Sign in to follow this  
Followers 0
doubtingTomas

Място за снимки и клипове качени от сервиз за успешно свлен и качен чиИÑ

30 posts in this topic

За да несме голословни нека който е сигурен в работата си да ни я покаже ,това ще помогне на клиентите да изберат верния сервиз ,може би и дикусий да има което ще помогне на сервизите да изчистят процеса по ремонта.

Колега, идеята не е лоша, но има едно голяааамо НО - едва ли някой ще качи процеса на ремонт примерно на дънна платка или реболване. Да не говорим, че веднага ще се намери някой, който да каже, че това не е така, онова не е иначе, и ще почнат препирни, спорове и обиди, и темата ще се омаже.

Всеки си има тертип на работа и не винаги той съвпада с тертипа на работа, на други 'майстори'.

Донякъде си прав но ремонта нее само ребол.да нее жидео да са снимки на процеса например смяна на букса на зареждане на усб конектор, слот на рам паметта на чип на зареждане ,защото сам на 60 процента убеден че половинареклами са на логистици таи да се каже правим ама носим некъде сии така.Хем и хората ще добият реална представа за какав процес става въпрос и да преценят заслужава ли си цената.

Драги ми Дискусий,досега не съм срещал техник/инженер,който да пише неграмотно и да е добър в професията си.Пък може и да има изключения,знам ли.

Един сервиз е дотолкова успешен,доколкото клиентите му са доволни и обемите му се увеличават,или поне не намаляват.Независимо дали извършва сам ремонтите,или прекупува труда на някой друг.

Месечен/годишен отчет е далеч по-достоверна база за сравнение от меренето на малки пишоци по интернет.

Мда правописа ми е ужасен ма хич ми са внимава с него.Количеството на работа според мен не е толкова определящо отколкото от 100 колко има направени и колко върнати че нестават.А дали някой може или неможе е божа работа в крайна сметка.А никъде несъм споменал че разбирам нещо ,тази тема я пуснах за да видят хората за какво става въпрос но както всичко в България сичко е супер секретно :gamer: .

Мда правописа ми е ужасен ма хич ми са внимава с него.Количеството на работа според мен не е толкова определящо отколкото от 100 колко има направени и колко върнати че нестават.А дали някой може или неможе е божа работа в крайна сметка.А никъде несъм споменал че разбирам нещо ,тази тема я пуснах за да видят хората за какво става въпрос но както всичко в България сичко е супер секретно :gamer: .

колега,добра идея е това.повярвай ми никой не би си направил труда да прави клипчета.поне от тези колеги които познавам(не са малко).клипчета има достатъчно на доста места от сервизи извън страната.ние сме единственните които нямаме хубав хардуерен форум за лаптопи.ако напишеш нещо и веднага някои знаико ще те среже ,ще те смачка за да излезе по-маистор от теб.

колегата които пусна тъзи тема е доста добър майстор.това ,че е бързал и е сливал думи не означава ,че е неграмотен

Не знам, Алекс, тука всеки хапе другия и като пиша в този раздел все се озъртам :) :)

Някой по горе беше написал че едва ли някой ще качи снимки и тн...

Хора осъзнайте се това не е кой знае какъв ремонт малко техника и инструменти се изисват

и нерви да си прецизен....70% от техниците и сервизите тук са чист маркетинг ,

вземат от клиента на адрес дерат му една кожа и носят някъде техниката да я ремонтират...

какви снимки да качат, те адрес нямат :)

А не е ли по-лесно всеки който смята че е добър специалист в ремонтите да постне снимка на работното си място и на оборудването с което работи. Така си мисля че "истинските" специалисти ще си обменят опит и идеи.

Някога един мъдър човек бе казал " Ако аз и ти имаме по една ябълка и си ги разменим то пак ще имаме по една ябълка.Ако имаме по една идея и си ги разменим после ще имаме по две идеи. ...."

Идеята е хем добра хем безсмилена. Все едно да карате гумаджийниците да качват снимки как се сменят/слагат гуми. Всеки може да покаже един добър ремонт, а в действителност да му е и единствен като бройка и останалите да са боза. Отностно качество и коректност то няма как да бъде доказано чрез снимка/клип.

Отностно отношенията между потребителите - неможе да се каже нищо позитивно, всеки се прави на тарикат и велик и гледа да си навре муцунката в паничката на другия.....

