Sign in to follow this  
Followers 0
Fredy

Проблем с RAM памет на лаптоп Packard bell

17 posts in this topic

Проблемът е че лаптопът е с инсталирани 3 ГБ рам памет, а когато погледна в настройките ми пише, че са 3 ГБ а използваемите са само 0.99 МБ някой има ли идея от какво може да се получава така?

5111862R.jpg

Проблемът е че лаптопът е с инсталирани 3 ГБ рам памет, а когато погледна в настройките ми пише, че са 3 ГБ а използваемите са само 0.99 МБ някой има ли идея от какво може да се получава така?

5111862R.jpg

Инсталирай 64 битов уиндоус и е много възможно да го няма проблема .

мм работата е там че до преди няколко дни го нямаше този проблем, бях го занесъл да му направят профилактика в един сервиз преди седмица и днес ми направи впечатление че се натоварва и реших да погледна таск мениджъра и там забелязах че ми разпознава само 1 гб от рамта проверих в да не би да е изгоряла но си пише че са инсталирани 3-те ГБ но може само един да се използва и не знам може ли като е почистван да не е наместена платката както трябва или нещо да парви проблем на софтуеърна основа?

мм работата е там че до преди няколко дни го нямаше този проблем, бях го занесъл да му направят профилактика в един сервиз преди седмица и днес ми направи впечатление че се натоварва и реших да погледна таск мениджъра и там забелязах че ми разпознава само 1 гб от рамта проверих в да не би да е изгоряла но си пише че са инсталирани 3-те ГБ но може само един да се използва и не знам може ли като е почистван да не е наместена платката както трябва или нещо да парви проблем на софтуеърна основа?

Влез в биоса и го ресетни и кажи резултата.Неможе платката на рамта да е разместена или я има или я няма в случая я има но нещо не е наред ако след ресета на биоса нещата са същите инсталирай 64 битов уиндоус и виж как е под него дали ще чете всички 3гб рам.

Влез в биоса и го ресетни и кажи резултата.Неможе платката на рамта да е разместена или я има или я няма в случая я има но нещо не е наред ако след ресета на биоса нещата са същите инсталирай 64 битов уиндоус и виж как е под него дали ще чете всички 3гб рам.

мда там е работата не разбирам толкова и не сме много да пипам в биоса да не направя някоя по-голяма беля... ако можеш да ми дадеш някакви напътствия ще съм благодарен къде какво точно да направя :)

мда там е работата не разбирам толкова и не сме много да пипам в биоса да не направя някоя по-голяма беля... ако можеш да ми дадеш някакви напътствия ще съм благодарен къде какво точно да направя :)

Влизаш в биоса и виж кой F е за default предполагам е F9 но може и да не е то си пише ще видиш кой е.

Влизаш в биоса и виж кой F е за default предполагам е F9 но може и да не е то си пише ще видиш кой е.

Оправи се Благодаря много за помощта!!!

Проблема остана днес като го включих на ново и реших да проверя и пак ми изписва че само 0.99 са използваеми за вчера преди да изляза от биоса си сейвах промените направих си същият експеримент днес, пак го изключих влязох върнах стандартните настройки влязох всичко си беше на ред изключих го включих го отново и все едно не съм направил никакви промени. Остава ли вече единственият вариант проблема да идва от Уиндолса?

Проблема остана днес като го включих на ново и реших да проверя и пак ми изписва че само 0.99 са използваеми за вчера преди да изляза от биоса си сейвах промените направих си същият експеримент днес, пак го изключих влязох върнах стандартните настройки влязох всичко си беше на ред изключих го включих го отново и все едно не съм направил никакви промени. Остава ли вече единственият вариант проблема да идва от Уиндолса?

Много е вероятно да е проблема в уиндоуса или някой драйвер като например за видео картата,но това може да се разбере само след като се преинсталира и инсталират драйверите от сайта производител за да е всичко ок.

Много е вероятно да е проблема в уиндоуса или някой драйвер като например за видео картата,но това може да се разбере само след като се преинсталира и инсталират драйверите от сайта производител за да е всичко ок.

ами реших да отида до сервизът днес и те го погледнаха и тяхното обяснение беше че това което ми изписва за 0.99 използваеми е че това е паметта която се заделяла за ядрото на 2-та ми видео карта която била вградена в процесора и че компютърът ми работел бавно поради някаква друга причина и се чудя вече принципно имам направена снимка от самото начало на уиндолса и някой програми още като го бях купил дали да не взема да я използвам вече но дали ще се оправи не знам, колкото до драйверите на видеото излезе ли нещо ново си получавам съобщение и си го ъпдейтвам редовно д/г на всеки 2-3 седмици получавам че е излязла нова версия.

