Sign in to follow this  
Followers 0
georgi.com@abv.bg

Ревю: Asus n56vz / i7-3610QM-2.3Ghz / GeForce GT650 2Gb / 12Gb Ram

22 posts in this topic

С най-голямо удоволствие Ви представям новия Asus N56VZ, eдна великолепна 'машина'

AsusN56-1-280589.png

Технически спецификации:

Процесор: Intel Core i7 - 3610QM - последно поколение четириядрени процесори от Intel с работна честота 2.3Ghz с възможност за овърклокване до 3.3Ghz, впечатляващите 6Mb L3 Cache и технологията на Intel "IvyBridge" - технология, която главно има за цел да намали консумацията на ел.енергия (с до 50% в сравнение с предишните процесори).

Видео Карта: nVIDIA GeForce GT650M 2Gb собствена DDR3 памет, поддръжка на DirectX11 и Графичен Shader 5.0, видео карта от среден клас, но по нищо не отстъпваща на по-горните класове, ще бъдете впечатлени от нейната детайлна графика и производителност, особено Вие геймърите.

Памет: Лаптопът идва с 8GB(2x4Gb) DDR3 памет с работна честота 1600Mhz, с възможност за разширяване до 12Gb DDR3 1600Mhz - предостатъчно за да заредите каквито и да било приложения и игри без проблеми.

Твърд Диск: 750Gb Sata / 7200rpm - достатъчно място за да съхраните вашите документи, филми, музика или игри.

Дисплей: 15.6 инчов / 39.62 см / , матов дисплей с LED подсветка и забележете FullHD картина (1920х1080) - Maтовото покрити ви позволява да се насладите на картината с по-малко отблясъци,а LED технологията придава на картината невероятно ярки и наситени цветове , в комбинация с FullHD ще може да се насладите на филми и игри в пълния им блясък.

Техн. за свързване: Lan 10/100/1000, WiFi: 802.11 b/g/n, Bluetooth v4.0

Оптично устройство: двуслойна DVD записвачка

Интерфейси и портове:

~ 4х USB v3.0 (до 10 пъти по-бързи от USB v2.0)

~ вградена HD камера и микрофон - с технология за подобрена картина при слаба светлина

~ изход за слушалки/тонколони

~ вход за микрофон

~ S/PDIF изход

~ HDMI порт

~ изход за външен VGA монитор

~ 3в1 четец за карти с памет - формати: SD, MS, MMC

~ вградени тонколони с технологията SonicMaster , разработена с Bang & Olufsen ICEpower - ще бъдете изумени от качеството на звука

~ субуфер SonicMaster - за допълнителния бас,които всички харесваме

~ удобна и елегантна клавиатура с LED подсветка - подходяща за работа по всяко време

~ NumPad - цифрова клавиатура

~ допълнителен, програмеруем бутон - може да се настрой да стартира каквото и да било приложение на вашия лаптоп.

Захранване: 6 клетъчна 5200 mAh 56W батерия

Тегло: 2.7кг с батерията.

Външен вид:

Първите ми впечатления бяха, приятния на вид и допир алуминиев корпус с тънък и елегантен дизайн, черен алуминиев капак с осветено лого ASUS.

Друго което силно ми направи впечатление, на мен специално, беше изключително удобната клавиатура, по принцип трудно свиквам на нова клавиатура, но тази на Asus просто те предразполага, бутоните са точно където трябва и са отчетливи и леки за натискане като перце, а в допълнение, за мен лично като геймър, подсветката е огромен плюс, тя има 3 степени на осветеност,което ще направи вашата работа в тъмното като детска игра, за модела е налична и функцията "InstantOn", която според производителя, позволява включването на компютъра от StandBy до работещ режим за 2 секунди, друго полезно за лаптопа е вградения WiFi приемник с 360 градусов обхват.

TouchPad-а за този модел е доста голям и много умело слят с алуминиевия корпус, левия и десния бутон са елегантно прикрити и на пръв поглед не се забелязват, тъчпад-а поддържа абсолютно всички функции с жестове, най-много ми харесва функцията когато плъзнем 3те си пръста нагоре по touch pad-a - появяват се всички отворени в момента програми в удобен за избиране изглед, централно под touch pad-а се намират и LED индикатори за батерия, wifi връзка и др.

