panassonic

Acer V3-571G

31 posts in this topic

Здравейте,

мисля, че е време и аз да споделя впечатленията си от моят "скромен" лаптоп Acer V3-571G, продукт, който би задоволил и най-капризните потребители. На първо четене смятам да ви запозная с дизайна и характеристиките на лаптопа, ще публикувам резултатите от различните "benchmarks" и накрая ще споделя лични впечатление от него, а за най-нетърпеливите геймъри най-долу съм споделил информация, как вървят някои от по-новите игри на лаптопа... Надявам се да Ви бъда полезен.

Постарал съм се ревюто да е както толкова пълно, така и толкова интересно и забавно, надявам се чувстото ми за хумор да Ви допадне :), все пак лаптопите са за забавление :) не само за работа. Е да започваме:

- Параметри

Няма лъжа няма измама това са параметрите на лаптопа, само дето моя си го взех с 8ГБ РАМ

5169453G.jpg

- Дизайн

Развълнуваните потребители, които отворят кашончето на този лаптоп ще бъдат посрещнати от огледален черен гланциран капак на лаптопа, както можете да видите на снимката долу, който за съжаление ще страда от вашите или на всеки друг, който се докосне до това бижу пръстови отпечатъци .

5169313J.jpg

Определено, ако сте суетни може да захвърлите старото огледало ;) .

Е нека да го отворим този на пръв поглед толкова симпатичен лаптоп...

5169400k.jpg

Надявам се снимките не ви отегчават, не са с най-дборо качество но пък са направени с много любов ;) . Мисля, че е време да почнем да го разглеждаме по-подробно.

- Дисплей

Oпределено е по-ярък от предишния ми Acer, който го взех преди две години отново от лаптоп.бг (ех подмазвач значи). Всъщност дава доста ярки цветове на 15.6-инчовия си дисплей и 1366 х 768 резолюция. Както на повечето лаптопи и на този при ъгъл на гледане от около 30 градуса цветовете му се "измиват", но няма как така е...

- Аудио

Наистина бях изненадан от зука който вади това нещо, определено има с какво да Ви впечатли, не като сила, а като ясен и отчетлив звук, като допълнение имате Dolby Home Theater V4 контролен панел. Този софтуер има настройки за филми, музика и игри. Като лесно можете да сменяте между различните режими и да се кефите на готиния звук :)

5169414k.jpg

- Клавиатура

Така, така, така... тук определено има какво да се каже и не всичко ще е положително! Постарали са се създателите на лаптопа да опитат да бъркат в здравето на заклетите геймъри на FPS жанъра. Все пак ето снимка на самата клавиатура и после ще отбележа това, което лично на мен не ми направи особено добро впечатление

5169432k.jpg

Всъщност клавиатурат е доста удобно и безшумна, но на тази снимка по долу ще видите за какво неприятно нещо става въпрос:

5169438j.jpg

До колкото ми е известно лаптопа влиза в категория "геймърски", така че този толкова дребен ляв шифт, защо по дяволите толкова дребничък, че на всички FPS игри се кляка с него... и понякога това може да ти коства виртуалния живот, но предполагам се свиква след 2-3 месеца игра и малко нерви знам ли... Също така за пишещите се оказва проблем натискането на левия шифт за главна буква или символ, определено е доста неприятно тъй като доста често вемсто шифт, ще натиснете бутона точно до него :(

Е разбира се след падението идва и нещо което ме впечатли и то е невероятно големия "ENTER", бутон който от известно време му отнеха големината и го направиха по мъничък е сега наволя можете с цялата си длан да го цапардосвате, още повече ако сте програмист :

5169441M.jpg

- Уебкамера

Колкото и да е HD камерата, по-хубави няма да станете повярвайте ми. Мдам лаптопа си има HD камера и съм направил няколко снимки с нея да видите за какво иде реч :), а да + микрофон разбира се...

5169445Z.jpg

Познахте ли го пича от снимката... истинските геймъри лесно ще го разпознаят ;)...

