Guest az130

Проблем с Asus K53SD-SX964D

30 posts in this topic

Здравейте! Ето това е лаптопа http://laptop.bg/lap...us_k53sdsx964dm, а проблема е че при играене на игра след известно време сам изгасва, но на пипане не е топъл. Лаптопът е нов има-няма 1 месец.

Според мен прегрява за да се изключва от само себе си. Не го усещаш топъл заради технологията на Asus, IceCool която пази лицевият панел студен дори и при максимално натоварване на лаптопа. Малко е странно, че при такива компоненти прегрява. Изтегли си някаква програма за следене на температурите и виж какви градуси вдига.

П.П.

Пробвай да играеш с извадена батерия.

Без батерия е. Иначе като температури Еверест-а показва, че при нормално ползване(браузер, торент клиент)не сваля под 66 C, на ядрата 68 и 65, а на видеокартата 38. Вече когато отворя някое видео в youtube качва до 90-95 процесора и по 70-80 на ядрата, а на картата забелязах, че не качва повече от 40. Единствено по време на игра не знам как е, но за да се изключва предполагам е доста над тези градуси.

Ако ползваш Chrome го смени !

valio_w

Какво общо има Chrome с това, че му прегрява лаптопа? :?

Епичен лаптоп е това... ;о

Изтегли си това http://www.cpuid.com...1.13-64bits.zip ще запамети температурите по време на игра и ще разбереш дали наистина прегрява, но над 60 градуса на ядро е прекалено много за никакво натоварване. Аз съм с Core i7 и в момента температурите са ми 43 градуса на ядро.

Ето това ми показа по време на игра от двете програми

9ba601e473f4f17f.jpg

, но този път не се изключи, а доста си поиграх, много странно как преди всеки път гаснеше пък сега не.

Прекалено високи температури. Връщай го ако можеш или го занеси веднага на сервиз, а те да ти го сменят ако трябва. Не са нормални такива температури, той достига Tjunction лимита от 100 градуса. Като цъкаш повече време стига до 105 градуса и TERMRIP го изключва за да не изгори.

1 person likes this

Мерси много за отговорите, ще го занеса там откъдето го купих да видим, какво ще стане.

Мисля да изчакам този потребител да върне отговор с новата си машина, защото съм се засилил да си закупя ASUS K55 VM

Лаптоп с невероятни параметри, но разбира се единственото, което ме притеснява, е реално как се охлажда такова "животно"

С подобен процесор и видео карта съм въждал параметри на Alien ware при който корпуса е невероятно дебел, има 2 огромни вентилатора "под капака" и около 4 въздушни отвора, през които да минава въздушната струя..

Надявам се някой да може да ми даде малко насоки и теории..

Дай линк към модела, който си харесал.

Съпоставка между тези две серии и дума не може да става. Трябва да си напълно малоумен, за да сравняваш high-end лаптоп с нисък мултимедиен. Тук някои ще опитат да ти напишат половин страница дъвкани и предъвкани работи, изпускайки практиката и основавайки се само на теорията. Ще се опитат и да ти покажат какъв велик acer v3- 500 и не-знам-си-колко има и какво учудване са имали при стойностите на температурите, а и разбира се, че картата е много по-мощна от не знам си коя си и е на 1575676 място в някаква измислена класация.

Стига празнодумие вече! Не ти ли омръзна бе, човек? Във всяка тема само това повтаряш!

Както и сам си разбрал, алиенът има същите характеристики, двойно по-голяма цена, много по-малък дисплей, по-слаб процесор и явно всички, които си го взимат, трябва да са някакви идиоти, че да не купят геймърския acer v3 с невероятни температури и видеокарта, която е на 349863 място в класацията и е много по-мощна от друга на 986458674 място. Има си причина алиенът да е на тази цена. Първо, видеокартата му наистина не е от най-мощните, но с един малък вентилатор се поддържат чудесни температури, дори и при пълно натоварване. Досещаш ли се вече защо са му два големи? Никъде не се споменава за такова нещо в книжките на дел, но щом си си взел такъв вече наистина геймърски лаптоп, се предполага, че си доста навътре в материала(не говоря за такива, които го взимат за гъзария). Ако си се досетил за какво ти говоря, мисля, че вече разбра, че на някакви измислени класации никога не може да се вярва и не бива, защото дори и леновото на горевизирания човек ще си замине още в най-ниския стадий на горевизирания процес.