А не е ли по-лесно всеки който смята че е добър специалист в ремонтите да постне снимка на работното си място и на оборудването с което работи. Така си мисля че "истинските" специалисти ще си обменят опит и идеи.

Някога един мъдър човек бе казал " Ако аз и ти имаме по една ябълка и си ги разменим то пак ще имаме по една ябълка.Ако имаме по една идея и си ги разменим после ще имаме по две идеи. ...."

Звучи добре колега, но от една страна тук в България всеки се бори за правото си на "Know how" ...

Не знам за Вас, но аз не смятам да обменям опит със сульо и пульо да речем и да отварям очите на всеки, па макар и колега - ДА, за някои колеги с удоволствие, но не и с всеки - това е моето мнение ...

Някой по-горе беше подметнал, че специалистите сме били стани в повечко.. О'К - На Вас казвам - Дерзайте !!!

Че има и злоупотреби има, но нека и не отхвърляме способните колеги ...

А и защо трябва да обяснява да речем един сърдечен хирург, колко шева е сложил на 4-те байпаса на пациента си щом пациента все още е жив и сърцето му функционира вече правилно ?

Няма такова нещо, като покажи ми как ... не и в този бизнес !

С цялото ми уважение ;)

Edited by Sawyer
1 person likes this

Звучи добре колега, но от една страна тук в България всеки се бори за правото си на "Know how" ...

Не знам за Вас, но аз не смятам да обменям опит със сульо и пульо да речем и да отварям очите на всеки, па макар и колега - ДА, за някои колеги с удоволствие, но не и с всеки - това е моето мнение ...

Някой по-горе беше подметнал, че специалистите сме били стани в повечко.. О'К - На Вас казвам - Дерзайте !!!

Че има и злоупотреби има, но нека и не отхвърляме способните колеги ...

А и защо трябва да обяснява да речем един сърдечен хирург, колко шева е сложил на 4-те байпаса на пациента си щом пациента все още е жив и сърцето му функционира вече правилно ?

Няма такова нещо, като покажи ми как ... не и в този бизнес !

С цялото ми уважение ;)

Аз не съм казал нищо такова - идеята бе всеки който желае да сподели нещо да го прави. Колкото до отварянето на очите - абсолютно съм съгласен че всеки се старае да оцелява както е способен.В България всеки бизнес е така - ако кажеш на някого нещо си е в твой ущърб :acute: .

1 person likes this

Напротив, според мен използването или побългаряването на една процедура или технология по- подмяна на чип не е ноухау а е

мизерия за клиентите ви и за вас самите, като ползваш паста за 100$ и инструменти и машина за поне 6000$ просто няма как да сбъркаш.....

Трябва да си абсолютно дърво.... всичко друго е ала бала и дефектни чипове. Новите модели им трябва само power бутона да натиснеш...

сама се позиционира сама си сваля и слага чипа...ако същия е читав (новия) какво ноухау използваш.....Това че повечето ползват машинки за по 1000$ за кръжока направи си сам в китай не значи че са открили топлата вода, просто сами се цакате едни други като обевявате смешно ниски цени като 60-80 лв а после мислите ноухау с котлони печки фурни и др....

Гледах един сервиз в германия....топките на стария чип ги прави машина с лазерен лъч....взимаш чипа след това и го слагаш на следващата машина....Така че, пазете си ноухауто за вас и се чудете "къде сбъркахме"

ПП Там ремонта струваше 250-300 евра но си струва всяко евро според мен

Дървеният философ избухна :sleeping:

Аз пък съм сигурен,че ще сбъркаш и със станция за 60к.

Така и не разбрах от позицията на какъв си позволяваш да коментираш и съдиш колегите в бранша ,оборудването и уменията им.Не ти е за пръв път.

ТИ НЕ ЗНАМ В КАКВО СИ СИГУРЕН И В КАКВО НЕ

но съм забелязъл че собствена мисъл няма грам в постовете ти

или са вулгарни или са копи пейст

Каква ми е позицията не е твоя работа,

а "половината колеги" в бранша не могат и крушка да завият пък пишат гръмко какво ли не

Един от гръмко рекламираните сервизи из форумите (в люлин) включително и тук, взимаха лаптопа от дома на клиента

се оказа че даже поялник нямат в сервиза си

Може да съм дървен философ но КИ ми е над 150 имам 2 магистратури

ти какво имаш ?

може би станция за 500$ и голямо самочувствие ?, че си открил инфрареда може би?