- Портове

Така, какво ни предлага лаптопа, като интерфейс. От дясната страна имате двойка USB 2.0, от лявата един USB 3.0, HDMI, VGA, Gigabit Ethernet, жак за слушалки и микрофон, AC адаптер, и 4in1 card reader е разположен отпред...

5169475A.jpg

5169476e.jpg

5169477x.jpg

5169478D.jpgС

- Benchmarks :)

3D Mark 03

5169531j.jpg

3D Mark 05

5169685o.jpg

3D Mark 06

5169773U.jpg

Windows 7 Experience mark

5169555M.jpgд

- Игри

Имайте впредвид, че съм вързал лаптопа си към 23 инчов монитор!!!

Нека да споделя опит от първа ръка все пак. Игрите, които съм играл на този лаптоп са следните:

- Assasin's Creed II абсолютно никакви проблеми на макс настройки, върви повече от идеално.

- Dirt 3 доста тежичка, игра, но определено за този лаптоп не е никакъв проблем да я играете на "high details", изобщо няма проблеми и върви идеално

- Crysis има ли смисъл да коментирам, максимум настройки никакви проблеми за лаптопа!!!

- Prince of Persia максимум графика никакви ядове!!!

Искам да отбележа също, че докато съм играл някои от игрите доста странични приложение са били пуснати паралелно с тях, фотошоп, юторен (сваляйки филм), и още куп неща, лаптопа определено не се затрудняваше.

Мисля, че това е от мен надявам се не съм пропуснал нещо и дано съм успял да Ви доближа до лаптопа поне с една идея. Определено съм безкрайно доволен. Може би липсата на "fast buttons" и калпавия ляв шифт са единствените недостатъци, но не може всичко на куп.

Ако се колебаете, НЕДЕЙТЕ, мисля че това е идеалното решение за абсолютно всичко!!!

Температури ще можеш ли да споделиш? :)

Температури ще можеш ли да споделиш? :)

Няма проблеми, ще поиграя малко да го поизмъча и ще споделя как се държи... Извинявам се за пропуска...

С леко закъснение публикувам и помолените от колегата съфорумец температурни данни :)...

При нормална работа: музика, браузване, отворени няколко прозорчета и чат се случва ето това по долу:

5170444M.jpg

A ето какво се случва при половин час игра на DIRT 3 на максимум настройки на графиката:

5170445n.jpg

Тези лаптопи всъщност не се водят за геймърски, а за мултимедийни. На мен лично не му хареса клавиатурата и с още едно нещо. Малките стрелки. А големият enter бутон според мен е доста непрактичен. (но тук си е въпрос на личен избор.)

Ревюто е много добро, на мен ми хареса! :)

П.П. Ако можеш да засечеш температурите и със speed fan как са ще бъде чудесно. :)

Специално за колегата съфорумец, който пожела резултати от speed fan:

Ето това се случва, при нормална работа с компютъра... браузване, музика, фотошоп... чат...

5174644z.jpg

И разбира се при половина час игра на Dirt 3 се случва ето така...

5174645x.jpg

Доста добри температури :)

п.с. Честито! :)

Благодаря ти, че направи теста! Много са добри температурите. Със здраве да си го ползваш лаптопа поне 5-6 години. :)

5169555M.jpgд

Извинявам се за въпроса

Но ако си направиш този тест с външната карта(NVIDIA) няма ли да ти изкара по-добри оценки за графиката.

Този тест мисля, че не може да се подкара с дискретната видеокарта. Аз доста време се чудих как да го подкарам теста с nVidia-та, но не намерих решение. Ако имаш решение, ще се радвам да го споделиш. :)

Здравейте онтово,

така до по-горните постовеи, ами теста мисля, че може да се подкара даже мисля, че го подкарах със видеото на нвидиа в употреба, но резултатите ми ги изкарва същите. Преминаването от единия на другия чипсет, съответно на интел нвидиа, става по следния начин:

старт->контрол панел->oт view избирате small или large icons (най-вероятно в момента е на category) после цъквате на nvidia control panel И от select physics processor избирате този на nvidia, по подразбиране е на аутоселект, като е най-добре и така да си го оставите. Ето сложил съм и снимка описваща действията и после резултатите, надявам се не съм се подвел и това е процедурата за преминаване към видеото на nvidia, иначе то си превключва автоматично от единия чипсет на другия, когато играеш игри и когато си в десктоп моуд, по тоя начин се щади батерията:

5179384q.jpg

Надявам се, че това е за което питаше колегата и не съм се подвел, все пак смятам, че резултатите са еднакви защото при тест-а дори и когато е на аутоселект автоматично се включва чипсета на Nvidia...