Всички изходи са разположени много удобно - оптичното устройство е от дясно до него са 2хUSB 3.0 порта и входа за захранване, както и входа за слушалки и изхода за микрофон, от ляво на корпуса се намира отвора за охлаждане, над него имаме VGA порт и специалния изход за допълнителния субуфер SonicMaster, под отвора за охлаждане се намират още 2хUSB 3.0 , както и HDMI порт и LAN порт, 3в1 четеца за карти с памет е разположен ниско в предната, лява част и почти не се забеляза, още един плюс относно дизайна.

Друго впечатление прави перфорирания корпус около вградените говорители, симетрията е перфектна, както и звукът, които излиза от там. HD камерата е разположена централно над дисплея, там е и отвора за вградения микрофон. Впечатляващия дизайн и мощността на лаптопа ще превърнат работата Ви с него в удоволствие.

Софтуер и драйвъри:

Включения в комплекта диск има всичко необходимо за да завършите подготовката на новия си лаптоп Аsus, начина на инсталиране на всички драйвъри и приложения е по-лесен от всякога с 'Recomend' (препоръчан) режим [необходимите драйвъри и програми са избрани автоматично] и 'Аdvance' (за по-напредналите, дава възможност за избор на допълнителни програми и приложения), просто избирате избраните драйвъри и приложения от менюто,което се отваря след поставянето на диска в оптичното устройство, и натискате бутона "Старт". Освен драйвърите за всички компоненти, в диска от производителя са включени много и полезни програми като:

InstantOn - за бързо стартиране на лаптопа от standby режим (старт за около 2 секунди).

Asus Photo Designer и Photo Manager - за обработка на изображения.

Asus USB Charger Plus - превръща един от USB портовете Ви в зарядно (за вашия телефон например) дори когато лаптопа черпи ток само от батерията си.

FaceLogon - програма за разпознаване на лица, по-конкретно защитна програма, лаптопа ще стартира ако ви разпознае с помоща на вградената си HD камера.

InstantKey - софтуер за допълнителния бутон върху корпуса на лаптопа ви, с негова помощ ще може да програмирате въпросния бутон да стартира приложение по ваш избор.

Life Frame - полезна програма за работа с вградената HD камера, с ефекти, рамки, запис на видео / снимки и други.

Live Update - софтуер от Asus, които автоматично следи и обновява драйвърите за вашия лаптоп.

Power4Gear - програма за бързо сменяне на режимите на работа на вашия лаптоп - High Performance, Entertainment Mode, Quiet Office, Battery Saving режими,които може да променяте по ваш избор.

Splendid - приложение с което ще можете бързо и лесно да промените режимите на картина на вашия екран, по-ярка , по-тъмна, за филми, за четене - както ви е удобно,картината винаги е перфектна.

Wireless Console - лесно и удобно приложение за включване или изключване на вградените WiFi и Bluetooth на вашия лаптоп.

и др.

Снимки:

imag0050fe.jpg

imag0045av.jpg

imag0047wv.jpg

imag0052bv.jpg

imag0057tv.jpg

Benchmark резултати:

3D Mark 05

ben405.jpg

3D Mark 06

ben406.jpg

3D Mark Vantage при High режим и FullHD резолюция (3DMark Score е 0 защото програмата имаше проблем с upload-a)

vantagen.jpg

Windows 7 benchmark

windowsben4.jpg

Температурни тестове:

след 30 минути лека работа (интернет браузване, слушане на музика, инсталиране на 2 леки програми)

normaltemp.jpg

след 3DMark Vantage при High режим на тест и резолюция 1920х1080

tempsledtest.jpg

Хард диск и Рам тестове:

hddtest.jpgramtestr.jpg

* Последното нещо, което искам да добавя е впечатлениeтo ми от почти безшумното охлаждане, както и това, че след всички тестове и няколкото часа на видео игри с максимални настойки (като Diablo III, League of Legends, World of Warcraft) лаптопа остана все така приятен на допир, с абсолютно приемлива за употреба температура на корпуса, ръцете Ви ще бъдат в безопасност с Asus N56VZ - един страхотен лаптоп с безброй приложения.

Edited by moondarck

Заслужава да бъде прегледано от съпорта!

Браво!

п.с. Хубави температури.

Edited by vvip
1 person likes this

Напълно сме съгласни с горното мнение :) Ще се свържем с автора на лично съобщение.

