Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Martyn

За разбиращите на видеокарти

38 posts in this topic

Здравейте на всички :) Искам да ви попитам един въпрос .. След 2 седмици някъде си взимам Toshiba Satellite L750, който е с видео Nvidia GeForce GT520M .. Та искам да използвам този лаптоп главно за игри.. Искам да подкарам игри от сорта на GTA IV или Mafia II .. Ще ми е достатъчно да са на средна (ако трябва и по-ниска) резолюция .. Дали ще вървят добре?

Благодаря предварително ! :)

• 
    [list]
    [*]OS: Windows XP SP2

[*]Processor: Dual core processor (Intel Pentium D or better)

[*]RAM: 2GB

[*]Hard Drive: 18GB free hard disk space

[*]Video Card: 512MB Direct3D 10 compatible video card or Direct3D 9 card compatible with Shader

[*]Drive: DVD-ROM dual-layer drive

[*]

Това е за GTA 4 и гледайки параметрите на лаптопа... си мисля че ще я играеш меко и плавно :) дори и на средни настройки

• 
    [list]
    [*]OS: Windows XP SP2

[*]Processor: Dual core processor (Intel Pentium D or better)

[*]RAM: 2GB

[*]Hard Drive: 18GB free hard disk space

[*]Video Card: 512MB Direct3D 10 compatible video card or Direct3D 9 card compatible with Shader

[*]Drive: DVD-ROM dual-layer drive

[*]

Това е за GTA 4 и гледайки параметрите на лаптопа... си мисля че ще я играеш меко и плавно :) дори и на средни настройки

Правилно! Само, че видеото не пише точно какво се изисква ..

Ако ще взимаш лаптоп за игри, по-добре не се занимавай с лаптопи, освен ако не искаш да се изръсиш 2000+

Ако ще взимаш лаптоп за игри, по-добре не се занимавай с лаптопи, освен ако не искаш да се изръсиш 2000+

Всъщност няма да е само за игри .. Искам да си го нося натам-насам .. А видях в ЮТУБ как върви ГТА 4 на това видео (горе-долу), само че с други параметри, но за всеки случай искам мнения и от тук ..

Пълни глупости! На този лаптоп ще може да си цъка игри, но няма да може да очаква върховното качество.

От към видеокарта покриваш всичко.

Recommended: 512MB NVIDIA 8600+ / 512MB ATI 3870+

Required You Have 3D Yes Yes green_checkmark_small.gif HardwareT&L Yes Yes green_checkmark_small.gif PixelShaderversion 3.0 5.0 green_checkmark_small.gif VertexShaderversion 3.0 5.0 green_checkmark_small.gif Dedicated Video RAM 256 MB 1.0 GB green_checkmark_small.gif

За процесор ти препоръчвам поне да е i3 за да ти е на 6 всичко. Не, че ще имаш големи проблеми с Pentium B 960.

Recommended: Intel Core 2 Quad 2.4GHz, AMD Phenom X3 2.1GHz

Minimum: Intel Core 2 Duo 1.8GHz, AMD Athlon X2 64 2.4GHz

Ще можеш да подкараш дори и Diablo III. Ако още не си решил на 100% да взимаш тази Toshiba, мога да предложа и от Samsung два модела.

Картата има 1 гб памет а параметрите на играта изискват само 512мб от това разбираме ,че ще върви идеално ,защото ние имаме два пати колкото изисква! Само ,че играта иска 2 гб рам ,а по принцип лаптопа има само един!Ако ти се дават още пари си го вземи с два или повече или има за същите пари хубави лаптопи!

Картата има 1 гб памет а параметрите на играта изискват само 512мб от това разбираме ,че ще върви идеално ,защото ние имаме два пати колкото изисква! Само ,че играта иска 2 гб рам ,а по принцип лаптопа има само един!Ако ти се дават още пари си го вземи с два или повече или има за същите пари хубави лаптопи!

http://laptop.bg/laptops-toshiba-Satellite_L750-toshiba_satellite_l7501mt Къде го видя с 1GB? RAM-та на видеокартата не е толкова важна!

П.С. Сега ще репостна таблицата, че нещо се прецака.

Пълни глупости! На този лаптоп ще може да си цъка игри, но няма да може да очаква върховното качество.

От към видеокарта покриваш всичко.

Recommended: 512MB NVIDIA 8600+ / 512MB ATI 3870+

Required You Have 3D Yes Yes green_checkmark_small.gif HardwareT&L Yes Yes green_checkmark_small.gif PixelShaderversion 3.0 5.0 green_checkmark_small.gif VertexShaderversion 3.0 5.0 green_checkmark_small.gif Dedicated Video RAM 256 MB 1.0 GB green_checkmark_small.gif

За процесор ти препоръчвам поне да е i3 за да ти е на 6 всичко. Не, че ще имаш големи проблеми с Pentium B 960.

Recommended: Intel Core 2 Quad 2.4GHz, AMD Phenom X3 2.1GHz

Minimum: Intel Core 2 Duo 1.8GHz, AMD Athlon X2 64 2.4GHz

Ще можеш да подкараш дори и Diablo III. Ако още не си решил на 100% да взимаш тази Toshiba, мога да предложа и от Samsung два модела.

i3 е процесора и благодаря за отговора :)

Required You Have

3D Yes Yes

Hardware T&L Yes Yes

Pixel Shader version 3.0 5.0

Vertex Shader version 3.0 5.0

Dedicated Video RAM 256MB 1.0 GB

Напротив лаптопа е 8ГБ РАМ ;)

Пак не се получи много добре таблицата, но мисля, че е по разбираемо. Ако имаш още въпроси питай. :)

Напротив лаптопа е 8ГБ РАМ GTA 4

Извинявам се гледал сам друг лаптоп по погрешка!Щом има повече рам от 2 гб значи ще тръгне идеално! ;)

Пак не се получи много добре таблицата, но мисля, че е по разбираемо. Ако имаш още въпроси питай. :)

Mafia II ще мога ли да подкарам :) ?

