kaloian

Какво трябва да знаем за гейм лаптопите

41 posts in this topic

Здравейте,

на абсолютно всеки лаптоп може да се играят игри важното обаче за какви игри става въпрос. Обикновенни игрички от рода на Minesweeper или Solitaire не изискват почтни никакви ресурси, но ако се целите в хитовите заглавия и най-новото на гейм сцената, то трябва да обърнете сериозно внимание на много неща при избора на машина. Има параметри от които може да се лишите, но за да видите максимума на способностите на дизайнерите и програмистите на игри първо ще трябва да обърнете сериозно внимание на това какво избирате и да отделите по-голям бюджет за това удоволствие. Но нека все пак да обърнем внимание на някои важни неща.

Първо процесора и рампаметта са важни за да може играта да върви бързо и безпроблемно. За това повечето специализирани машини са снабдени с процесори от топ-сериите на Intel i АMD. Тук може да се направи малък компромис с някой от по-слабите серии, но трябва да се обрърне внимание освен на тактовата честота, така и на шината и кеш паметта. Това е определящо за бързата обработка на поставените от играта задачи. За рам паметта нещата стоят по-просто - повечко като обем и по-възможност да работи на по-висока честота( примерно на 1066Мhz е най-добре но може и на 800Мhz стига да е достатъчна по-обем)

При харддиска няма много големи изисквания, стига да има достатъчно свободно място да се инсталира играта. Хубаво обаче е оборотите да са повечко, в смисал и на 5400 няма да има проблем, но определено при 7200 а и повече ще е по-добре.

Видеокартата е определяща за геймърските лаптопи. Това е ключовия фактор за доброто представяне на лаптопа. Необходимо е специално внимание за това дали тази карта е подходяща за нуждите на игрите към които сме се насочили или към бъдещите такива. Задължително е картата да е външна(не извън лаптопа, а просто отделна платка), защото вградените карти са с много слаба поддръжка на DirectX и на Shader-а а това са много важни неща. Последните модели на водещите производители на видеочипове - nVidia и АTI са с поддръжка на Direct X - 10 (10.1) и Shader - 4 (4.1). Друго много важно е картата да има собсвена памет, каквато имат външните, и нейният обем да е значителен (задължително да е поне над 256МВ).

Друго важно е размера на дисплея. При по-малки е доста по-трудно да се види красотата на всеки детайл, а нали все пак това е едно от нещата които правят една игра толкова готина. За предпочитане е дисплеят да бъде поне 16 инча, но и 15-ките вършат работа.

Остана да споменем звука, който все пак не е за подценяване, защото е много трудно да потънеш изцяло в света на играта без да имаш хубав саунд. Тук повечето лаптопи не могат да се похвалят с кой знае какъв звук, но все пак може да се закачат към външни озвучителни тела.

Накратко това са нещата които трябва да знаем. Ако нещо съм пропуснал моля да ме извините и да ми пишете да го добавим.

Поздрави

А ето и няколко модела, които се вписват добре в по-горните изисквания:

От Toshiba почти цялата серия Qosmio предлага параметри, които да оправдаят високите изисквания на игрите. - http://laptop.bg/#/details/TOSHIBA/8/1806

- http://laptop.bg/#/details/TOSHIBA/8/2186

От Acer също има модели които се вписват в темата - http://laptop.bg/#/details/ACER/7/2391

- http://laptop.bg/#/details/ACER/7/2368

- http://laptop.bg/#/details/ACER/7/2385

Ето няколко модела и от Asus - http://laptop.bg/#/details/ASUS/16/1964

- http://laptop.bg/#/details/ASUS/16/1956

- http://laptop.bg/#/details/ASUS/16/2450

От другите марки също има модели, които може да се похвалят с добри параметри. Както сами виждате цените са доста високи, но това са наистина машини на които ще можете да се насладите пълноценно на всяка игра. Разбира се с малко компромиси от някои параметър също можете да имате добра машина на по достъпна цена.

Щом си купя Acer aspire 5935G щe мога ли да играя игри като Call of duty 5, Pure, GTA4, James Bond:Quantum of solace? И имали някои по-евтини лаптопи за тези игри?

