Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Pavel

Compaq presario c700

11 posts in this topic

Здравейте колеги.Притежавам лаптоп Compaq presario c700 и възникна проблем.Изобщо не тръгва.Нито на зарядно нито на батерия ,никак.Днес едни приятелчета го отвориха ,извадиха дъното ,пробваха пак със зарядното ,но пак нищо.На жака влиза ток ,но не тръгва.За съжаление повече неможаха да направят защото нямат подходящата техника.Моля,ако някой има някаква идея ПОМОГНЕТЕ

Не зарежда ли поне биоса,или изобщо не се пуска.Ако не се пуска светлинните индикатори за caps lock сетят , чува ли си звук или не.Ако не се сучва нищо от изброените значи дъното е изгоряло.

Нищо от изброените не се случва,но ми казаха че може и да не е изгоряло,а само някакви пътечки по самото дъхо да са се прекъснали.Има ли и такава възможност?

Приятелче,има 10 000 такива възможности,не си прави експерименти с аверите,ами го носи на сервиз!Тези "пътечки"са части от милиметъра/в най-добрия случай/,самите платки изглеждат като парче пластмаса,но не са,многослойни са и са пълни с"пътечки",на няколко нива,прегряване с големия поялник в една точка и сигура е мъртвец дъното!По това,което пишеш,може и да е мъртвец вече :(Това,което можеш да направиш,е да измериш номинала на зарядното,подава ли необходимото напрежение,виж перката да не е блокирала от прах/при едно чукване трябва да направи 2-3 оборота/но ако и при заредена батерия не пали,най-вероятно е умряло дъното или видеото/ако е вградено,почти едно и също е/.И към сервиза,може да изкараш късмет да е някоя кондензаторна група или друг елемент.Късмет.

И този лаптоп е с пословичният проблем на Pavilion серията (то и той е Pavilion де). Не го печете в печката или с пистолет за горещ въздух. Нека го погледне някой, който разбира.

Че последните майстори, които бяха 'духали' така едно дъно, направо му бяха издухали мамата - липсващи конектори, издухани елементи, прегорени писти.. и човека го носи и вика 'ми не пали. Те другите момчета се опитаха да го оправят, но не стана и казаха да го донеса тук'.

Това ,което ми казаха от сервиза е ,че има изгорял някакъв чип FDS6675ZS08 p chanel намира се до батерията.Някой може ли да помогне?

Благодаря

Какво трябва да се помага? Да го сменят този FDS6675 P канален MOSFET транзистор в корпус SO-8 и дано само там да е проблема.Да не би да искат да си платиш тази смяна и ако не ти се оправи проблема ти само да рискуваш с парите до тук?

Наскоро сменях 2 Mosfeta, но в нормален корпус и на дъно за домашен комп. във веригата за 3,3в. и резултата бе ,че захранването си заработи нормално, но не и дъното.

Равносметката беше цял ден загубен и само частичен резултат.

Доста дъна съм спасил, но от прекъснали писти, изсъхнали електролитни кондензатори и от префлашване на BIOS , при смяна на активни елементи не съм успявал.

Според мен си търси друг лаптоп .Не си давай парите за напразни надежди !

Edited by gvd

Аз съм на същото мнение.

Проблема е,че в Стемо не могат да го намерят ,а аз незнам къде да търся.Ако някой може да ми помогне в намирането му ще съм много благодарен.

Благодаря на всички за съдействието до тук

Зарядното за HP C700 съвместимо ли е с DELL Inspiron 1520.Така като чета куплунга е с еднакъв размер единствената разлика е в изходното напрежение вместо 19,5 при HP 18,5 при DELL

Зарядното за HP C700 съвместимо ли е с DELL Inspiron 1520.Така като чета куплунга е с еднакъв размер единствената разлика е в изходното напрежение вместо 19,5 при HP 18,5 при DELL

Как ще е съвместимо?Зарядните са на 2 различни марки,няма как да стане номера :D :D :D :D :D :D

Edited by PsychoPatternz

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0