Edited by Fredy

ами реших да отида до сервизът днес и те го погледнаха и тяхното обяснение беше че това което ми изписва за 0.99 използваеми е че това е паметта която се заделяла за ядрото на 2-та ми видео карта която била вградена в процесора и че компютърът ми работел бавно поради някаква друга причина и се чудя вече принципно имам направена снимка от самото начало на уиндолса и някой програми още като го бях купил дали да не взема да я използвам вече но дали ще се оправи не знам, колкото до драйверите на видеото излезе ли нещо ново си получавам съобщение и си го ъпдейтвам редовно д/г на всеки 2-3 седмици получавам че е излязла нова версия.

хаха те тия са много компетентни.Другата причина която споменават най-вероятно е софтуерен проблем който евентуално ще се реши след преинстал или може да пробваш с някой live cd на linux да видиш колко гб РАМ ще ти отчете :)

Няма възможност да се задели толкова памет от системната за видео карта при налични общо 3гб.Добре ще е да се обнови биоса с последната версия .Преди да обновиш биоса деинсталирай драйвера за видео картата след което върни отново биоса по подразбиране и виж след рестарт дали отново ще се връща към това състояние рамта,ако да то тогава обнови биоса,ако пък всичко е наред инсталирай драйвера за видео картата отново.

Марката Packard Bell е shit и половина. Сигурно дъното е "Hannstar".

Причината да не бачка правилно вероятно е тази при тея дъна винаги има призраци духове и полтъгайсти и трудно обясними проблеми

Друг е въпроса защо подяволите с АМД, Явно обичаш тотото и хазартните игри

Марката Packard Bell е shit и половина. Сигурно дъното е "Hannstar".

Причината да не бачка правилно вероятно е тази при тея дъна винаги има призраци духове и полтъгайсти и трудно обясними проблеми

Друг е въпроса защо подяволите с АМД, Явно обичаш тотото и хазартните игри

ами да ти кажа съм си доста доволен от лаптопа имам го от година и половина почти това са 1-те проблеми които ми създава отделно че процесора си грее, но тогава и нямах как да си взема нещо по-хубаво и по-добро.Не знам дали това е правилно, но дънната ми платка носи името "Packard Bell SJV51_DN" не знам дали ще помогне по някакъв начин с проблема който ми създава.

Отделно ще съм благодарен ако някой може да ми каже с каква програма мога да си стартирам тази "снимка" която са ми направили в началото като си взех лаптопа за да мога по-лесно да го преинсталирам.

То дъното може да ти казва гордо че е Packard Bell SJV51_DN , е да ама фирмата дето го е сглобявала може да е Hannstar. Има 6 фирми на тая планета дето правят печатните платки за каквото се сетиш. Packard Bell примерно или DELL им дават поръчка и те ги правят за едни пари. Проблемът е че при Hannstar проблемите не е задължително да са вследствие на грешка на инженерите на Packard Bell а да са вследствие на лоша изработка от страна на Hannstar.

Иначе Packard Bell са боклуци големи. И дизайна им е отврат , и материалите.... Те са далеч в ниско бюджетният клас. Пък и с АМД.... още по-зле.

Здравейте

Лаптопа мие леново g580. Аз имам същия проблем с рама. Като го ресетнах от биоса не се оправи. Дали ще се оправи ако му инсталирам 64-битов windows?. Има ли други решения на този проблем?

Благодаря много на всички.

Здравейте

Лаптопа мие леново g580. Аз имам същия проблем с рама. Като го ресетнах от биоса не се оправи. Дали ще се оправи ако му инсталирам 64-битов windows?. Има ли други решения на този проблем?

Благодаря много на всички.

http://support.microsoft.com/kb/978610

Това е очаквано поведение на компютри, на които се изпълнява Windows 7. Намалението в наличната системна памет зависи от конфигурацията на следното:

• Устройствата, които са инсталирани на компютъра, и паметта, която е запазена за тези устройства
  • Възможностите на дънната платка да използва памет
  • Версията и настройките на BIOS на системата
  • Версията на Windows 7, която е инсталирана (например Windows 7 Starter Edition поддържа само 2 ГБ инсталирана памет.)
  • Други системни настройки

Тоест ако например си с Windows 7 Starter Edition и имаш 3гб рам, уиндолса вижда само 2 от тях... като си вземе за текущи процеси и тн.

Не забравяй че в сервиза може да са ти забили и някоя бъгава памет :)

Изобщо много неща може да са

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0