Tanton

ASUS X401U

46 posts in this topic

Здравейте, имам въпрос за ASUS X401U.

На вашия сайт пише, че моделът не разполага с HDMI порт, докато на други сайтове за същия модел пише, че разполага с такъв. Бихте ли уточнили само дали този модел разполага или не с HDMI порт. Зная, че понякога има вариации, но досега не съм срещал подобна.

И второ, ако може да кажете нещо за времето за работа на батерия.

Здравейте,

Моделът е нов, от началото на този месец. В първоначалната информация от вносителя не беше посочено, че лаптопът разполага с HDMI.

След Вашето питане веднага направихме проверка с вносителя конкретно за модела и в действителност той разполага с HDMI. Информацията в сайта ни съответно е коригирана.

Относно времето на работа на батерията: много зависи от това как използвате лаптопа - например, батерията може да издържи до 2 часа, 2:30 часа на wireless и нормално осветен дисплей. Ако изпозлвате и CD-то, времето ще падне до 1.30 - 1.40 часа.

Надявам се, че сме били полезни.

Ако имате други въпроси, сме насреща

Благодаря за корекцията и информацията. Машинката изглежда доста добре.

А относно времето за работа на батерия - принципно ли говорите или конкретно за модела? Защото не виждам ASUS X401U да има оптично устройство.

Принципно :)

Колкото повече неща се използват.. толкова повече черпи от батерията :)

Здравейте,

Искам да попитам ако е удобно?

Значи купих си преди няколко дни лаптоп ASUS X401U, обаче имам проблем. Когато отворя повече от 1 страница в интернет започва да засича, а дори и когато е само една страницата например във vbox клиповете ми засичат и компютъра доста се бави (да уточня, че интернет доставчикът ми е сред най-добрите). Това мисля че не е нормално и дали е така заради това че е 1GHZ. Благодаря предварително

Не, на всичко доста например отворя ли повече от 1 прозорец започва много да се бави.. незнам каква е причината по принцип си го взех за интернет и комуникация ясно ми е че не е някакъв бърз но чак така.... то настолният ми компютър преди 5 години беше по добре ..

Не става ясно каква ОС и кой браузър ползвате, дали са коерктно инсталирани и т.н.

Windows 7 64-bit, а браузърите са Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla... който и да отворя при всички е така... Всичко е инсталирано от специалист който се занимава с това от много години и до сега всички компютри съм си ги носил при него, така че причината си е изцяло в лаптопа и вече съжалявам, че си го купих..... Благодаря все пак за мненията

С колко рам е?

Така и не даде линк към характеристики...

Интересно явление...

Кога зап оследно е прейнсталиран? :)

Купих си го преди 3 дни чисто нов, беше без операционна система и го занесох при моя човек да инсталира някой неща от които има нужда... един вид нищо кой знае какво един плеар, антивирусна програма Авира, скайп и това е ... купих си го главно заради интернет, а то кво излиза че и работата немога да си върша...

Я изключи антивирусната и пробвай? :)

Същата работа просто трябваше да се съобразя с процесора преди да купувам.. а що се отнася до клиповете те нормалните едвам тръгват, а да не говорим за HD.. ужас...

Влез в контролния панел и пусни отметка на на "hardware accelaration"

Нека започнем отначало. Първо дайте по един скрийншот от Контролен панел; Програми и компоненти да видим какво е инсталирано. После свалете и стартирайте Autoruns for Windows:

ee694644.Download_lg%28en-us,MSDN.10%29.png

Отидете на таба Logon и направете скрийншот на прозореца, за да видим какво се стартира заедно с ОС.

След това стартирайте и Диспечер на задачите, таба Процеси, сложете отметка долу на "Показвай процесите от всички потребители" и направете скрийншот и го постнете тук. С цялото ми уважение към специалиста, който ви поддържа компютрите, но имам чувството, че не си е свършил работата този път.

Качваш я в imgur.com - примерно... и даваш линк

Като за начало кодеците k-lite - деинсталирай ги. VLC си има собствени, а най-добре е да се ползва PotPlayer за филмите, но преди това свали и инсталирай най-новата версия на DirectX. В task manager-a не се виждат всички процеси, та ще трябва още един шот от останалите(с Alt+PrtSc се прави шот само на активния прозорец). Google Chrom не знам дали е актуална версия, но виждам, че заема адски много памет. Няма да е лошо и едно шотче от Performance. С Firefox или IE какво е положението? Коя е версията на Windows и ъпдейтнат ли е с последните ъпдейти?(без KB971033 ;) ) И мое лично мнение с което не ангажирам никого - програмки от рода на CCleaner повече вредят, отколкото да помагат за поддържане на ОС.

А защо просто не минеш регистрите с Ccleaner? Онзи ден преинсталирах един V5 с 1.4 двуядрен intel-ски процесор и днеска му крашна Firefox-a защото беше запълнил цели 4 GB RAM. :D Това стана защото windows update-ите и други инсталирани програми са задръстили регистрите от глупости .

А, и още нещо. Той хубаво ти е инсталирал win-a, ама драйвери за видеото слагал ли е?

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...