Sign in to follow this  
Followers 0
ZStoychev

Dell Studio 1555

53 posts in this topic

Здравейте :)!

Този лаптоп http://laptop.bg/#/details/DELL/6/2503 най-много се доближава до това, което търся. Притеснявам се обаче за екрана. Струва ми се, че 1080p е прекалено голяма резолюция за 15,6 инчов екран и текстът би се четял трудно. Ще използвам лаптопа повече за работа и 720p не би било най-удобното, особено за 16:9 екран. Струва ми се, че екран с резолюция 1600x900 (900p) би бил перфектен за този лаптоп, определено би изглеждал по-добре от 1366x768, та искам да попитам дали се очаква да получите лаптопи с 900p дисплей и със същите параметри :)? И също да попитам какви са вашите съвети?

Иначе останалите неща съвпадат с това, което търся. Единствено бих предпочел 7200 RPM with Free Fall Sensor hard и wireless, поддържащ n стандарта, но това не е толкова важно.

Здравейте,

Пирнципно резолюцията 1600x900 се използва при 17-инчовите лаптопи, а стандарта за 15.6 е 1366x766. Досега не съм срещал 15.6-инчов лаптоп с желаната от Вас резолюция като максимална.

Моят съвет ли, принципно добре сте се ориентирали за твърд диск и безжичния стандарт, но са рядкост лаптопите с твърд диск на 7200 оборота. често обаче продаваме такива отделно, а съществуващите ги прашим на външен твърд диск, така че да го използвате за back-up на информация.

Този Dell е добър, но наистина резолюцията е малко по-голяма от нормалното.

Мерси за отговора :) .

частите, които споменах, видях, че се предлагат за тази серия от сайта на Dell. Из форумите, които разгледах за Dell Studio 1555, прочетох, че 900p и 1080p изглеждали доста по-добре от 720p и препоръчваха 900p за тези, за които 1920x1080 би била прекалено голяма резолюция. Да разбирам, че не очаквате лаптопи с 900p? А дали има възможност за 9-Cell battery за този лаптоп? Вие кой от двата екрана бихте избрали :) ?

Аз съм с 1600х900, но на 17 инча и съм много доволен :)

Здравейте! Реших да се спра на Full HD (1080p) лаптопа, но гледам, че от днес липсва на сайта. Дали ще го има отново :)?

Здравейте,

Да, наистина свършиха, до 2-3 дни ще разберем дали ще има нова доставка от същият модел, но със сигурност ще има подобни.

Поздрави,

Joro

Здравейте :) Ще си взимам нов лаптоп и се колебая между Dell 1555 и това HP. Като че ли клоня към Dell-чето. Към лаптопите от серията Pavilion подхождам малко скептично, понеже четох, че създават проблеми с драйвърите след инсталация на Win XP (а не съм привърженик на Виста). Освен това май загряват повечко :(

Ще се ползва за сърфиране, слушане на музика, гледане на филми, Skype, Adobe Photoshop и от време на време някоя и друга игрица :P - стандартни за един потребител неща. Естествено важното е да няма затруднения при работа с вече изброените дейности. Все пак лаптоп не се взима всеки ден и трябва да е нещо стабилно.

Вие как мислите? Кой да бъде? :blink:

Здравейте,

Да, наистина свършиха, до 2-3 дни ще разберем дали ще има нова доставка от същият модел, но със сигурност ще има подобни.

Поздрави,

Joro

Някакви новини :)?

Ще има нова доставка на същите модели, но за момента не може да кажем точна дата. Изготвя се самата поръчка.

Ще има нова доставка на същите модели, но за момента не може да кажем точна дата. Изготвя се самата поръчка.

Кога някой от вас дилъри или директни вносители ще усетите предимството да започнете да предлагате "customizable" лапове от ДЕЛЛ или HP.

В България има хора които могат да разсъждават и желаят да подберат частите според нуждите си !

Вижте този модел: http://laptop.bg/#/details/DELL/6/2551

Кога някой от вас дилъри или директни вносители ще усетите предимството да започнете да предлагате "customizable" лапове от ДЕЛЛ или HP.В България има хора които могат да разсъждават и желаят да подберат частите според нуждите си !

Това не зависи от нас, нито от директните вносители. Пазарът ни е малък за такова нещо. Тази възможност я има и сега, но срокът на доставка се удължава, а цената оскапява. В САЩ също има забавяния от по седмици за такива модели.

Напълно ви разбирам обаче, и аз преди се бях чудел и имах същото желание като вас.