Да ще можеш. Ето в този сайт можеш да им гледаш изискванията http://www.systemrequirementslab.com/cyri/analysis.aspx?name=Mafia+II&id=10986

Ето и характеристиките на видеокартата http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-520M.43104.0.html

А защо не си вземеш по-новият L755? http://laptop.bg/laptops-toshiba-Satellite_L755-toshiba_satellite_l7551n6

Също обърни внимание и на този Samsung http://laptop.bg/laptops-samsung-NP300V5ZH-samsung_np300v5zs03bg_NP300V5Z_S03BG С малко по-мощна видеокарта е и с доста по-мощен процесор.

Ако не ти е приоритет да играеш с най-добрата възможна графика GTA IV, това мисля, че е много добра оферта http://laptop.bg/laptops-samsung-NP300E5Z_-samsung_np300e5z_NP300E5Z_A04BG_withSSD . SSD-то е близо 5 пъти по-бързо като работа от обикновеното HDD. HD 3000 няма да има проблем да я запали. Ето и спецификациите http://www.notebookcheck.net/Intel-HD-Graphics-3000.37948.0.html

god_15 отново доказва колко некомпентен е!

Мартине, първо такъв лаптоп, който си избрал, не се взима, за да се играят игри, а за да имаш компютър и евентуално да си вършиш работата, където си. Има лаптопи, които са специално направени за игри, които и започват от 2200лв някъде. Естествено, ако искаш можеш да играеш на лаптопа си, но има едно голямо НО. Първо тези лаптопи не са направени за такова голямо натоварване и започват да греят много сериозно по време на игра. Представи си тебе да те сложим в някоя стая с 50-60 градуса температура. А сега си представи ако те оставим там за няколко часа. След това играене при лаптопа следват и разпояване на чипове при игра и ако избута до края на гаранцията(която май е 3 години) с редовна профилактика и почистване, ще си късметлия. Ако се успокояваш пък че има гаранция - ок, има, но приятно ли ще е да ти седи в сервиза половината гаранция?

Не знам дали искаш да причиниш това на лаптопа. Вариантите са три, ако искаш да си запазиш лаптопа - или играеш малко, или си взимаш геймърски лаптоп или си взимаш настолен с някакъв лаптоп с вградено видео, който ще грее по-малко. Според мен третият вариант е най-удачен, ама ти си решаваш.И последно към двама ви: В ЕДИН ЛАПТОП ИМА МНОГО ПО-ВАЖНИ НЕЩА ОТ ХАРАКТЕРИСТИКИТЕ, като на god_15 съм му го казвал, но не го разбра.

Zimbabwe123

Ако беше наистина така, от к'ъв зор ще им слагат дискретни видеокарти? Обикновено производителя си е направил сметката дали ще му прегрява лаптопа. Моя лаптоп го взех за 1500 и се води за геймърски. От 7 месеца не съм имал прегряване нито разпояване на чип. И спри да пишеш глупости моля те! Имам Toshiba от 2007ма с вградено видео. Преди 2 години ѝ направих ъпгрейд от едноядрен към двуядрен процесор. Когато я натоваря с игра и слушане на музика едновременно ми качва над 90 градуса на ядрата. А дъното на 75-78 градуса. И така съм играл по над 3-4 часа в продължение на година и нещо. Все още си е жива и здрава тази машинка и няма грам признаци за отлепяне на чипове. Единственото което правиш в момента е само да постваш пълни глупости.

Еми браво - още повече си проличава как се грижиш за лаптопите си - по-некадърно от всеки, който познавам. 90-те градуса не ти ли парят най-малкото? Или гъзарията е пълна, като знаеш, че лаптопът ти работи на 150 градуса, а пък ти си джиткаш някоя супер-ултра-хипер тежка игра?

А защо не си вземеш по-новият L755? http://laptop.bg/lap...tellite_l7551n6

Също обърни внимание и на този Samsung http://laptop.bg/lap..._NP300V5Z_S03BG С малко по-мощна видеокарта е и с доста по-мощен процесор.

Ако не ти е приоритет да играеш с най-добрата възможна графика GTA IV, това мисля, че е много добра оферта http://laptop.bg/lap...Z_A04BG_withSSD . SSD-то е близо 5 пъти по-бързо като работа от обикновеното HDD. HD 3000 няма да има проблем да я запали. Ето и спецификациите http://www.notebookc...00.37948.0.html

Новият сателлите 755 е с 4ГБ РАМ по-малък от сегашният който ще взимам :Д

Предложих ти го понеже е нов. :) Иначе можеш да си направиш ъпгрейд по всяко време.

Еми браво - още повече си проличава как се грижиш за лаптопите си - по-некадърно от всеки, който познавам. 90-те градуса не ти ли парят най-малкото? Или гъзарията е пълна, като знаеш, че лаптопът ти работи на 150 градуса, а пък ти си джиткаш някоя супер-ултра-хипер тежка игра?

Мисля, че щом е здрав вече 5 години, явно се грижа добре за него. Плюс това не се притеснявам, че ще изгори нещо. Взел сим си му охлаждаща подложка и сложил съм му нов по-бърз хард, който държи по-ниски температури.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0