Здравейте,

има и по-евтини модели на които ще вървят тези игри, но на много ниски настройки за резолюция и детайлност. Хубавото при посочените модели е, че може да усилите изикванията на играта и да се насладите на по-добра графика и по-реалистична обстановка. За това препоръчвам да изберете модел с по-високи параметри, разбира се ако имате финансовата възможнст за това. Винаги е по-добрия вариант да се заложи на по-силни от изискваните ресурси, за да може и в бъдеще при по-нови игри, машината да се представи на ниво.

Поздрави

Да смятам ли лаптопа (Acer aspire 5935G) е от тези. Има 4 GB DDR3, Intel Core 2 Duo T6400 2.10GHz и NVIDIA GeForce 130M (външна карта) с 1 GB собствена памет. Имам впредвит дали ще мога да подкара тези и още игрина на High? B)

Според мен лаптопите не са зяŠа геймъри. Има много по-добри настолни решения. За около 1500 лв минимум, според мен ще се може да се купи добър лаптоп за игри. Но трябва да имаме впредвит, че не е за най-новите игри с най-високите нива за графиките.

А пък за 1500лв получавате много по-мощен лаптоп и по-хубав дисплей. Също, звукът е един от важните неща в играта. Ако мислите да играете хубава игра например в парка с приличен звук, и не искате слушалки - става лошо. Нали няма да вземете тонклоните с вас? :)

Посочените игри ще вървят добре на HIGH при по-скъпите модели, а при 5935 не мисля, че това ще е възможно. Но с малко намалени детайли и релзолюция няма да има проблем.

Отностно това дали стават за игри лаптопите или не мнението ми е следното.

Вярно е, че за цената на един лаптоп може да се вземе доста по-мощен компютър, но все пак лаптоп e доста по-мобилен. Ако искате да поиграете някоя готина игричка на вилата, на морето или където и да сте мисля, че това е варианта. В полседно време много лаптопи могат да се похвалят с геймърски параметри и да бъдат силна конкуренция на десктопите. Разбира се винаги има и плюсове и минуси, но смятам, че един лаптоп напълно може да замести стационарен компютър за всякаква употреба.

Ми донякъде си прав, но я помисли това - защо ти е да играеш игри на море например, като можеш да идеш да дебнеш мацки :)

А пък колко часа ще издържи батерията на "много геймърски" лаптоп при играене на някоя тежка игра.

Никой не е казал, че през цялото време докато си морето трябва да играеш само. Дебненето на мацките е ясно. Но в моменти на блаженно отпускане може да разцъкаш някоя игричка. Но все пак не говорим само за морето. Когато съм на вилата и си седя навън си ми е много добре да поиграя нещичко. А стационарката няма как да я просна навън. За това колко издъжа мисля, че няма нужда от коментар, защото при яко натоварване 1 час е макса. Но аз навън имам контакти и дори с включено захранване пак е по-удобно от десктопа.

Посочените игри ще вървят добре на HIGH при по-скъпите модели, а при 5935 не мисля, че това ще е възможно. Но с малко намалени детайли и релзолюция няма да има проблем.

Отностно това дали стават за игри лаптопите или не мнението ми е следното.

Вярно е, че за цената на един лаптоп може да се вземе доста по-мощен компютър, но все пак лаптоп e доста по-мобилен. Ако искате да поиграете някоя готина игричка на вилата, на морето или където и да сте мисля, че това е варианта. В полседно време много лаптопи могат да се похвалят с геймърски параметри и да бъдат силна конкуренция на десктопите. Разбира се винаги има и плюсове и минуси, но смятам, че един лаптоп напълно може да замести стационарен компютър за всякаква употреба.

Напълно съм сагласен с теб. Понеже се връщам от море и бях в хотел с WI-FI, за жалост само в фойето. Всичко живо мъкнеше лаптопи. Но имаше и стационарно PC, което се плаща. Уви беше доста скъпо- 3лв. 30мин., 5лв час, което ми се стори многоооо скъпо. При положение в града ми (Монтана) в компютърната зала се плаща левче за час. И има и игри, а този в хотела имаше само Skype и нет. В такъв случай си зимаш лаптопа и си цъкаш някоя игрички без проблем.

