Sign in to follow this  
Followers 0
Guest

Windows XP

16 posts in this topic

Да правя ли даунгрейд или да чакам Севън? Просто не понасям тази Виста! Най-лошият Уиндоус!

Не прави downgrade!Направо инсталирай чист ХР.Унищожи вистата!

Ако искаш ми повярвай, ще пробвам вистата за пръв път, само когато си купя лаптоп с нея.Помисли си каква ОС е виста, като гуру като мен не я е пробвал! :)

А за уиндоус 7 съм съгласен.

чустно да си кажа Виста ме накара да намразя компютрите! Толкова проблеми и с 98 нямах. И не е заради паметта - нея я ъпгрейднах.

До колко ъпгрейтна?

32битовите ОС-и разпознават максимум 4гб рам.

Edited by GTFO
1 person likes this

Щом Виста не ти харесва и 7 ще ти хареса толкова, аз лично съм доволен от Виста незнам ти откъде си си я набавил за да е толкова бъгъва но пшри мен няма дори 1 проблем нито хардуерен нито софтуерен - така че въобще не ми хвалете тва ХР щото спрямо Вистата си е боклук - доказано но не от мен а от хората с малко повечко акъл...

Хъхъ...SoSSeR, смешен си.

И само искам да поправям миналия си коментар в тази тема - 32битовите ОС-и разпознават 3,5гб от паметта на рама и видео картата.

Edited by GTFO
1 person likes this

Извинявам се, но аз като не гуру и ползвтел на много Операционни (няма да изреждам), нямам против и не съм имал проблеми с Виста(просто на моменти е дразнещо постоянния въпрос дали съм сигурен, че искам да направя това или онова) не съм против нея,просто не я харесвам(не харесвам и KDE, шаренията и ефектите)!Все пак съм нямал взимане даване с Виста отнякъде(записана на диск и кой знае колко чупена от създателя на торента),а само с оригинална такава от кутийка или бекъп.И честно казано много малко познати се оплакват от нея,а и не искат вече XP така, че го смятам за ненужен спор за вкусови предпочитания. Всеки има право на личен избор!

И само искам да поправям миналия си коментар в тази тема - 32битовите ОС-и разпознават 3,5гб от паметта на рама и видео картата.

Теоретично 32-битовите операционни системи разпознават до 4 GB физическо адресно пространство, а до колко всъщност използват зависи от самата ОС. Pentium Pro процесорите и тези след тях пък поддържат Physical Adress Extension, което позволява използване на до 64 GB физическо адресно пространство в 32 битов режим като има ограничение, че един процес може да ползва най-много 4 GB памет. В Линукс има възможност да се използва така нареченото PAE aware ядро, което разпознава всичко напълно :). Windows също поддържа PAE, но не знам до каква степен.

Извинявам се, но аз като не гуру и ползвтел на много Операционни (няма да изреждам), нямам против и не съм имал проблеми с Виста(просто на моменти е дразнещо постоянния въпрос дали съм сигурен, че искам да направя това или онова) не съм против нея,просто не я харесвам(не харесвам и KDE, шаренията и ефектите)!Все пак съм нямал взимане даване с Виста отнякъде(записана на диск и кой знае колко чупена от създателя на торента),а само с оригинална такава от кутийка или бекъп.И честно казано много малко познати се оплакват от нея,а и не искат вече XP така, че го смятам за ненужен спор за вкусови предпочитания. Всеки има право на личен избор!

От София ли си? А от къде са приятелите ти? :) Аз просто не мога да погледна как "Виста" гълта ресурсите. То и аз не съм kde-джия, но ефектите са хубави до някъде. Аз съм анти-вистаджия и поради това, не мога да кажа нищо хубаво за нея. :)

Теоретично 32-битовите операционни системи разпознават до 4 GB физическо адресно пространство, а до колко всъщност използват зависи от самата ОС. Pentium Pro процесорите и тези след тях пък поддържат Physical Adress Extension, което позволява използване на до 64 GB физическо адресно пространство в 32 битов режим като има ограничение, че един процес може да ползва най-много 4 GB памет. В Линукс има възможност да се използва така нареченото PAE aware ядро, което разпознава всичко напълно :) . Windows също поддържа PAE, но не знам до каква степен.

Еми...аз така прочетох у един форум, аи разпозна само 2,99гб рам когато сложих 32битов XP. Лаптопа ми има 4гб рам и 512мб видео памет. :)

Еми...аз така прочетох у един форум, аи разпозна само 2,99гб рам когато сложих 32битов XP. Лаптопа ми има 4гб рам и 512мб видео памет. :)

В компютъра има много други компоненти, за които се резервира адресно пространство. Като се събере резервираното за всеки компонент адресно пространство общо става 4 GB.

Ето какво пише за PAE и Windows в уики: И²И‚ÑšWindows XP Service Pack 2 and later, by default, on processors with the no-execute (NX) or execute-disable (XD) feature, runs in PAE mode in order to allow NX.[11] The NX (or XD) bit resides in bit 63 of the page table entry and, without PAE, page table entries only have 32 bits; therefore PAE mode is required if the NX feature is to be exploited. However, desktop versions of Windows (Windows XP, Windows Vista) limit physical address space to 4 GB for driver compatibility reasons.И²И‚Ñœ

1 person likes this

В компютъра има много други компоненти, за които се резервира адресно пространство. Като се събере резервираното за всеки компонент адресно пространство общо става 4 GB.

Ето какво пише за PAE и Windows в уики: И²И‚ÑšWindows XP Service Pack 2 and later, by default, on processors with the no-execute (NX) or execute-disable (XD) feature, runs in PAE mode in order to allow NX.[11] The NX (or XD) bit resides in bit 63 of the page table entry and, without PAE, page table entries only have 32 bits; therefore PAE mode is required if the NX feature is to be exploited. However, desktop versions of Windows (Windows XP, Windows Vista) limit physical address space to 4 GB for driver compatibility reasons.И²И‚Ñœ

Интересна информация! :)

Смешен си ти щом пишеш че нещо не ти харесва без даже да си го пробвал - няма кво да коментирам повече...и освен за рам паметта Виста работи с двуядрени процесори 100 пъти по добре от ХР ама ти нали пускаш линкове поне си ги чети....

Смешен си ти щом пишеш че нещо не ти харесва без даже да си го пробвал - няма кво да коментирам повече...и освен за рам паметта Виста работи с двуядрени процесори 100 пъти по добре от ХР ама ти нали пускаш линкове поне си ги чети....

Знаем че вистата и седморката имат оптимизация за двуядрените процесори. Мислиш ли ,че двуядрените процесори са били толкова много когато xp се е рилейснало? Може би тогава е нямало двуядрен процесор. Но как си можеш да гледаш на лаптопа си като гълта толкова много ресурси?

Edited by GTFO

Аз съм с Виста х64 и ми използва 1200-1400 МБ РАМ от 4ГБ от тук нататък зависи какви приложения ползваш но даже сега пробвах 2 игри да стартирам (едновременно)и стана 2827 МБ (игрите са Burnout Paradise i Command and Conquer 3)

15359519.jpg

Долу мистааа :lol:

А xp яде по-малко рам. Мноого по-малко. И по твои сведения във фотошопа имам 2 отворени снимки с резолюция 3648x2736 и във флаш си експериментирам. Имам около 10 обекта. След няколко дена като ми поскучее, ще опитам да сложа xp.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0