Не ми философствай,големото ай кю.Пак те питам,на какво основание и каква база си позволяваш да коментираш уменията и оборудването на колеги от бранша?От позицията на какъв,попитах те в предния пост.

И ти отговорих :)

Не ти влиза в работата ... може и като клиент, може и като техник...макар , че в момента не го работя

Мислех даже на времето асоциация да правя подобна на руската такава, Мисля че колега от Варна и двама от София са станали членове

Все тая не ми дреме, казвам ти и това е факт ... 50% процента поне не могат и крушка да сменят а са си направили лъскави офиси и ловят шарани :)

Ходят по адреси преинсталират и тн... И после пише че имал ноухау... Той отвертка няма да развие винтовете на лаптопа, пък ноухау имал...

Това е харесва ли ти или не положението...И тези некадърници не ядът моя хляб защото аз сервиз нямам но после близки

ми носят дъна като препечени филийки или с неподлежащи на ремонт дъна....

Като не може да покаже какво прави за мен не може нищо... На добрия техник

умението не можеш да откраднеш ако ще да имаш техника и за 100к и сто клипа да му гледаш

А ти на какво основание ме разпитваш... имаш 40 поста с този юзър във форума

и пишеш само когато искаш да захапеш някого... Но така сте професионалистите...

от измисляне на ноухаута нямате време да помагате на потребителите тук,

пък и защо ...като не намерят решение ще станат поредните ви жертви нали така :)

Нямаме жертви,имаме клиенти.Или поне тези от нас,които са се задържали,или се задържат на пазара.

Всъщност проблемите идват от такива като теб : без нужното техническо образование,без практика и опит в ремонта на битова електроника,извършващи "ремонти" с нулевите си познания по електроника и електротехника и с оборудване за два и педесе,мъчещи се над някой обречен лаптоп и наричайки това "услуга на близки,познати,роднини и не толкова" и т.н.

Тъй като ми писва да се занимавам с теб,ще го напиша бавно въпроса,за трети път,за да ме разбереш и барем отговориш смислено,без увъртания : от позицията на какъв коментираш сервизни бази и колеги от бранша,при положение че:

-не си сервиз,чупиш "професионално" лаптопи в мазето,или там където и да е

-не плащаш данъци,заплати,осигуровки

-нямаш опит в ремонта на битова електроника

-нямаш нужното техническо образование нужно за извършване на ремонта

-нямаш нужното качество и количество на оборудване,необходимо за извършване на ремонтите

Ти не си сервиз,не си и професионалист в тази сфера.Ти си форумният герой,който помпа самочувствие във форум.Нямаш нищо общо нито с мен,нито с някой от колегите,пишещи в този раздел.

Колеги,

Само не знам защо му се връзвате на героя ?

Който каквото ще да пише, който каквото ще да говори, вършете си работата и не обръщайте внимание на бездарни лаячи - мой съвет ;)

Успех на всички колеги и спорна седмица ;)

Успех и на теб :)

Sawyer

Не беше лично спрямо теб но пък и ти може да си от тези с ноухауто .....

Как се нави да го споделиш направо ти се чудя :)

А иначе си прав ако някой е добър в професията си без значение какво ще напиша тук не би му обърнал внимание...

А дали съм бездарен можеш доста хора да попиташ тук, за теб кой може да потвърди ?

nbrepairs

Образован съм сигурно 3 пъти повече от теб, просто софтуера ме влече повече

Имам оборудване не по лошо от твоето гарантирам ти,

4 години бях управител на сервиз за лаптопи, и когато в сервиза имахме инфраред ти си събирал пари за първата духалка...

Но не това е проблема...

Побъркват ме разни пишман майстори дето са се взели на сериозно и са си взели мазето под блока и пишат по форума че имат сервиз и ноухау

Изуми ме как се сдържа и написа нещо смислено този път.... Имаш напредък честно

Мисля в най-скоро време да отворя сервиз на 300 квадрата с 15 техника тук в софия, вече съм задвижил някой от нещата фирма и др...

Ако стане всичко и не ми мине някой като теб път, ще те поканя като искаш да си го мериш :)

Знаеш ли защо според мен колегите ги е страх да слагат снимки... Защото дори във собствените си реклами като сложат се виждат скъсани пинове липсващи топки и тн... и после всички ги сочат.