Не споменавам и другите благинки, които колкото и незначителни да му изглеждат на този човек, в крайна сметка могат да ти развалят впечатлението от лаптопа. Например никъде неспоменаваната wi-fi карта. Незначително, ама като можеш да хванеш от 2 километра дали ще ти е едно и също пак? Оригинален windows? Пълен support да ти говори нещо? Дори и не толкова използваната DVD и Blu-ray записвачка, express card slot, vga порт? Къде се споменават в този форум тези глезотийки? Персонализираната сребърна пластинка - незначително, ама ти е кеф, като си показваш на аверчетата. Подсветката на лаптопа - всичко става по твой избор. Тъчпадът си го настройваш сам. За сглобка и цялостен support трябва ли да продължавам?

Но ако нямаш толкова пари, естествено, че ще търсиш нещо по-евтино. Съветвам те обаче да заложиш повече на процесор, сглобка и такива гореизброени глезотийки и те съветвам да вземеш с вградена карта. После просто ще ти побелее косата, ако нещо омацаш с нея - я биос, я настройки, после може да ти умре и гаранцията. Все пак всичко става, нали? От личен опит говоря, не на теория!!

Edited by Zimbabwe123

И аз от личен опит ще кажа, че на моят нищо му няма вече 8-ми месец. Разцъквам си без проблем, макар и вече да държи по-високи температури защото не е чистен. (но пак не ми е прегрявал никога) По твоята логик всеки трябва да си купува Alien, аз за тия пари по-добре един MAC със същите параметри да си взема. Много по-добре ще се държи.

По твоите думи mainstream лаптопите са пълен боклук и всички, които си ги купуват са пълни идиоти и са се прецакали много. :D Ако наистина бяха такива боклуци, защо тогава са mainstream? И отново забравяш факта, че живеем в България и не са много хората, които могат да си позволят лесно дори и mainstream лаптоп, а па какво остава за "извънземното изделие"? Не разбирам какъв ти е проблема с мен. Аз само препоръчвам и никой не съм задължил с нищо. Човек сам си прави избора. До сега не се е оплакал никой от това което съм му препоръчал или към което съм го насочил. V3 в момента го препоръчвам толкова много защото той в момента е най-добре балансиран като параметри/цена/качество. Преди като препоръчвах Y570/Y580 пак пищеше, че ги препоръчвам толкова много, сега сигурно ще се оплачеш, че препоръчвам и Samsung NP300. Дай да не размиваме повече темата. Направи една тема и там ще си спорим колкото искаш. Нямам нищо против тебе и с удоволствие ще поспоря, но не и по-този просташки начин.

И не разбирам какво и е измисленото на тази класация http://www.notebookc...ds.13849.0.html Вярно не е на 100% точна откъм тестове, но пак човек може да добие представа какво ще си купи.

И още нещо: ДА ЗНАМ, ЧЕ НЕ Е ВАЖНО САМО КАКЪВ ХАРДУЕР Е НАБЛЪСКАН! МОЖЕ ДА НЕ МИ ГО ПОВТАРЯШ ВСЕКИ ПЪТ! Точно затова се въздържам да препоръчвам К серията на Asus например или повечето HP-та, както и G серията на Lenovo.

Ако си ме разбрал поне за размиването на темата, ще чакам едно линкче с отговра ти. :)

Наистина ли ти трябва i7? Ако целта ти са игри, не ти трябва толкова мощен процесор, а мощна видеокарта. К55 нямам представа колко добре се представя като охлаждане, но както виждаш горепосоченото К53 не се представя много добре.

@ god_15

чесно да ти кажа за толкова пари за такава конфигурация .. просто идеята ме грабна ..

Пътувам доста, но пък и имам време и държа като се спра да грая нещо.. да го играя както трябва ..

В момента съм с Acer Aspire 6920g , но вече не е какъвто беше .. грее доста, а съм от Пловдив и тук дневните и нощните температури са доста над средните :] .. няма оправия освен с духалка на 220 волда под него :] иначе се справя прилично ..