1 person likes this

Здравейте, наскоро взех N76VZ и макар темата да е за N56, ще оставя едно различно мнение от колегата по-горе. Накратко - исках да взема 15", но си тръгнах със 17", които се оказа не толкова голям. Всеки може да прецени дали външния вид му допада или не, но искам да подчертая, че по корпуса му НЯМА алуминии, а типичната пластмаса имитираща някакъв метал в Асус стил. За мен не е проблем, но има твърде много подвеждащи ревюта, които твърдят обратното. Охлаждането е наистина тихо, но пък под натоварване загравя много. Не съм геймър, но след 1 час Диабло 3 лявата страна на корпуса става доста гореща и неприятна за ръцете. Разбира се, не е геймърски лаптоп и никой не очаква чудеса. Вградените бутони в тъчпада са удобни, но не много прецизни (индивидуална забележка, но си заслужава да ги пробвате предварително). Звукът е доста добър.

За последните 8 години съм сменил няколко Асус'а и N56/76 са типични представители на средния клас с добър/конкурентен хардуер, пластмасова опаковка и ниска цена. Не мога да си обясня високата крайна цена, на която може да се закупи на нашия пазар, предвид факта, че доставната му цена е около $800-850 и предходни модели през годините се продаваха в диапазона 1500-1600лв.

Относно загряването - да, загрява, но не спира и не е кои знае колко много, още повече,че много много няма нужда да си допираш ръката близо до зоната в която са отворите за охлаждане, бутоните на тъчпада са бутони на тъчпад - всички тъчпад бутони са смотани, и да има някои изключения, за мен лично,а предполагам и за много други е все едно, при положение,че ползвам мишка,а тъчпада съм го натиснал има няма 20 пъти, не зная каква разлика си очаквал от 15.6 до 17 инча... + ~3см диагонал, не е 22инчов монитор на PC. За цената нямам коментар, всички знаят как стоят нещата в България. Не защитавам, нито нападам, просто reply, мен ме устройва лаптопа.

Четох,че при натискане на тъчпада,има лека вибрация. Вярно ли е?

Има лека вибрация, това е така защото самия тъчпад и бутоните са едно цяло и така се получава когато площа е по-голяма. но интересното е че дори повърхността на бутоните също имат сензори като на останалия пад, така че дали си плъзгате пръстите по пада или върху бутоните е все едно - на мен много ми харесва това.

Един въпрос, тъй като прочетох за температурите. Лявата част от горе ли става топла и неприятна за работа след продължително натоварване? Наистина ли се събужда за 2 секунди след отваряне на капака от хайбърнейт режим? И още нещо, прецизен ли е тъчпада при допир, смисъл при леко табване върху него, реагира ли лесно или се налага да се ползва левия бутон? Как е скролирането с два пръста?

За едни може топлината от ляво до ESC зоната да е неприятна за мен е абсолютно приемлива, все пак НЕ Е с геймърско охлаждане разположено отзад,а е отстрани, колкото до тъчпада, не го ползвам много, но за да ти отговоря адекватно го пробвах и сравнението което ще ти дам е,че е толкова чувствителен колкото тъчскриина на някои смартфон - реакцията му е мигновенна и прецизна , а скролирането перфектно, не съм правил никакви настройки по тъч пада, но в момента работи перфектно, макар и да не го ползвам, друго много добро нещо е че дори бутоните са сензорни смисъл където и да си сложите пръста/пръстите тъчпада ще го отчете, дори и върху бутоните.

За едни може топлината от ляво до ESC зоната да е неприятна за мен е абсолютно приемлива, все пак НЕ Е с геймърско охлаждане разположено отзад,а е отстрани, колкото до тъчпада, не го ползвам много, но за да ти отговоря адекватно го пробвах и сравнението което ще ти дам е,че е толкова чувствителен колкото тъчскриина на някои смартфон - реакцията му е мигновенна и прецизна , а скролирането перфектно, не съм правил никакви настройки по тъч пада, но в момента работи перфектно, макар и да не го ползвам, друго много добро нещо е че дори бутоните са сензорни смисъл където и да си сложите пръста/пръстите тъчпада ще го отчете, дори и върху бутоните.

Ако не се натоварва с игри, ще се нагрява ли?

