Sign in to follow this  
Followers 0
Guest koko

читав лаптоп

22 posts in this topic

Здравейте на всички

Искам да си заменя настолното ПЦ - което доста поостаря със своя Атлон 3200+ и 1гб Рам и 256 мг видео със добър геймърски лаптоп, най-вероятно ще го взема на изплащане. Спрял съм се на няколко модела и искам от хора разбиращи и знаещи да ме посъветват на кой от тях да се спра.

Искам първо да уточня че лаптопа ще се полза за игри, мултимедия и интернет, като игрите ще са предимно стратегии - като Старкрафт 2, Хироус 3,5 и 6 , Дисцайпълс 2 , и разбира се Диабло 3.

Та въпросните модели са следните:

1.Lenovo Ideapad Y580 - модела със SSD диск и 750ГБ хард диск.- цена 1900лв със Уиндоуса идва към 2100 лв.

2.ASUS ROG 75VW серията - тя ми е на сърцето само дето е доста по-соленичка, - около 2700лв.- батерията им само ми се вижда слаба и се чудя защо не са им праснали по една 12 сел батерия.

3.Toshiba Qosmio F750 - сравнително евтин модел цената е 1500лв, със всичко но е и със по-слаб процесор и видеокарта - така като гледам са от второ поколение докато на предните два са от трето, но пъс Тошибата си е Тошиба.

Искам да уточня че нямам абсолютно никакъв опит с лаптопите, и единственото което ме вълнува е да бъде актулаен и да има добър експлоатационен индекс колкото е възможно по-дълго време.

Благодаря ви предварително за съветите.

Защо искаш да е лаптоп?

За 2700лв ще изпраскаш няква компютърна конфигурация дето ще ти изкара няколко години със възможност за ъпгрейд :)

Знам това, но понеже джиткам доста браузърни игрици, от типа на Империя онлайн, и Хироус Кингдомс, и понеже често пътувам искам освен да имам добра конфигурация а и да съм мобилен за да мога да си го разнасям с мен напред назад, т.е. като си джиткам от вкъщи, да може спокойно да си играе ролята и на настолно ПЦ, но същевремнно и да е мобилно. Хехе аз май- много зех да искам нещо. Напълно наясно съм че за тези пари ще си взема много по-мощна настолна конфигурация при положение че монитора си го имам от старото ПЦ и то 24 инча. Т.е. да заключа - лаптоп на който в къщи да мога да си джиткам добрите хубави стратегийки но и да мога да си го мъкна с мене напред назад по командировки.

Точно това исках да разбера. Според мен няма да ти трябва по-голям от 15.6 инчов лаптоп. По-големите са обикновено много по-тежки и по-неудобни за пренасяне. Щом искаш и да е с доста мощна видеокарта според мен Y580 е най-добрият вариант. Аз лично бих го взел този http://laptop.bg/lap..._y580_59_335956, бих му купил едно SSD като това http://laptop.bg/ssd...g_ssd_830_256gb, бих сложил стария хард на мястото на DVD-то с помощта на такова Caddy http://www.ebay.com/...5-/290591004700 и бих му вързал вкъщи един 22-25 инчов FHD IPS монитор. А относно липсата на DVD, може по всяко време да се вземе някое евтино външно оптично устройство. Аз бих си взел направо BluRay устройство.

Благодаря за предложението, но аз съм лаик що се отнася до хардуерното осигуряване на един компютър, а и на стария си комп вече съм го обещал да го подаря на брат си, така че върианта да си ползвам стария 24 инчов монитор отпада, принципно не искам да барам нищо по лаптопа, както ми го доставят така и ще се ползва, най-ще ми е добре ако дойде със всичко - инсталиран уин 7, антивирусна и прочие програми които си му трябват, абе един вид пускам го и почвам да си инсталвам игрите, от тоя вид лаптопи ми трябва, да не трябва тепърва да трябва да го настройвам да инсталирам уиндоус, там адобета, и аудио и видео кодеци и прочие неща. Затова и на трето място сложих Тошибата, защото идва със инстарнат уин7. Апропо някой да има някакви отзиви точно за този модел ?

Ултрабуците не са за игри! - поне на този етап.

Но може да си вземеш Razer Blade...

И ще дадеш приблизително 200 лева.. само и само защото не може да отделиш 20 минути да сложиш сам операционна система?

Понякога е нужно да се замислиш, че тея пари.. мама и тате не ги копаят :)

И с тея 200 лева дето ще спестиш от този мързел.. може да ги вложиш в нещо друго.

Да, коментара ми е оффтопик...

Който както иска да го приема...

Да коментара ти наистина е оффтопик

Първо парите ги давам аз а не мама и тати, защото аз си ги изкарвам...

Второ досега никога не съм си инсталирал сам Операционна система, със съответните компоненти към нея защото, не ми се е налагало, досега кома съм си го палзвал до последно т.е. докато Уина му е за задължителна преинсталация и не може изобщо да бъде подкаран.