Как ги изкарахте тези резултати :D Моя acer е с 4gb ram верно, но не мисля, че е чак от такова значение. Вижте моите резултати: fec0fad1111d13fd.jpg :scare:

Как ги изкарахте тези резултати :D Моя acer е с 4gb ram верно, но не мисля, че е чак от такова значение. Вижте моите резултати: fec0fad1111d13fd.jpg :scare:

Ако говорим за същия модел лаптоп, и само РАМ паметта е това, което се различава, а видео картата и всичко останало е същото предполагам не си инсталирал драйверите си за видеo картата на nVidia, казвам ти го защото аз преди да ги инсталирам тествах резултатите и ми изкара доста ниски на видеото, но до колкото си спомням, те клоняха към 1, без драйверите, така че сигурен ли си че си със същите видео карта и други :)

За същия лаптоп става въпрос, всички драйвъри са сложени ;)

EDIT: дори сложих phisX да са само от nVidia-та, а не от CPU, няма промяна в резултата.

Edited by stefsan1

А, аз да ви кажа моят опит...

Тези тестове са пълна (как да го нарека...) шитня - с извинение... :)

Дори на Windows 8 още не са ги оправили ... :)

Значи не е болка за притеснение, така ли? Игрите си ми вървят, но при gta iv да речем понякога върви невероятно със 60fps (ограничени), а понякога почва да сече. Помислих си, че е от мястото на което се намирам в играта, но не е така, понякога където върви добре, друг път там цепи.

За HD 4000 сложи ли драйвери? И по този начин пак не отчита дискретната видеокарта. Затова е и нисък резултата. Натисни на View and print под оценката и ще видиш, че теста е отчел само вградената видеокарта. В случая HD 4000. За момента няма или поне не е известен начин за да се подкара с дискретната видоекарта. Освен ако няма наякакъв начин напълно да се изключи вградената, но тя е в самият процесори и според мен е невъзможно.

Засича ти заради настройките според мен. Прегледай ги добре и си инсталирай ето това http://developer.nvidia.com/cuda/cuda-pre-production . На мен ми помогна.

Дали все пак мога да попитам защо екипа на лаптоп.бг все още не е направил някаква обратна връзка с мен, поне да знам дали е одобрил или не ревю-то ми, признавам, че съм леко нетърпелив :) Вече седмица се мина от както го публикувах

Здравейте,

Извинявайте за забавянето. Дължи се на летните горещини. :)

Ревюто ви е одобрено.

Взех си наградата уррра!!! :gamer: Няма как да не споделя все пак какво съм си избрал... ето това:

http://laptop.bg/mice-logitech-gaming_mouse_logitech_g300

Ненормално добра е :), чак мога да напиша ревю и за нея ;)... по-нагоре съм постнал температурите на лаптопа докато играя Dirt 3. Взех си подложка за лаптоп с охлаждане, и докато играя държи температурите с около 15-20 градуса по-ниски :gamer:

Честито! Както се вика със здраве да си ги потрошиш. :D Приятно геймене! :)

Давай ревюта и на мишката и поставката + снимки ;)

Ей приятели! Я подскажете откъде си дръпнахте драйвърите за този лаптоп... аз миналата седмица си го закупих и още не съм го разучил, но е една страхотна машинка.

Ей приятели! Я подскажете откъде си дръпнахте драйвърите за този лаптоп... аз миналата седмица си го закупих и още не съм го разучил, но е една страхотна машинка.

Има си диск?

Има си и сайт?

1 person likes this