Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Judge

Проблеми с издражливостта на бетерията на ACER 4810TG

16 posts in this topic

Здравейте

Имам ACER4810TG. Беше с инсталиран Windows Vista HP , но препочетох да му преинсталирам Windows XP.

Машината работи нормално, но проблена е , че батерията издържа само около 2,5 часа и то само при сърфиране в интернет, а по презумция трябва да издържа около 8 часа.

Другия проблем е , че Windows XP не ще да задейства външната видеокарта която е ATI Mobility Radeaon HD 4330 като дава съобщение " The divice can nto start (code10)

Предварително благодария зя коментари !

Най - голямото предимство на серията Timeline - 8 часа издръжливост на батерията е само за Windows Vista. И когато е инсталиран необходимия софтуер който е разработен само за операционна система Vista.

Препоръчвам да се върнете на Виста, иначе се губи смисъл и голямото предимство на този лаптоп. За момента няма изгледи да се поддържа за XP.

Поздрави

Ники

Ясно.

Благодаря за разяснението явно е така.

Но каква е логиката издражливостта на батерията за зависи от изполваната ОС при положение , че този модел се предлага на пазара и без инсталирата операционна система и няма гаранция, че зякупилия го ще инсталира точно Vista?

Отговора е : Когато се продава един модел с Виста и без ОС, като разликата в цената е около 100 лв, 90 % предпочитат да си го купят без ОС, това го знаят вносителите и поръчват без операционна система.

За timeline винаги трябва да се казва че работи най добре под Vista.

Поздрави

Ники

Ясно.

Благодаря за разяснението явно е така.

Но каква е логиката издражливостта на батерията за зависи от изполваната ОС при положение , че този модел се предлага на пазара и без инсталирата операционна система и няма гаранция, че зякупилия го ще инсталира точно Vista?

3

Здравейте,

самата система Vista лъже софтуерно батерията и от там идват дългите часове с които е известен Time line, видео картата е доста нова и за това предполагам не работи под XP от 1 година насам почти всички машини се правят за Vista и като че ли не обръщат внимание на XP, пробвай да дадеш update на видеото през device managera и може да се оправи ( ако все още държиш на XP) .

Поздрави

Цвети

Всички Аcer-и без Gamestone серията, които са без операционна система без исключение си идват с диск с драйвери за XP, и всички както и серията Timeline включително имат драйвери за XP на сайта на Аcer. DELL нямаха официална поддръжка за XP, в миналите си серии, но в 1545 и 1555 си имат драйверите на сайта им. Всички модели Toshiba без Cosmio имат официално всички драйвери за XP, същото важи и за Lenovo и HP.

Tа не разбрах каква последна една година, кви пет лева. Не съм се заигравал с това какви са проблемите точно на тази карта с XP, но цака винаги има. Досега освен FN бутоните на Cosmio под Xp не съм виждал да не може да се подкара нещо другои да се направи да работи както трябва под XP.

Всички Аcer-и без Gamestone серията, които са без операционна система без исключение си идват с диск с драйвери за XP, и всички както и серията Timeline включително имат драйвери за XP на сайта на Аcer. DELL нямаха официална поддръжка за XP, в миналите си серии, но в 1545 и 1555 си имат драйверите на сайта им. Всички модели Toshiba без Cosmio имат официално всички драйвери за XP, същото важи и за Lenovo и HP.

Tа не разбрах каква последна една година, кви пет лева. Не съм се заигравал с това какви са проблемите точно на тази карта с XP, но цака винаги има. Досега освен FN бутоните на Cosmio под Xp не съм виждал да не може да се подкара нещо другои да се направи да работи както трябва под XP.

Здравейте,

относно видео картата не съм казвала че няма да тръгне, това е съвет от мен, защото при мен помогна при подобна инсталация.

Предполагам знаете, че XP го спират от производство( трябваше да е за средата на тази година но отложиха още малко, предполагам Ви прави впечатление, че лаптопите които пристигат със DVD за XP вече са единици )и Microsoft се стремят да си пробутат новият продукт и това е най- лесният метод за тях , та в този ред на мисли знам, че имаше проблем с част от приложенията на DELL Studio които не тръгват под XP (ако не се лъжа проблема все още не е отстранен).

