Weis

Lenovo Ideapad Y580

34 posts in this topic

Някой вече има ли инфо кога точно от laptop.bg ще се появи Lenovo Ideapad Y580? Очаквам го с нетърпение, а и от други сайтове доставката ще започне след 27 юли... А и любопитен съм, има ли възможност да се купи отделно miniSSD и да се добави в него към основния хард диск.

Мерси много, това е първото ревю в нета... претърсих доста всевъзможни сайтове, което е толкова подробно!!! :)

Принципно се продава и с SSD вместо HDD за 2100 лева. Но според мен не е много оферта.

1 person likes this

Не реално си мислех, дали има слот в лаптопа за този хард, за да се инсталира само операционната на него?( Както е при други модели, miniSSD диска се слага в специален слот отделно от основния хард) А в прочем в по-стари коментари, пише, че подаряват чанта и мишка към предварителната поръчка... да не сте се отметнали от laptop.bg?

Знам за какво ми говориш. За момента Y580 няма такъв слот. Една от ревизиите на Y570 имаше, но като гледам вече не се предлага. Това важеше за доставката, която беше за 10ти (ако си спомням правилно). Ако самата доставка ще се забави до 01.07 би трябвало да си важи още.

П.С. Намерих и статията http://news.laptop.b...rapiddrive-ssd/

1 person likes this

Да точно за такова нещо говоря, дори и да не е обединен както rapid drive, а да се отчитат като отделни, но нека дойде лаптопа... ще до попитваме при доставката :):):) Мерси много за отговора!!!

A при модела с fullHD може ли да се сложат 16гб рам?

Самият процесор и чипсета поддържат до 32GB RAM, но има само два слота за по 8GB RAM http://laptop.bg/ram...air_8gb_1600mhz . Ако направят 16GB ще можеш да си сложиш и 32GB.

1 person likes this

Сега проверих и видях, че има 16ки, но са по 250 долара. ;/

1 person likes this

Аха.Значи ако си купя с Full HD ще мога да си го ъпгрейдвам до 16гб даже и до 32гб.

Модела без Full HD-то е със същият харудер. Тоест пак можеш да направиш същият ъпгрейд, но ще ти е доста скъп. (поне за момента)

Въпрос, към хората от laptop.bg, тогава... Колко ще ми струва те да изкупят старата рам и да сложат 16GB :) :) :)

Извинявам се... реших си всички въпроси с поръчката... просто я смених на http://www.laptop.bg...sus_g75vwt1028d :) :) :) с 16GB RAM :) :) :)

Edited by Weis

A защо доставките ще почнат след 7 януари?

А защо след като се свързах с главният сайт на леново не видях някъде да се продават лаптопи с 16гб Y580?

Ами защото лаптопа става много скъп. 150 лева ти е само едната плочка 8GB. :)

Имам въпросната машина от 1 седмица. Температурите надминаха очакванията ми. Подлагал съм го под всякакви измъчвания със игри за различни периоди от време и не съм успявал да засека над 70C на CPU, Motherboard или GPU. ( В idle температурите са - 45C~55C ) Предишния Y570 е силен и добър за цената си, но все пак съм чел за температури от 80 до 90C. Все пак аз съм с охлаждаща подложка, но при тези летни температури и часове от игри за мен 60-70C са прекрасни температури. Въпреки това, че няма никакви проблеми с температурите съм забелязал, че в лявата част на клавиатурата се осеща топлина при натоварване която не е особенно приятна, защото е по - силна от очакванията. Няма други места които да стават горещи. Като плюс мога да кажа, че е изключително тих в сравнение с предишното ми lenovo. Звукът е прекрасен като за лаптоп. чел съм за сравнение на екрани на лаптопи, но не съм мислел, че наистина има някаква разлика. Но в сравнение с предишния ми лаптоп екрана и картината са страхотни. Всяка игра която съм пробвал върви на Highest ( Ultra ) Settings + Max Resolution и Max Antialiasing без никакви проблеми. Клавиатурата и като цяло дизайнът на лаптопа много ми харесва и едно от нещата които много ми помагат при First Person Shooter Games е опцията за изключване на touchpad-а. От батерията извадих 4 часа и 30 мин. работа от които 1 час е игране на GTA IV, 1 час - Counter Strike, А през останалите 2 часа и половина - Радио, Интернет, Wi-Fi, Skype и uTorrent.

Характеристики :

CPU : Intel® Core™ i7-3610QM CPU @ 2.30 GHz 2.30 Ghz

RAM : 8 GB ( 2 x 4 GB ) DDR3 1600 MHz

GPU : NVidia GeForce GTX660M 2GB GDDR5

+ Intel HD Graphics 4000

Display : 15.6 Inch 1366 x 768 Resolution

HDD : 1TB SATA 5400 RPM

Здравейте, имам y 580 от около 3 седмици, исках да попитам дали е нормално при включване на компютъра рамта да ми седи най-малко на 1.80 гб без включен скайп,utorrent, само с работещи базови програми за батерията и т.н., това запълване на рамта от hd 4000 ли идва или от нещо друго ? С windows 7 ultimate съм. Благодаря

Може би е от вграденото видео. Според мен няма какво да се притесняваш. Аз имам 8GB и рядко надхвърлям 51 процента. Ако си с 4ка сложи още 2GB за да ти е по-сигурно. Принципно Windows 7 x64 си дърпа доста от RAM-та.

Ако си с 32 битова 7-ца.. няма да ти разчита всичката рам!

С 64-ката няма проблем.

Каква е разликага между full hd и 720p само дисплея ли е 720p може ли да се свъже към full hd телевизор

full hd = 1080 p = 1920:1080

hd = 720 p = 480 : 720

т.е. full hd има доста по-голяма резолюция което означава и по-добро качество на картината.Дори и да вържеш лаптопа hd със full hd тв(няма проблем да го вършеш) но няма да можеш да пускаш full hd филм защото процесора няма да може да се справи с качеството на картината и ще ти насича

Ее,как един топ 4-ядрен процесор трето поколение+такова видео няма да се справи с full hd видео... ? Ще си го папка,та ще пита и за още... Дори с вграденото HD4000 ще си ги плейва спокойно.

1 person likes this

Привет отново, скоро забелязах следния феномен (хаха) пускам Chrome, пускам колкото се може повече прозорци, докато ми се запълни цялата рам, (8гб) след което ги затварям един по един и рамта (по default като пусна Lenovo е 1,70) пада на 1,20.. някой може ли да ми обясни парадокса?

Не ме притеснява повечето рам, но трябва ли да ги има излишните 600-700мб, без да има конкретна причина.. :)

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...