enes_rs

Acer 5738G

5 posts in this topic

Можели малко помощ..доста хора се оплакват от тези ейзърета със проблема на видето или чипсета..та при мен Лаптопа си работи със 2ри монитор как може да се разбере дали проблема е матрицата или лсд кабела или чипсета на видеото..при включване показва само бял цвят и след старт на вина чертички от горе надолу и микс на цветове..

Можели малко помощ..доста хора се оплакват от тези ейзърета със проблема на видето или чипсета..та при мен Лаптопа си работи със 2ри монитор как може да се разбере дали проблема е матрицата или лсд кабела или чипсета на видеото..при включване показва само бял цвят и след старт на вина чертички от горе надолу и микс на цветове..

Водеотп е ати моб.HD4570 ram 4gb procesor T6500 intel

Здравей. Може да бъде от матрица, кабел и видео. Вероятността да е от матрицата е най-малка. Ако лаптопа е прегрявал, вероятността да е от видеото е голям, въпреки, че си работи на външен монитор. Най-добре е да го занесеш в сервиз за да го диагностицират. Ако е прегрявал, по всяка веройатност се нуждае от почистване и профилактика на охладителната система. За съжаление няма създадена диагностична програма, която да даде отговор на твоя въпрос.

Мерси за бързия отговор! за отварянето и почисването е лесно..профилактиката си я правя сам.. и голям недостатък на модела е че лентовия кабел за матрицата е монтиран точно над радиатора за процесора и като го отворих многото цветни жички станали жълти или един и същ цвят :) за това дано е от кабела :)

имам същия лап-топ, но с някои малки разлики във видеото, рамта и процесора. както и да е, през юни месец ми направи проблем - отказа подсветката на десплея, гледам, гледам и :search: след това се оправи и 2 месеца никакъв проблем. заминах за чужбина и там тотално се скапа - подсветката изобщо отказа. поръчах си от България нов ЛСД кабел. реших да се направя на майстор и си го смених сам. резултата - дисплея спря тотално. решението бе просто HDMI и плазмата в апартамента. прибрах се в България и така си остана до миналата седмица когато го оставих в Мост Компютърс за ремонт. диагнозата им беше ЛСД кабел <_< ОК! срещу 60лв си взех имота на другия ден. изпробвах го рАботи! заминах за Бургас за няколко дена и веднага същия проблем <_< <_< <_<:censored: :censored: вчера отново при "майсторите" и днес си го взех - ГОТОВ! след 30 мин. ......... мисля, че е излишно да споменавам че нищо не бяха направили! ОТНОВО при тях. почват да увъртат ми то това, то онова матрицата ама тя 250-300лв :censored: на тия модели слабо място ..... ай ше им .... и некадърниците! смених 3 ЛСД кабела и проблема си седи, следователно матрица!

Водеотп е ати моб.HD4570 ram 4gb procesor T6500 intel

1. Една снимка щеше да даде по обективна представа.

2. От написаното най-вероятно е матрицата, но мoже да lcd кабела или от конектора на дъно.Без тест на кабела и матрицта няма как да разбереш.Единствено може да си тестваш lcd кабела дали окъсява или е прекъснат някъде, иначе сервиз.

3.Щом работи на вьншен монитор видеокотролера и vram паметта са наред.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...