Dark_Red_Rose

LENOVO T40 WiFi

17 posts in this topic

Здравейте, имам следният проблем на WiFi-я

връзвам го към домашната си мрежа като се намирам на 1 метър от рутера. и 15 секунди имам нет после 5 секунди нямам. и това се повтаря в някакъв безкраен цикъл.... Имам последните драйвъри от производителя (Intel wireless PRO 3945 A-B-G)

някакви идеи?

това ми е лаптопа:

Intel T2400 1,83/2/667

Intel 945PM chipset

Ati X1300 512MB

1x 2 GB DDR2-800

1x 1 GB DDR2-800

160GB HDD 7200rpm

Windows 7 Ultimate 32bit

Edited by Dark_Red_Rose

Кабела може да е прекъснат частично и да се губи пакети

Пробвай да свържеш лаптопа към интернет с LAN кабела(директно) и виж дали ще имаш проблеми

За сега няма какво да се добави

Само да добавя, че това ми изглежда повече като Т60 :) Реално техните вирелесси са много добри и трудно се развалят. Моят съвет по-скоро е да пробваш с Боотабле СЦ на Убунту и да видиш дали там ще дава същия проблем!

Искаш отговор ли? Горещо ти препоръчвам да опиташ да спреш PCI Power Management-а от BIOS и да видиш каква ще е ситуацията.

Edited by intelpentium3

Кабела може да е прекъснат частично и да се губи пакети

Пробвай да свържеш лаптопа към интернет с LAN кабела(директно) и виж дали ще имаш проблеми

За сега няма какво да се добави

Като го вържа с кабела нямам проблеми.. .Проблема идва като е само на безжична връзка...

Само да добавя, че това ми изглежда повече като Т60 :) Реално техните вирелесси са много добри и трудно се развалят. Моят съвет по-скоро е да пробваш с Боотабле СЦ на Убунту и да видиш дали там ще дава същия проблем!

С това животно не съм се занимавал никога и не знам как да се оправя... казват че на убунтуто много трудно се настройвала мрежата...

Искаш отговор ли? Горещо ти препоръчвам да опиташ да спреш PCI Power Management-а от BIOS и да видиш каква ще е ситуацията.

Това за какво служи? доколкото разбирам това е управлението на PCI-слота на дъното... :?

Убунту, нямаш нужда да го настройваш има графичен интерфейс и всичко търгва автоматично, самоттрябва да го изпечеш на ЦД

Като го вържа с кабела нямам проблеми.. .Проблема идва като е само на безжична връзка...

С това животно не съм се занимавал никога и не знам как да се оправя... казват че на убунтуто много трудно се настройвала мрежата...

Това за какво служи? доколкото разбирам това е управлението на PCI-слота на дъното... :?

Това значи че проблема идва от рутера или от wi-fi-то на лаптопа.Пробвай да инсталираш по-стари драйвери за wi-fi , ако не се оправи пробвай да прогениш настройките на рутера.Кажи какъв модел е рутера и кой ти е доставчика

От рутера нямам проблеми... с другият лаптоп на същата WiFi карта няма никакви проблеми...

На Близу съм... :D така наречените кеъбълтел (по стару му)

От рутера нямам проблеми... с другият лаптоп на същата WiFi карта няма никакви проблеми...

На Близу съм... :D така наречените кеъбълтел (по стару му)

Трябва да рутера да е настроен на динамично ип

Еднакви настройки са и на двата лаптопа, със статични IP-та... понеже ми трябва за сървър...

Казах ти да опиташ да спреш PCI Power Management-а, защото понякога по някаква причина се бърка с картата и предизвиква подобни проблеми. Проблемът е най-съществен, ако ползваш не IBM-ска Wi-Fi карта и съм го срещал при IBM T4x серията. Аз лично съм изпитвал подобен проблем с моят IBM T41 при употребата на не IBM Wi-Fi карта.

Edited by intelpentium3

Това идва от грешни настройки . Щом си на BLIZOO ти трябва рутера настроен на динамично IP

рутера ми е с динамично IP, но вътре локалната е на статични!

рутера ми е с динамично IP, но вътре локалната е на статични!

Тогава пробвай това което

intelpentium3 ти е написал

мхм... ама аз така не спирам ли WiFi картата?

мхм... ама аз така не спирам ли WiFi картата?

Не, не спираш картата. Спира се Power Management-а на PCI шината, което означава че някои енергоспестяващи функции на картата и PCI шината няма да работят, което по мой личен опит практически не намалява времето на използване на батерия. Проблемът е, че понякога опциите за пестене на захранване правят проблеми. Забелязал съм го на IBM ThinkPad T41, който и притежавам.

Edited by intelpentium3

Не знам какво съм правил, но сега си е наред... :? даже си сийдвам без никакво спиране... Лаптопа сам се оправи...

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...