Относно батерията при Time Line - Acer имат приложение т. нар. Empowering Technology или ePower във него има вградени функции за управление на енергийна консумация на по- ниско ниво, в това приложение има скрити програми (нещо подобно на драйвери за батерията)които не работят под XP, щом сте гледали сайта на Acer за драйвери, то сте видели, че няма такива приложения за XP.

Поздрави

Цвети

Здравей Цвети,

Интересното е, че в магазина на Мултирама има експонат на 4810 с заредана ОС вариант на Windows 7 и хората от магазина твърдят , че са правили експеримент под тази ОС и 4810 издържал обещаните 8 часа и под Windows 7. Твърдят още , че дори при игра на "по-стари" игри този ACER се държи прилично, а с допълнителната видеокарта ATI Radeon 4330 дори можело да се играят и мощни игри!

Какво мислиш за това?

Здравей Цвети,

Интересното е, че в магазина на Мултирама има експонат на 4810 с заредана ОС вариант на Windows 7 и хората от магазина твърдят , че са правили експеримент под тази ОС и 4810 издържал обещаните 8 часа и под Windows 7. Твърдят още , че дори при игра на "по-стари" игри този ACER се държи прилично, а с допълнителната видеокарта ATI Radeon 4330 дори можело да се играят и мощни игри!

Какво мислиш за това?

Не съм Цвети, но ще си позволя да ти отговоря.Значи vista и седмицата имат софтуер за оптимизация на енергията.Голям плюс за тази серия е мониторът им.Ако си забелязал, пише "led-backlit tft lcd". Сега първо да ти кажа някои основни неща, за да ти стане ясно.LCD дисплеите, за разлика от старите CRT е много по-тънък, защото липсва тунер(май така се наричаше). И картината е по-детайлна.

LCD мониторът се образува от няколко слоя.Най-задния слой е за светлината. И доколкото знам в тия "led-backlit" монитори, най-задния слой е заместен с друг вид, което спестява много енергия.

Процесора също е хубав за пестене на енергия - 1.4ghz! И други големи плюсове за производителността на лаптопа е, че процесора разполага с 3mb кеш и рама е ddr3.

Ето какво намерих из интернетаlaptop-power.jpgТова е схема относно колко процента от енергията на батерията за какво се използва.

Не съм толкова много сигурен за "мощните" игри. Ще може ли да ни кажеш кои "мощни" игри са пробвали и дали са овърклокнали процесора?

1 person likes this

Здравей Цвети,

Какво мислиш за това?

Здравейте,

съгласна съм с GTFO,ние не сме тествали, но мисля че не би трябвало да има проблем, до колкото знам драйверите за Windows 7 са същите като при Vista.

Имахме доста съмнения за тази серия и дали реално батерията държи толкова дълго, но имаме позната която си взе Time Line с Vista и потвърди, че батерията издържа повече.

Поздрави

Цвети

Привет GTFO

Аз също не съм Цвети, но какво да направиш, както казваше един герой във филма "Някои го предпочитат горещо" никой не е перфектен!!!

Що се отвася до кинескопите за мое съжаление или щастие съм от поколението, което добре помни развитието на този дял от визиолизирането на телевизионния сигнал. Даже до момента битуват мнения , че що се отнася до телевизия до момента няма по-добро от стария кинескоп. До колко са верни и оправдани не знам. Тука има специалисти, които могат да се изкажат по темата. Както вече споменах вече имам 4810 TG , но не съм забелязал къде пише "led-backlit tft lcd, но честно казано не съм се детейлизирал токова и явно съм го пропуснал. Що се касае до приложената графика искам да кажа , че е много пъстра и почти досуш напомня на политическата конфигурация на новото ни Народно събрание , само дето ГЕРБ не са толкова сини, а ДПС, които по принцип са пурпурни и последно време са винаги до червения цвят, сякаш цветово са си разменили местата с Атака , но поради новата ситуация скоро може да им се наложи да се крият по горите и да станат "зелена партия", но нека да не бъдем цветово мнителни, защото и Атака не са били никога зелени и като нищо можем да ги определим скоро и тях като пурпурни. Вярно е , че и оравжевия цвят се свързваше с друга политическа формация, а не с РЗС , но кой знае какво ни очаква за в бъдеше. Що се касае до издържливоста на батерията се радвам , че приятелката на Цвети има вече реален опит, на който както и на чуждия сексуален опит въпреки скептицизма следва да се вярва. Надявам се, че опита да се пошегувам, ако не е бил успешен то поне да не е обидил никого тук! Радвам се, че се създаде дискусия, от която правя извод , че следва да се върна към Vista, за да ползвам пълноценно така рекламираната издръжливост от 8 часа на батерията.

