Sign in to follow this  
Followers 0
v.grebska@hotmail.com

Бавно стартиране на Windows на Asus N56VZ.

53 posts in this topic

Здравейте, от един месец вече имам Asus N56VZ и като цяло сам много доволна от него , но единствения проблем който имам с него е че стартира Windows 7 64 бит около 2 минути. Още веднага като му сложих Windows и стартира доста бавно. Пробвах с msconfig , махнах програми от startup и service отначало стартираше за около 3 минути и поне го намалих с 1 минута . Махнах това което не ми трябва и вече не знам какво да махам за да намаля още времето. Хард диска ми е 750gb 7200rpm правих му тестове и всичко показва че е ОК. Някой може ли да ми помогне?

Edited by Virginia10

Изчисти си регистрите с Ccleaner. Това помага при мен.

Направих го и сега се стартира за 1 мин. и 10 сек. има ли възможност още малко да се ускори? Някъде четох че от биоса може да се ускори възможно ли е ?

Антивирусна имаш ли?

Колко иконки по работния плот и в старт лентата?

Антивирусната ми е Avast а иконите на работния плот са ми 20 а на старт лентата 7 ,махнала съм притурките.

Edited by Virginia10

Можеш да махнеш от msconfig анимацията докато зарежда. Отбележи No GUI boot при boot менюто. Но това е обикновен хард. Не можеш да очакваш много. Моя стартира за 1.40 секунди. (5400 оборота)

Нека позная... аваста е с кракната регистрация или FREE регистрацията чрез [email protected] ? :)

Анимацията в началото се много бързо появява и скрива там не виждам смисъл да я махам , най - много време отива на екрана с добре дошли там около 30 секунди седи. Четох в интернет че нормалното време за стартиране при хард диск 7200 rpm е около 50 секунди.

Моя стартира за 1.40 секунди. (5400 оборота)

От хибернация.. ?

Честно казано,не мисля че със конвенционален хард/не SSD/ ще можеш да свалиш още времето за стартиране,и сега не е толкова зле.Съветвам те да смениш Аваста,гарантирам ти,че с някоя от сериите на Есет ще намалиш времето.А дали е кракната или Free Аваста,няма никакво значение,пробвал съм и с двете,просто Аваста по-тежък и бави.

Сега намерих в google как може да се ускори чрез биос http://blog.laptopmag.com/ways-to-make-your-pc-boot-faster на втората точка. Дали според вас наистина ще действа и дали има опасност да се повреди нещо?

Опциите,към които си дала линк,ги има всяка машина,произведена от 10 г.насам.От включването им нищо не можеш да повредиш,но и голям резултат няма да видиш,това са просто опции проца да не търси при боот оптика,усб,да не ти светят картинки,а да отива направо на харда,почти няма да усетиш разликата/5-6 секунди/.

Стария ми компютър който е много по слаб и е с 500 gb и 7200rpm стартира windows 7 но 32 бит за 56 секунди.

Опциите,към които си дала линк,ги има всяка машина,произведена от 10 г.насам.От включването им нищо не можеш да повредиш,но и голям резултат няма да видиш,това са просто опции проца да не търси при боот оптика,усб,да не ти светят картинки,а да отива направо на харда,почти няма да усетиш разликата/5-6 секунди/.

Имаше и тестове.... и имаше забавяне при кракнатата версия :)

А дали трябва да се инсталират всички драйвери от сайта на Asus , защото аз само малка част инсталирах?

Може ли само да попитам за къде го гониш това време? Лично за мен, че компютъра ти стартира за минута не е никъв проблем. Дори си е прекалено добре.

Като искаш супер бързо включване, просто не го изключвай, а го преспивай. Или си инсталирай уиндоус 8.

Като излезне пълната версия на Windows 8 ,ще си я сложа ,а щом 1 минута е добре ще си го остава така. Може и след време като поевтинеят SSD да си взема един. Мерси за отговорите.

Сега пробвах с хибернация и стартира за 25 секунди , дали може да не го изключвам напълно и да използвам само хибернацията ?

Може... windows 8 действа на този принцип :)

Аз съм с windows 8 pro .. :)

vvip от къде се стоби с windows 8 pro и вече крайната версия ли е ?

Има го в замунда. Уж е финална версия РТМ.

Windows 8 Pro

key за инсталацията: XKY4K-2NRWR-8F6P2-448RF-CRYQH

Активацията ще е малко по-сложна :)

Сървъри за активация се пускат от време на време...

Но може да ползваш активация чрез скайп/телефон ... :) - един оператор ти казва ключа (нищо сложно)

А добре ли работи този Windows 8 pro. Аз на компютъра сам с Windows 8 consumer preview и ми много харесва и чаках финалната версия за да си я кача на лаптопа.

Consumera и аз бях преди доста време с него... и не беше много добър /от към работа и апликации/

Еми.. с този съм от месец някъде и нещо :) И до сега не съм имал проблеми :)

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0