Ти представяш ли си тогава обикновения ремонт на какво им изглежда... Не помня даже дали и ти не си в това число ...ще се поразровя да видя...

Ти брат си изплискал яко легена,да знаеш.Не ми е удобно да те тормозя повече,все едно се подигравам на инвалид.Спирам.

Чудно ... и аз няма да припарвам до този раздел, за да си обменяте ноу-хау на спокойствие

А за сервиза говорех сериозно, До лятото на 2013 трябва да

съм стартирал.....

Жив и здрав

Успех и на теб :)

Sawyer

Не беше лично спрямо теб но пък и ти може да си от тези с ноухауто .....

Как се нави да го споделиш направо ти се чудя :)

А иначе си прав ако някой е добър в професията си без значение какво ще напиша тук не би му обърнал внимание...

А дали съм бездарен можеш доста хора да попиташ тук, за теб кой може да потвърди ?

Хаус,

Не знам от къде тая твоя способност да жилиш пишейки, но само ще ти кажа, че трудно ще стартираш каквото и да е ако скоро не се научиш да комуникираш правилно с хората ...

А ти кой беше, че да зависи от това какво ТИ си написал ?

Аз не желая да се изтъквам и да търся потвърждение като теб, който ме е оценил ме е оценил ... аз няма да си меря "отвертката" с тебе повярвай ми ... а и баба ми едно време казваше, "Куче, което много лае не хапе" - ако ме разбираш какво искам да ти кажа ...

Дали си бездарен или не, мен хич не ме интересува и само за протокола, квалификацията "бездарен" не бе насочена пряко към теб ... но ако съм те обидил, очевидно сам си се включил в групата на бездарните ...

Аз говорех по принцип ... както и да е !

Желая ти успех с бизнеса, но ... пак ти повтарям - Научи се да комуникираш с хората, защото този бизнес изисква освен майсторлък и умения ... и такт и добър език, а смея да твърде, че твоя липсва ... да ме прощаваш !

2 people like this

От извесно време комуникирам съсъ Sawyer и мога да кажа че с колегата се работи много лесно и досега не съм имал забележки както предшполагам и тоий от мен. Тук сме за да може да си помагаме един на друг и ако е възможно и да си помагаме на работата. Не всички са се родили научени (бих казал никой :) ) така че по добре да си помагаме отколкото да се плюем. Ако спора е задочен по добре си го решете на лични.

Владка,

Благодаря приятел, но няма нужда да се доказвам на когото и да е било, както казах много хора ме познават и който ме е оценил ме е оценил, по един или друг начин.

Както и ти знаеш, обичам да работя с културни, коректни и възпитани хора, които съм съумял да намеря и задържа покрай себе си.

А иначе кучето си лае, керванът си върви ;)

Боби Хаус да си спами, щом няма по-важна работа и така ... ;)

И все пак ти благодаря за включването ... :cheers:

Edited by Sawyer
1 person likes this

Здравей Sawyer,

Работа имам за целия китайски народ, че и за корейския :)

Не ми дреме пич ама изобщо, просто много гръмко беше взело да става,

човек ще си помисли че работите с технологии от наса :)

Не съм казал никога нищо директно срещу теб не те познавам за да го правя....

Питай приятеля си който си питал за мен, дали един друг негов познат пече дъната на котлон от печка

Ти това ноу-хау ли му викаш или може би техник.....и той тука се подвизава.

Един ден като си направя сервиза ще монтирам камери лайв от потребителите да се гледа в сервиза....

Просто искам по бързо да станем европейци като манталитет като мислене, но някой усилено са се вкопчили в малката си кочинка защото

така им отърва и отказват да вървят на пред. Няма как да предоставиш качествена услуга по ремонт на лаптоп под 100лв ако ще.... да си съдереш...

Нали се сещаш че се каня да инвестирам едно 30к и в същото

време ония с котлона ще си копа за по 50лв. и балъците ще се връзват,

от тук изходих и не съм написал нищо което да не е истина!

За това така се пазят и ги е страх да се покажат на видео...

какво ще снима, печка раховец ли ?

А относно комуникацията ми с хора мисля, че си в голяма грешка и всеки който ми е малко

по-близък от случаен минувач може да ти го каже. Но няма как да знаеш това...

Наспамихме темата а не това беше целта ми, а да ви подтикна да излезете на светло...

Както и да е така или иначе не стана... Много успехи ти желая и не се връзвай на всяка дума

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0