Sign in to follow this  
Followers 0
ivelinkk

Имам ли проблем ?

25 posts in this topic

Лаптопа ми е на 5 месеца и според мен грее много.Не го тормозя много играя диабло 2 ,слушам музика и гледам филми.Но вижте и снимката.

http://prikachi.com/images/843/4920843H.png

По някой път качва и над 80 градуса ...

Лаптопа е Asus K53SC-SX014D

Ако беше Диабло 3 щеше да е нормално, но Диабло 2 не е толкова натоварваща игра, по-добре си вземи cooler pad и иди на почистване важно е как употребяваш лаптопа. Всъщност след като видях че си с 520 видео карта е вероятно да се натоварва доста, но за i5 процесора не би трябвало да грее.

Аз съм със същия модел лаптоп, но с 630m и i7. За жалост не играя Диабло, но съм тествал и по-натоварващи игри, така че е добре да идеш да го почистят от прах.

Edited by DoomX

Какви са характеристиките на лаптопа и повдигаш ли го отзад за да може да диша? (освен ако нямаш охлаждаща подложка) Може за тези 5 месеца да се е задръстил с прах.

Човека е написал модела с 520mx i i5 e.

A лаптопа си има и дупки отпред за да диша.

По-добре от пред да се повдига ако питаш мен :gamer:

Edited by DoomX

А това което, най-ме смайва е че температурите трябваше да са наобратно, видеокартата трябваше да е по-топла от процесора. Или може би си отворил доста неща.

Edited by DoomX

И аз това се чудя. Но така като гледам не е отворил много неща. Ще е хубаво да покажеш и натоварването на процесора.

Това е с 5 минути игра лаптопа е с подложка на диипкул с голям вентилатор, тези градуси си ги държи още както го купих. Ето и снимка с едни доста високи температури.

http://prikachi.com/...37/4922937L.png

Дори сега си седя само във фейсбук и държи 75-80 градуса ... което не е нормално.И съм забелязал , че го прави вечер когато е бил пуснат повече време иначе през деня си държи 50-65 но при диаблото няма промяна :д

Edited by ivelinkk

Може да са забравили да му сложат термопаста. xD Няма логика когато са жегите да вдига по-малко от вечерта. Много странна работа. Термрипа е на 100 градуса.

И аз се чудя да няма проблем с термопастата :д което е доста вероятно ...

Я виж от таск маениджъра кой процес ти товари машината така.

Според мен ГОЛЕМИЯТ ВЪПРОС е колко таба има отворени в мозилата, наистина ще е добре да видим в таск мениджара дали именно това не е проблема. Понеже тази RAM сама не се вдига.

Edited by DoomX

И аз ползвам Firefox и нямам проблеми с температурите дори и при 10 отворени таба. В момента съм отворил четири (в леглото съм и тъкмо спрях да играя) и температурата е 57 градуса. Обикновено е 45-50градуса.

Няма натоварване... Значи трябва да е от охлаждането. Най-добре отиди до сервиза на Asus, за да го оправят.

На 2% според мен и без вентилатор не може да ти дигне толкова.

Последната снимка е без играта ... От петък е в сервиз и чакам да ми се обадят да си го взема . И ще кажа как е тогава :Д

Взех си го със сменена термо паста и почистен.Разлика има но малка при игра качва до ~78 :д не е като преди .

78 градуса е по-нормално вече. И моя вдига такива температури.

Да не би да караш на вградената видеокарта при това диабло?

В сервиза прегледаха ли го за нещо друго дали му има и когато играеш на батерия ли стоиш или си свързан в тока?

Вързан към тока играя когато е на ток махам батерията.. Ми прожерили са рамта процесор... ,че работят добре и сменена термопаста , и почистен но сега вижте. ..

http://prikachi.com/images/11/4967011E.png

http://prikachi.com/images/18/4967018s.png

Направо ще откача вече.

Сега е малко по добре!Ще помисля и ще напиша ,защо поне мисля ,че е така!

Също макар и че си отворила 2 таба в мозилата изисква прекалено много рам памет.Съветвам те да инсталираш crome и да видиш как ще се държи с него.

Chrome повече товари доста повече сега пробвах ;д какво да правя не е реално това при никво натоварване ~75 градуса

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0