Sign in to follow this  
Followers 0
Guest фокс

въпрос за линукс дистрибуциите

10 posts in this topic

интересува ме имали линукс версия която да е съвместима с амд и ати а не като инсталирах убунту да ми вдига 70 градуса а при инсталиране на уиндоус да държимакс до 60 при гледане на хд филм лаптопа е на 1 година продухах му перката няма прах просто искам да използвам линукс но незнам коя дистрибуция да избера ако имате някакви впечатления споделете

първо свалих си федора стартирах лайв сд не работеше пада корекно жиедото заби после се оправи после при влизане в нета забива доста нещо не съм мн впечатлен а за темпа на дъното и видето няма как да разбера а и вентилатора духаше здраво което ме навява на мисълта че е като гном дайте някоя ос найстина съместима с мойта машина

инсталирах кубунту работи перфекно не грее работи доста добре единствено това hd не ще да работи като хората инсталиран е от допулнителни драйвери 3 д ускорителен драйвер но като пусна на цял екран примерно от youtube забива и не е толкова чист образа ако някой може да помогне ще съм благодарен ати радеон мобилити 4250 хд

Проблемът е там, че за някои машини няма хубави драйвери. Те са съвместими с AMD ама не са с дъната ! Както сте забелязали под Windows вентилаторите понякога включват на бързи обороти. Това го няма в повечето дитрибуции, защото няма кой да каже на вентилатора да се върти по-бързо. Повечето настолни нямат проблеми ама лаптопите.. Абе ако си купувате лаптоп за убунту вижте в сайта на убунту с кои модели е тестван да не става фал. АМД базиран лаптоп не са много одачна идея за линукс, поради факта че линукс обича да ползва повече ресурсите, защото е направен с идеята да бъде сървър. А в сървърния свят когато не използваш процесора и рамта, губиш пари. Проблема идва когато на тая машинка с малко охладителче, процесора работи по-често и като един котлон отдава 35 W постоянно към охлаждащата система. Тогава ако вентилатора не работи на пълен капацитет, системата започва да прегрява. Та моето мнение е, че дъното е водещото а не процесора, но той е на второ място. Търсете тествани машини. По възможност Intel-ски.

Прави ми впечатление, че примерно под Kubuntu проблемите със загряването са по-малки. Тоест до някъде зависи от графичната среда Gnome не е най-удачното решение. Търсете дистрибуции с KDE или Xfce. Не мога да си обясня защо се получава така но това съм констатирал на старата си Toshiba.

Edited by jjelev
1 person likes this

Пичове, наблягайте повечко на четенето, вместо да си чешете езиците и да се заблуждавате взаимно. Безмислено е да сменяте дистрибуции, като носни кърпички, докато някоя, идваща от сървърния свят дистрибуция, създадена за да товари напразно АМД процесорите, тръгне нормално и процесорът спре да отдава топлина, като "един котлон":) Отдавна не бях подапал на подобни глупости, при това написани убедително.

Не приемайте горното като заяждане, а наистина отделяйте повечко време за четене.

1 person likes this

Четем даже повече от необходимото, но знанията са си ценни :)

Аз съм фен на федора и въпреки че в по-старите верси имаше проблеми с ati amd видеокарти

като цяло за мен това е най- якото дистро, не включвам suse понеже нямам много опит с него но чувам много добри отзиви от колеги

Аз също харсвам Федора, а Сусе ми е любимата дистрибуция почти от миналия век, но като цяло, ролята на дистрибуциите е доста пресилена. Ако дадена дистрибуция върви добре на дадена платформа, то всяка друга би могла да се подкара. Дистибуцията е една изходна база и нищо повече.

Ако дадено желязо e Линукс-несъвместимо, и не си напишем драйвер сами, никоя дистрибуция няма да помогне :) Друг е въпросът, че вече почти няма такива железа или поне смислени такива.

Не слагайте Ubuntu на лаптоп!

Само ме изкефи, как ми изкриви думите и едва ли не ме изкара пълен идиот. Най-много ми харесва когато някой критикува, но не дава грам решение на въпроса.

Първия ми пост е от личен опит и това което съм "прочел" и пробвал съм го написал. В крайна сметка, както и аз пиша в предишния си пост, драйветите са проблема. Дистрибуциите ги коментирах с цел да заявя тезата, че не всяко дистро има нужните ви драйвери в репозиторито. Това от своя страна води до моето заключение, че е важно да сложите правилната система. Както и да е в линукс можеш да променяш всичко, НО не всеки може да го прави. Та, за простичкия човек това е начина, или някой да ти го направи !

Та, четенето си е четене ама аз от четене и от патене съм стигнал до извода.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0