Tanton

ASUS X401U

46 posts in this topic

Като за начало кодеците k-lite - деинсталирай ги. VLC си има собствени, а най-добре е да се ползва PotPlayer за филмите, но преди това свали и инсталирай най-новата версия на DirectX. В task manager-a не се виждат всички процеси, та ще трябва още един шот от останалите(с Alt+PrtSc се прави шот само на активния прозорец). Google Chrom не знам дали е актуална версия, но виждам, че заема адски много памет. Няма да е лошо и едно шотче от Performance. С Firefox или IE какво е положението? Коя е версията на Windows и ъпдейтнат ли е с последните ъпдейти?(без KB971033 ;) ) И мое лично мнение с което не ангажирам никого - програмки от рода на CCleaner повече вредят, отколкото да помагат за поддържане на ОС.

PotPlayer - ????.Деинсталация на VLC и слагаш GOM или KMP

k-lite - защо да се деинсталира ? Някой филми особено новите се нуждаят от допълнителни кодеци особено след като релииз групите минаха на x264

Google Chrome да сложи версия 16.Последните 2~3 месеца браузера е тотално осра*н :D

CCleaner - изобщо не е програма на която трябва да се довериш , сложи Windows 7 Manager и с нея трий регистри и т.н.

Това ми звучи на лоши драйвери или не добре инсталирана програма :)

Какво му е на Ccleaner-a? От години го ползвам.

Не на последно място... ако сте го закупили от нашия сайт, заповядайте с него в офиса ни, за да се опитаме да помогнем с каквото можем. Ако не сте от София, моля, пишете ни, за да измислим вариант, при който да ни го изпратите.

Поздрави, Георги!

Интересно ми е, колко държи батерията на този лаптоп?

Edited by Tanton

PotPlayer - ????.Деинсталация на VLC и слагаш GOM или KMP

k-lite - защо да се деинсталира ? Някой филми особено новите се нуждаят от допълнителни кодеци особено след като релииз групите минаха на x264

Именно, да. Ако не знаеш, PotPlayer се разработва от бивши разработчици на KM. Първо е абсолютно безплате, не инсталира допълнителни adware, идва с вградени кодеци за всякакви формати и плейва всякакви файлове, като ползва хардуерно ускорение от видеокартата(DXVA), без нужда от допълнителни настройки, филтри и кодеци. Актуална версия - PotPlayer 1.5.34115 и те съветвам поне да пробваш преди да критикуваш. Ще плейне всякакво x264 без проблем, стига видеокартата ти да поддържа хардуерно ускорение.

Машината не е никак лоша за нет и мултимедия...би трябвало без никакъв проблем да си плейва видео с висока резолюция,дори и Full HD.По-вероятно е нещо от софтуерен характер да прави проблем,има ли инсталирани драйвери за вграденото видео,нека се проверят самите настройки на видеодрайвера или да се тества с друга версия.Друго,за което се сещам е да се пробва плейването именно с посочения по-горе PotPlayer,който е изключително успешен,лек и завършен плеяр...Посочили са колегите и да се провери и хардуерното ускорение дали е пуснато ,което се прави от настройките на самия флаш плеяр в You2be или Vbox...Ако автора е от София и проблема го има ,то нека занесе машината в магазина,от който го е закупил,където ще му се обърне максимално внимание и професионални грижи.

Купих лаптопа преди 2 седмици вече стана от известна верига и дори вчера ходих да разговарям с едно момче от отдела и ми каза, че причината е в процесора т.е. защото е 1GHz .... само незнам защо преди да го купя ми казаха, че е идеален за интернет, филми и т.н.....................

Именно, да. Ако не знаеш, PotPlayer се разработва от бивши разработчици на KM. Първо е абсолютно безплате, не инсталира допълнителни adware, идва с вградени кодеци за всякакви формати и плейва всякакви файлове, като ползва хардуерно ускорение от видеокартата(DXVA), без нужда от допълнителни настройки, филтри и кодеци. Актуална версия - PotPlayer 1.5.34115 и те съветвам поне да пробваш преди да критикуваш. Ще плейне всякакво x264 без проблем, стига видеокартата ти да поддържа хардуерно ускорение.

Все едно....

Купих лаптопа преди 2 седмици вече стана от известна верига и дори вчера ходих да разговарям с едно момче от отдела и ми каза, че причината е в процесора т.е. защото е 1GHz .... само незнам защо преди да го купя ми казаха, че е идеален за интернет, филми и т.н.....................

Тактовата честота в този случай не влияе до такава степен на филмите.

Освен честотата на процесора да се влияе от това дали машината работи на зарядно или батерия...в режим батерия да сваля честотата с цел да пести батерията,това би трябвало да се оправи от настройките за перформанс...

Пиши ми на скайп, едва ли е нещо сложно!

Здравейте, колеги.

Аз има абсолютно същия проблем с ASUS X401U-WX021D

Моля ако има решение да споделите. Ще съм много благодарен.

Edited by element70

Здравейте, колеги.

Аз има абсолютно същия проблем с ASUS X401U-WX021D

Моля ако има решение да споделите. Ще съм много благодарен.

Вчера занесох компа в сервиз и днес ми казаха, че HDD е проблема. Дано да е така. Т.е. проблема е установен.

Здравеите искам да попитам някои имал ли е проблем с ASUS X401U при инсталация на Win7 ми дава Select the driver to bi installed и не ми дава да продължа по нататък. Благодаря.

разреших проблема :D бях сложил фласхката в USB 3.0

Въпрос към Лаптоп.бг, да не отварям нова тема:

Виждам, че вече има X501A с нови Ivy базирани процесори, знаете ли кога ще има такива за X301A/X401A?

Интересува ме специално някой от по-малките модели с процесор 2020М или някоe i3-3XXX.

Здравей

За съжаление, все още, не се очакват доставки на 13 и 14 инчови модели от тази серия. По малките лаптопи се пласират по-трудно в България и затова вносителите не искат да рискуват, за сега.

Поздрави

Пфу, много жалко...

14" ми е перфектен размер за тези не толкова претенциозни лаптопи.

Благодаря за информацията!

Здравейте и аз се сдобих с asus x401u-wx021d много ми хареса на външен вид , размера на екрана е идеален , но не мога да се оправя нещо с биоса за да накарам компа да стартира от usb влизам в биоса с F2 след това в boot менюто настроих да стартира от usb но след като инсталира windows7 след рестарта трябваше да зареди от твърдият диск ,а то зареди пак от usb дайте някакъв съвет . Къде бъркам ?

Edited by zuzo

Забравили сте да настроите от BIOS след рестарта да стартира от харддиска. Операционната система вече е инсталирана. Просто го пуснете като е извадена флашката и инсталацията ще се финализира.

успях да инсталирам windowsa но сега ми липсват драйвери за SM Bus Controller и Universal Serial Bus (USB) Controller не мога да гинамеря никкъде

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...