Не съм голям привърженик на игрите, но тъй като притежавам вече 4810 TG ще се опитам да се пробвам от чисто любопитство с "мощна игра", и ще Ви информирам до какъв край ще го докарам. Сигурно има голям шанс да "овърклокна процесора", но тъй като подсъзнателно свързвам този израз с клоака или по точно с надвиснал над клоаката, се надявам да не попадна там или в най-добрия случай само да се овърколача! :))))

Надява се дискусията да продължи и да добави още полезни разяснения.

Judge

Тука е забранено всякакви разкази относно политиката. Във ваш интерес, думата polytics е създаден от думите "poly" - много на и "tics" - кръвосмучещи паразити от латинския мисля.

Да става интересна дискусия, само да не я смесваме с политика, и да се концентрираме върху важните технически характеристики, за да бъдем и полезни.

Поздрави

Ники

Както бях споменал в началото на дискусията си купих ACER Time Line 4810 TG, но бях пропуснал да спомена , че първия лаптоп, който си закупих от тази серия имаше проблем със захранавнето и се ноложи на другия ден от закупката вносителя да ми го смени с друг нов. Но радостта ми от придобивката не трая много дълго. Втория ACER Time Line 4810 TG след като поработи около 4 дена на петия отказа да пали монитора или матрицата (не знам как е по правилно да се казва). Така, че съм отново без преносим компютър. Явно аз съм голям карък , а не, че този модел явно е голямо дърво с напудрена реклама. Проблема е , че вносителя няма повече такива лаптопи на склад за да се обедим дали сам карък или модела е дръвце и ще е наложи да се надявам поне хората от сервиза скоро да ми дадът отговор на този ИИекспиров въпрос, но по важното е че дочух , че интел или acer сменят процесора за този модел в края на месеца.

Явно машината наистина има хардуерен дефект. Така, че умната (в случая русата няма на ви помогне :)))ако сте рещили да си купувате този модел.

Е как се разви каръщината? Някои тества ли модела с процесора SU4100 - май беше при модела 4810 TZG?

Е как се разви каръщината? Някои тества ли модела с процесора SU4100 - май беше при модела 4810 TZG?

темата е доста старичка НО

Имам 3810TZG със СУ4100 и Ати 4330 уин7 64 бит.

Риъл лайф ситуацията е носене до офиса мъкнене напред назад по срещи презантацийки майл, скайп и подобни + някаква музика от време на време, постоянно на вифи никакви заигравания със стартъп процесите нормална яркост на екрана (40 - 50% ) режим енергоспестяваш.

Твърдо издържа между пет и половина и 7 часа. реално до момента не е имало случай да ме зареже без ток. 8+ постоянна работа предполагам е възможно ако се намали подсветка или се вифи-то се ползва само при необходимост.

относн игри - държи се съвсем прилично - подкарва и играе спокойно демото на КОД4 или НФС фиър и подобни. Под спокойно разбирам с нормални настройки, а не всичко изключено или на лоу с 640х480. Подкара си и демото на крайзис.

Това по горе на ток - в енергоспестяващ режим се включва второто видео Интел 4500. При все че не я рекламират технологията е като на ул-тата на Асус.

Су4100 е напълно достатъчен като процесорна мощ. естествено изглежда че по новата версиа на асуса (су7300 с хардуър овърклок) е по добра но и разликата в цената е значителна (около 200 евро при мен а това е над 30 процента)

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0