Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Itsaka

Asus K55VM

12 posts in this topic

Здравейте, може ли да ми кажете колко време е нормално да кара батерията на въпросния лаптоп? Закупих го от тук, laptop.bg, но ми се струва, че кара прекалено малко, 2 часа и малко, нормално ли е?

Не може да се каже колко ще държи.Това зависи от разхода на енергия и в кой режим на ОС е оставен.

Работя с Windows 7 Ultimate, нормална работа, ровене из интернет, чат и така... нищо повече, а относно режима как да го направя?

Където ти показва часът и датата. Там има индикартор за батерията. Натискаш един път на него и натискаш: More power options. Изкача ти прозорец и там трябва да имаш Energy Saver. Също така можеш да си изключиш и nVidia-та докато не ти потрябва отново. Това става като натиснеш на Desktop-a десен бутон и избереш NVIDIA Control Panel. От там избираш Manage 3D Settings и на Global Setting избираш integrated graphics. После за да я активираш отново, пак по същият начин.

Ще използвам темата да се похваля. Взех си самсунг преди 3-4 дни сега го тествам само на батерия колко е издържи. До момента от както е включен са минали 4 часа. Показва, че е на 24% батерията и че има още за около час :)

На икономичен режим, без да спирам nVidia-та.

Кой самсунг си взе, тества ли с игри как се държи, Диабло 3 например?

След като стана въпрос за графиката бих искал да попитам защо винаги използва вградената видео карта. Има ли начин да се изключи вградената и да изпозлва GT630М. Забелязах че на някои тестове я активира, но не мога да разбера начина по който го прави. Все пак защо дадох 100 лева отгоре за видео карта (за 630 а не за 610) след като не я използва. Яд ме е защото като гледам филми през HDMI на високата резолюция на моменти засичат, а видео каратата си стои на 0% - просто не я използва. Игри не съм слагал и нямам там наблюдения. Дано не е направено по същия начин.

И все пак да уточня въпроса си - има ли начин да изключа вградената видео карта?

Имаш настройка на видеокартите, коя кога и как да работи. Това е Optimus технологията на nVidia. Даваш на десктопа десен бутон NVIDIA Control Panel и се зачети малко...

Не знам какво сте чели и дали въобще сте го пробвали но не съм толкова глупав за да го пропусна това и да чакам някой да ми каже да чета в настройките на драйверите. Все пак да уточня за тези които само са чели без да пробват, че не на всички приложения дава да се сменя с коя видеокарта да ги стартира и второто което е дори на тези на които позволява (като например интернет браузърите) отново си стартира само вградената.

Та още един път въпроса ми е: някой правил ли го е това и с какви приложения става. Явно че не всички работят както трябва.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0