А аз са попитам вие като идете на море с кого ходите с родителите си или с гадже, защото има разлика ако идете с родителите си спор няма ще ви трябва лаптоп, но пък ако сте гадже за какво по дяволите ви е лаптопа. Се пак морето е за почивка или за разпускане, ако ходите просто да се фукате на морето кой какъв лаптоп има и кой какви игри играе идете в някой гейм клув и си решавате проблема. Това мисля аз за морето и гейм лаптопите. Първите лаптопи изобщо не бяха за игрички някакви инсталациони.... лаптопа си е по принцип да си вършиш работа или да ползваш интернет някъде където няма компютър. Примерно ще си вземете супер мощен лаптоп и ще седнете пред блока или къщата си на бордюра и ще почнете да цъкате някоя игра .... ами смешно е .... според мене лаптопа е да ти върши работа и да е преносим това е ....

А аз са попитам вие като идете на море с кого ходите с родителите си или с гадже, защото има разлика ако идете с родителите си спор няма ще ви трябва лаптоп, но пък ако сте гадже за какво по дяволите ви е лаптопа. Се пак морето е за почивка или за разпускане, ако ходите просто да се фукате на морето кой какъв лаптоп има и кой какви игри играе идете в някой гейм клув и си решавате проблема. Това мисля аз за морето и гейм лаптопите. Първите лаптопи изобщо не бяха за игрички някакви инсталациони.... лаптопа си е по принцип да си вършиш работа или да ползваш интернет някъде където няма компютър. Примерно ще си вземете супер мощен лаптоп и ще седнете пред блока или къщата си на бордюра и ще почнете да цъкате някоя игра .... ами смешно е .... според мене лаптопа е да ти върши работа и да е преносим това е ....

Лаптопът също е компютър.

GTFO: това го знам но много добре е казано в Компютърен речник. Извинявам се за цитата. Според мене няма смисъл да се пише повече глупости по темата а само смислени постове от други потребители.

Аз не пиша глупости. Аз поправих глупостта, написана от теб. :)

Хубаво е когато има някакъв спор, тъй като в спора се ражда истината. Хубаво е да не се заяждаме, а да водим смислен и точен спор за това което е опоменато като тема.

А иначе Y2K, не съм много съгласен с теб. Дали ходиш с родители или с гадже не е идеята в случая. Идеята е къде може да се използва лаптоп и дали върши нужната работа. Всяка година ходя с гаджето си на почивка и все пак имам време да разцъкам нещо, както и тя. Никой не е казал, че трябва нон стоп да играеш на тротоара за да се фукаш, а това, че можеш да отидеш някъде и да носиш любимите си игри с теб. Аз приемам игрите много пъти точно като почивка и разпускане и без значение дали съм в къщи или на морето. И си спестявам глупавото разкарване да търся компютърен клуб и ако случайно намеря и има играта която ми се играе да я започвам отначало или нещо такова.

В заключение ще се повторя отново, че лаптоп е много удобен точно защото е мобилен и всичко, което правя на него вкъщи, мога да го правя навсякъде. :)

Нека се включа и аз, игри почти не играя. Но когато сядам да играя е точно когато съм на почивка, защото свързвам игрането точно с почивка.

По този въпрос, ако ще играеш игри и ще си купуваш лаптоп е хубаво да става за игри.

Поздрави

Ники

1 person likes this

Здравейте и от мен :) Значи търся що-годе стойностен лаптоп до 2000лв., с който ще мога да играя Crysis и другите последни заглавия на игри, поне на Medium детайли и резолюция (разбира се ако е възможно) :unsure: Какви модели бихте ми предложили?

разбира се, че за сумата ще можеш да играеш игрите, които каза

ето ти два вида acer, единия е 17-ка, а дргия 15.6

и на двата ще вървят http://laptop.bg/#/details/ACER/7/2590 http://laptop.bg/#/details/ACER/7/2521

Вградена видеокарта на Intel.

Кажете нещо за Toshiba Satellite L500-14X и нещо за Toshiba Satellite L500-13T кой от двата е по добър във игрите и на двата модела минусите и плюсовете видео картите и др.

Кажете нещо за Toshiba Satellite L500-14X и нещо за Toshiba Satellite L500-13T кой от двата е по добър във игрите и на двата модела минусите и плюсовете видео картите и др.

13T е по-добър към хард,процесор и рам.Видео картата става за игри но едва ли ще играеш на high.

1 person likes this

Да, достатъчен е за високи настройки на League of Legends и средни на Battlefield 3.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...