Трето максимата ми е да не пипам нещо което не разбирам - да дам 20-30 лева отгоре отколкото да прецакам нещо по-голямо.

и четвърто търся препоръка а не критика. Ако ти е възможно дай препоръка.

За първи път виждам човек да пропилява така собствените си пари :) Вярвай ми.. може да си ги спестиш и пак да караш няколко години с една инсталация :) Но щом.. така ти е по-лесно.. твоя си раота.

2.ASUS ROG 75VW серията - тя ми е на сърцето само дето е доста по-соленичка, - около 2700лв.- батерията им само ми се вижда слаба и се чудя защо не са им праснали по една 12 сел батерия.

Този модел се е доказал като 'геймърси'!

Не са сложили 12-ка за батерия.. защото никой геймър няма да тръгва да играе тежки игри на батерия :)

Не че модела на Тошибата не се е доказал.. но поне на тои етам тази серия на Асус е по-добрия вариянт.

http://www.technopolis.bg/b2c/details/511350/P11010101/Laptop-ASUS-G55VW-S1138DM

Ако беше за мен.. аз бих избрал този :)

Успех

4-5 кила не се носят лесно, ако ще пътуваш много. Y580 е най-удачният избор, а и според ревюто издържа 6 часа и 30 минути в режим на пестене на енергия, като се ползва само за браузване.

vvip е прав, че ще си пропилееш парите за конфигурация, която пак може да не работи правилно заради пропуснати драйвери напимер, а и windows-a пак ще трябва да си го инсталираш. При пускането на лаптопа ще се пусне да се инсталира с цел да си направиш потребителските настройки още в началото, а не да търсиш после откъде да ги променяш.

Виждам и че нямаш някаква база на сравнение на видеокартите, щом предложи за гейминг ултрабук с 620М. Предполага само защото е наблъскана с 1GB GDDR 3, който не може да ползва пълноценно според мен. Видеокатата се избира по броя на ядрата, честотата им, ширината на шината (колко битова е), и тн. Паметта не е от толкова голямо значение.

Аз бих ти помогнал с инсталацията на Windows-a. Не е никак сложна. Все едно да си купиш нов телефон и да му настроиш час и дата. Има само един тънък момент, когато трябва да разделиш харда на дялове и да го инсталираш в точният, но това ще ти го обясня. Откъм пгрейда, който съм посочил. Аз в скоро време също ще го приложа на моя Y570 и пак ще мога да ти помогна. Много по-добре е да имаш цяло SSD, наместо хибриден хард. А пък и щом имаш възможността да го направиш. защо пък не? На мен 15.6 инчов монитор ме устройва за игрите, но не бих отказал и един външен да си вържа след време.

И пак ти остава място за ъпгрейд на RAM-та след време. Можеш да сложи до 32GB И също процесор-а ще можеш да ъпгрейднеш.

Ако искаш ми пиши на skype - god_15 може да обсъдим и други модели и варианти. Също може и някой лаптоп по поръчка да си вземеш в зависимост от възможностите. Но определено ще ти се наложи да се научиш да инсталираш О.С. и драйвери за да ти е всичко на шест. :)

Дано съм помогнал с мнението.

Поздрав.

Благодаря на всички за съветите и за препоръките, сега имам едно последно запитване, можете ли да ми предложите модел който по красота на изображението да се доближава до лаптопите на Ейпъл, защото съм виждал каква картина вадят но да не са близо до тях като цена?? И едновременно да са добри за гейминг. Извинявам се за отклонението.

Дай конкретен линк, серията е на две години, както и лаптопите които са в България от тази серия. В каря на месеца идва Asus g75, което ще най-доброто за игри и да е под 3000 лева

Ще чакаме G75, някакво предварително инфо имате ли за моделите които се очакват ??

Като си тръгнал да даваш толкова пари защо проучиш и как стоят нещата с alienware да го внесеш от Щатите или някъде от Европа. Иначе според мен asus g серията е най-добрата алтернатива.

Защото за Алиенуеър ще ми трябват тия пари ама умножени по 2 мининум - като му сложа и доставката, така като гледам колегата е прав като за нас Асуса е най-доброто решение засега - само че виждам че очаквана доставка чак към 09.09 - нали уж беше в края на август ??? Пък и аз лаптопа ще го взема на изплащане, толкова пари накуп няма как да нарина, освен ако няма начин и Алинеуеъра да си го взема на изплащане от щатите - но не виждам засега подобна възможност май :))

Имам и друг един въпрос - ако лаптопа го взема със да кажем със SSD диски и хард диск - ако искам да си кача само унидоуса на SSD-то, 30GB ще стигнат ли или трябва да повече ??

30GB ще са достатъчни.. тъкмо ще имаш и място за кеш файловете в %appdata% и %temp% ...

Дори и за програмите да инсталираш в C:

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0