като се има предвид, че това е предела на бюджета ми (1300лв.) искам да си взема възможно най-мощният лаптоп до който мога да се "докопам"

ще се радвам да ми препоръчаш нещо ..

Следя темата с интерес ;]

Що се отнася до по-горният пост ..

Братле .. ако коментара ти не е въпрос и не е полезен за някой, значи е просто безполезен ..

Дадох лаптопа на ремонт пък ще видим по-натам, какво ще кажат.

Дано, но доста трудно го взеха за сервиз. Даже някои от "компетентните" служители се опитаха да ме убедят, че тези температури са нормални!!!

@ god_15

Чесно да ти кажа за толкова пари за такава конфигурация .. просто идеята ме грабна ..

Пътувам доста, но пък и имам време и държа като се спра да грая нещо.. да го играя както трябва ..

В момента съм с Acer Aspire 6920g , но вече не е какъвто беше .. грее доста, а съм от Пловдив и тук дневните и нощните температури са доста над средните :] .. няма оправия освен с духалка на 220 волда под него :] иначе се справя прилично ..

като се има предвид, че това е предела на бюджета ми (1300лв.) искам да си взема възможно най-мощният лаптоп до който мога да се "докопам"

ще се радвам да ми препоръчаш нещо ..

Следя темата с интерес ;]

Що се отнася до по-горният пост ..

Братле .. ако коментара ти не е въпрос и не е полезен за някой, значи е просто безполезен ..

Понеже казваш, че пътуваш доста, мисля, че един ThinkPad като този http://laptop.bg/laptops-lenovo-Thinkpad_Edge_E530-lenovo_thinkpad_edge_e530_NZQAJBM ще ти се впише добре в ежедневието. ThinkPad линията произвежда доста здрави и надеждни лаптоп и ще останеш доста доволен според мен.

Този е много добър като предложение заради SSD-то, но видеокартата не е от най-мощните. 520MX е достатъчно мощна за да си разцъкваш новите игри, но не на максимални настройки. Но тука има и един друг момент. Вложената в третото поколение Core i, HD 4000 е малко по-мощна и примерно ако си съгласен на такъв компромис с видеокартата, бих ти препоръчал тази конфигурация http://laptop.bg/laptops-lenovo-Thinkpad_Edge_E530-lenovo_thinkpad_edge_e530_NZQAKBM + малък ъпгрейд със SSD като това http://laptop.bg/ssd_drives-ocz-ocz_petrol_128gb_sata_3 и хадра да го сложиш на мястото на DVD-то. Поне аз так бих направил.

Друго което може би ще те устрои е един ултрабук като този http://laptop.bg/ultrabooks-hp-Envy_4-hp_envy_41020en_B6H70EA

Ако търсиш максимална производителност откъм графична мощ най-добър избор е така дразнещото ми предложение Acer V3 http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V3_571G-acer_aspire_v3571g_NX_M15EX_006

Все пак ако си си харесал K55 го вземи с i5. i7 няма да ти даде предимство в игрите. Най-голяма производителност би получил от конфигурация с SSD.

Ето и по едно видео за предимствата и производителността:

Дано съм помогнал с мнението си и да не съм те отегчил.

Успех в покупката. :)

И това е доста интересно видео относно геиминг предимствата

(аз когато си ъпгрейднах Toshiba-та с по-бърз хард ми качи FPS-то та предполагам SSD-то доста ще помогне

И аз от личен опит ще кажа, че на моят нищо му няма вече 8-ми месец. Разцъквам си без проблем, макар и вече да държи по-високи температури защото не е чистен. (но пак не ми е прегрявал никога) По твоята логик всеки трябва да си купува Alien, аз за тия пари по-добре един MAC със същите параметри да си взема.

Здравейте! Ето това е лаптопа http://laptop.bg/lap...us_k53sdsx964dm, а проблема е че при играене на игра след известно време сам изгасва, но на пипане не е топъл. Лаптопът е нов има-няма 1 месец.

"god_15" ти май наистина нечетеш а само пишеш и трупаш постове!

Все се чудя коя игра ще ми педложиш за MAC? :help: и по какво си приличат Apple и Dell, че тръгна да ги сравняваш?

Поздрави колега

опс забеавих "

Edited by FireBug

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...