Sign in to follow this  
Followers 0
Besniq_elen

Проблем с лаптоп Acer-Aspire 5738Z

10 posts in this topic

Здравейте , имам проблем и се нуждая от бързо разрешение и мнения по въпроса ето го и следния проблем :

Преди 1 ден имах Рд и звързах лаптопа към ДВД Panasonic и нещо ДВД-то изплюща , та както и да е лаптопа ми сега от жака за музикални аксесоари (3,5мм) свети червена светлина и не издава никакъв звук , а от ОС показва че свири , но няма нито звук , пробвах с драйвери не съм сигурен дали съм изтеглил правилните звуковата карта ми е Realtek ALC888 High Definition Audio Device , та МОЛЯ ВИ СЕ ПОМОГНЕТЕЕЕ

Сега дори разбрах че и микрофона ми не работи...

ами сега ? като дам на "Fix now" ми дава за рег. код , като го въведа се рестартира програмата и така в затворен кръг

Ам оправих програмата , но проблема си остава с звука....

;/ Опитай се със същата програма да намериш саунд драйвера и го махни. После сканирай и трябва да го намери наново.

Изписахте куп ненужни работи.Активирал си като устройство по подразбиране оптичния изход който е в слота за слушалките т.нар. SPDIF затова виждаш червена светлина в жака.От иконата с говорителчето в таскбара с десен бутон избери устройства за възпроизвеждане,след което маркирай говорителите и ги направи устройство по подразбиране.Ако имаш страртиран плеър го рестартирай и си готов.

Направих това което ми казахте , но ефекта е същия ,показва ,че трябва да свири ,но пак нито звук....

Направих това което ми казахте , но ефекта е същия ,показва ,че трябва да свири ,но пак нито звук....

Сигурен съм, че си пробвал и оригиналните драйвъри, но щом не тръгва с тях и след силно чувъркане в биоса, значи няма да е зле да го погледне някой от сервиза. Дали е още в гаранция? Ако не, да знаеш, че диагностиката е около 30 лева. Поне на мен ми взеха толкова, отстраняването на проблем допълнително се такува.

Лаптопа не е в гаранция, ще го дам на един мой човек ,на който имам доверие той ми човърка лаптопа и комп-а ... доста жалко ,че не стана...

http://dox.bg/files/dw?a=63fad7d5c7 Това ли трябва да се получи?

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0