивите по форумите бяха подобни за Виста преди да излезе и се оказаха оправдани. Същото се случи и със 7 като мнението бе положително. Windows 8 не е ОС за десктоп, а за устройства от типа на iPad. Дори и в рядката комбинация с touchscreen монитор, жестикулацията в седнало положение с видгната ръка е доста изморителна.

Windows през версия и то поне като изкарат SP1 :)

Пример:

98 - - XP - - 7...

Aз смятам, че Windows8 е провал. Не ми допада новият интерфейс и толкова. Неудобен, неинтуитивен.

Време е да задам въпроса си...

Колко време сте го ползвали.. и нека бъдем честни?

Явно достатъчно щом имат мнение.Само да отбележа.След като излезна 7-цата и на мен ми беше трудно да работя с нея първия месец обаче е в пъти по-добра от XP и си останах с нея,

Явно достатъчно щом имат мнение.

Дори и глупаците имат мнение... но както се досещаш.. то е глупаво.

Замисли се малко над думите си?

В цялата шльокавица в тази тема, обърнете внимание на постовете на iliev и god_15.....

Всичко друго е чешане на клавиатурата....:)

В цялата шляŠокавица в тази тема, обърнете внимание на постовете на iliev и god_15.....

Всичко друго е чешане на клавиатурата....

Сериозно? Викаш...друг няма право да изпитва ненавист към отвратителното Метро? A за стабилност - ама то и с Windows2000 крашове не съм виждал, а пък при Windows98 имаш опцията да излезеш от синият екран - уникално( :D)

След като за теб всички инакомислещи(като god_) са на тежки наркотици, какъв е смисълът да отговарям? :D

Edited by intelpentium3