Sign in to follow this  
Followers 0
Somic

HP Compaq 6715s

11 posts in this topic

Здравейте да по питам от скоро го имам и когато работя на батерия и някак екрана по тамнява а когато го вкюча кум тока и екрана пак е се осветява както трябва незнам може би е някфо пестене на батерия като потамнява така но искам да попитам как да го напрая така че като работя на батерия да си баде напално осветен както трябва екрана както е когато е на ток.

Здравейте,

Да, заради батерията е.

Не съм с Vista, за да ви кажа точният път до настройките, но доколкото си спомням бе display или screen properties. Или пък само избирахте режим при батерия - пестелив или нормален.

Съжалявам, просто в момента няма Vista около мен, за да ви кажа къде точно да настроите, но в Control Panel-а. Това опция на самата ОС.

Поздрави,

Joro

а да аз се оправих има коп4е за увеличаване на brightness-а и са оправи си4ко

Да де, то че има функционален клавиш, има.

Но, ако не желаете всеки път да го натискате, а автоматично, трябва да изберете от настройките тази опция.

Какви са му характеристиките на лап топа ? Напиши какъв е процесора , видеокартата и харда . Да не би там някъде да се корени проблема , освен в батерията разбира се . Ако е ползван много е добре , но ако не е не би трябвало да има този проблем .

Здравейте!

Имам HP 530. Засега съм много доволен от него. Яд ме е, че батерията ми държи само 1ч. и 30 мин.

Предполагам, че е заради това, че не е на клетки и не е от по-усъвършенстваните, но всичко все пак струва пари.

Здравей,

Всяка батерия има определен брой цикли, около 2000. Нормално е при по-дълга употреба, батерията да се изтощава по-бързо.

Единственото решение е закупуването на нова батерия.

Поздрави,

Joro

Здравите и аз имам такъв лаптотп но нз как да използвам функционалните клавиши тези в сините ако някои знае моля да пише.

Вижте в сайта на HP за драйвъри към модела ви, може би липсват.

няма как да стане на батерията да баде напълно осветена. а ако това стане, няма примерно батерията да държи час и половина а най много един час, и ще се преебе много по бързо. те хората за го измислили и са преценили как да свети

гледам че се обсъждат батериите на лаптопите та да добавя и аз нещо допълнително . принципно както каза Joro батерията има определени цикли зареждане и след това става неизползваема . батерията технически е изправна , просто в нея има брояч за тези цикли на зареждане , и след определена бройка батерията спира да се зарежда за да се предпази лаптопа от ниски напрежения . даже батерията ви да е на 99% и пуснете на ток със сложена батерия , дори дозареждането до 100% се отчита като цикъл на зареждане , което автоматически намалява живота на батерията . та моят съвет е ако работите доста на преносимият си компютър използвайте го на ток с ПРЕМАХНАТА батерия , или просто правете пълен цикъл зареждане-разреждане . е примерно когато бързате за някаде или сте напът неможе да се избегне да не се дозареди батерията но това са частни случаи общо взето .

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0