Здравейте! Надявам се не сте имали предвид този модел (беше по-различен):

Вижте този модел: http://laptop.bg/#/details/DELL/6/2551

Ще има от същия модел, който беше на адрес http://laptop.bg/#/details/DELL/6/2503, нали :)?

Здравейте! Поръчах си ето този лаптоп - http://laptop.bg/#/details/DELL/6/2500 и ще го получа утре. В информацията му пише, че има подсветка, но имам познат с точно такъв модел, който няма подсветка, но лаптопът не е поръчан от този сайт. Искам да ви попитам дали има подсветка :)

За съжаление като не е поръчан от нас, не знаем какъв модел сте взели, това че има същите параметри не означава че е същия. При нас не пише че има подсветка и наистина няма.

Поздрави

Ники

Ох,и аз съм си харесала точно този модел със същите параметри...единствено ме притесняват някои мнения в hardwarebg.com относно проблеми с дисплея...дали е от самата партида?

Очаква ли се нов внос след време?

Edited by Dju

Тези са ни от минала седмица, ако сте в София най добре да дойдете при нас и да го погледнете.

Поздрави

Ники

Тези са ни от минала седмица, ако сте в София най добре да дойдете при нас и да го погледнете.

Поздрави

Ники

Е,аз ако бях от София щях да ви задавам въпросите лично,в магазина ;)

Още едно въпросче...този модел предлага ли се с ддр3 памет,мернах го при конкуренцията ви,но много бързо го свалиха от сайта като оферта.

Станало е грешка, Studio 1555 не може да се поръча с DDR3 1066, засега само XPS.

Поздрави

Ники

Здравейте! Поръчах си ето този лаптоп - http://laptop.bg/#/details/DELL/6/2500 и ще го получа утре. В информацията му пише, че има подсветка, но имам познат с точно такъв модел, който няма подсветка, но лаптопът не е поръчан от този сайт. Искам да ви попитам дали има подсветка :)

Доколкото знам всички модели от тази серия разполагат с LED подсветка на дисплея, този също има :). (Ако имате предвид подсветка на клавиатурата - този модел няма.)

Ох,и аз съм си харесала точно този модел със същите параметри...единствено ме притесняват някои мнения в hardware.bg относно проблеми с дисплея...дали е от самата партида?

Очаква ли се нов внос след време?

В този форум има доста голяма дискусия за лаптопите от тази серия: http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=354017. Общо-взето оплаквания има само от някои от 720p (1336x768) екраните, по-точно от някои от тези, които са произведени от Samsung. 720p екраните на лаптопите от тези серия могат да бъдат произведени от Samsung, LG или AUO. 900p и 1080p се произвеждат само от LG или AUO и са по-качествени по мнения от форума. Това е и една от причините да се спра на 1080p екрана :), надявам се отново да го има същия модел, който го имаше по-рано (за който говорих по-горе) :).

Станало е грешка, Studio 1555 не може да се поръча с DDR3 1066, засега само XPS.

Поздрави

Ники

Благодаря Ники.

Доколкото знам всички модели от тази серия разполагат с LED подсветка на дисплея, този също има :). (Ако имате предвид подсветка на клавиатурата – този модел няма.)

В този форум има доста голяма дискусия за лаптопите от тази серия: http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=354017. Общо-взето оплаквания има само от някои от 720p (1336x768) екраните, по-точно от някои от тези, които са произведени от Samsung. 720p екраните на лаптопите от тези серия могат да бъдат произведени от Samsung, LG или AUO. 900p и 1080p се произвеждат само от LG или AUO и са по-качествени по мнения от форума. Това е и една от причините да се спра на 1080p екрана :), надявам се отново да го има същия модел, който го имаше по-рано (за който говорих по-горе) :).

ZStoychev,ще ми се включиш ли на скайпа за няколко въпроса,че да не го обръщаме на чат тука:)

Edited by Dju

ZStoychev мерси много за изчерпателния отговор.

Свършиха с голямата резолюция.

Поздрави

Ники

ZStoychev мерси много за изчерпателния отговор.

Свършиха с голямата резолюция.

Поздрави

Ники

От поста на Жоро останах с впечатление, че очаквате доставка на същите като преди (P8600, 1080p екран, 4GB RAM, 512MB HD 4570, 9-cell батерия (същият като този, само че с 1080p и 9-cell батерия)), но може би не съм го разбрал правилно. До месец (месец и малко) дали ще получите отново такива?

До 2, 3 седмици ще имаме подобни, а какво точно се търси като параметри.

Поздрави

Ники

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0