Ама той даже и като го натоварвам не се нагрява кой знае колко, не знам какви са ви представите за топло, аз си държа ръката на отвора където духа възможно най-горещия въздух и пак не е толкова топъл, че да те опари, а ако пък не се натоварва положението е още по-добро.

Здравейте на всички :) ,искам да помоля за съдействие ,защото преди 2 дни си купих абсолютно същия лаптоп. Всичко е ок с него и по-него :) ,но имам само един лек проблем и той е че не мога да подкарам субуфера ,слагам го нормално в жака но той не тръгва :( ,моля ако някой знае нещо по въпроса да помогне ,благодаря предварително :)

Драйвери? :? Или настройки в Realtek? Там е решението според мен.

Драйвери? :? Или настройки в Realtek? Там е решението според мен.

Ми честно казано за драйвери не съм се сещал ,защото какъвто и друг буфер да пусна и всичките тръгват ,само той не иска :(

Виж дали си го поставил на правилното място , не изисква никакви драйвери , аз направо го включих и то трагна.

Виж дали си го поставил на правилното място , не изисква никакви драйвери , аз направо го включих и то трагна.

Ми да слагам си го точно в тоя жак който ми е показан ,не в слушалките не в микрофона ,ами точно в показания и пак не тръгва :(

пиши ми на Skype - god_15 и ще се опитам да ти помогна.

пиши ми на Skype - god_15 и ще се опитам да ти помогна.

Каква е причината да пише на скайп, а не споделите тук. Аз имам същия проблем и също не мога да го разреша. И за мен ще е много ценна информация да разбера възможно ли е да изкарам звук от това нещо. Засега никакви резултати няма дори под Windows 8.

Каква е причината да пише на скайп, а не споделите тук. Аз имам същия проблем и също не мога да го разреша. И за мен ще е много ценна информация да разбера възможно ли е да изкарам звук от това нещо. Засега никакви резултати няма дори под Windows 8.

Инсталирай си Realtek ако го нямаш, аз като си сложих windows 8 одначало субуфера не работеше ,но щом инсталирах Realtek и сега си работи идеално.

Ето линк http://www.realtek.c...Down=false#High

Edited by Virginia10
1 person likes this

Инсталирай си Realtek ако го нямаш, аз като си сложих windows 8 одначало субуфера не работеше ,но щом инсталирах Realtek и сега си работи идеално.

Мерси за отговора, но това не помага. В опциите на риълтек на аналог аудио никъде не ми се появява опция за 2.1 audio. Освен това отстрани са ми дадени трите жака, всеки от които става активен при включването на устройство към него. На слушалките и микрофона автоматично иконката става активна, а третата, която отговаря за събуфера (най-вероятно) остана неактивна, каквото и да пусна в нея, пък било то и буфера! Мисля, че тази партида е дефектна, защото чета много оплаквания от цял свят по този въпрос. Предполагам че дефектната партида се разпространява предимно в страни като България с лоши традиции в отношенията продавач - купувач и като компенсация предлагат като "подарък" сложили събуфера (който между другото не влиза в гаранцията на лаптопа). Но иначе лаптопа като цяло ми харесва. Всичко е домислено до най малкия детайл!

Още нещо се сетих. Моля, ако някой има същия проблем и го е оправил, да сподели как и колко пари му е струвало! Търговецът от който закупих лаптопа отказва да пробваме с друг събуфър, под предлог, че всичките им лаптопи били на склад. Съветът му е да пратя лаптопа в сервиз (за да могат да го ожулят, понменят някоя друга част, а също така и да ми загубят 2 седмици) и ако те не установят проблем свързан с лаптопа, чак тогава щял да ми съдейства за проба и хипотетична смяна на събуферчето (след като "пита дали може"). Когато обаче куриерът на фирмата ми прибра 1900-те лева го направи без никакви условия и видимо доволен. Тъжното е, че дори да си търся правата в най-добрия случай ще го подменят с друг повреден след дълги перипетии. Много ме е яд и сигурно ми личи, но не можах да се сдържа!!! Само да уточня, че фирмата за която става въпрос НЕ е Лаптоп.бг!

Здравейте, наскоро взех N76VZ и макар темата да е за N56, ще оставя едно различно мнение от колегата по-горе. Накратко - исках да взема 15", но си тръгнах със 17", които се оказа не толкова голям. Всеки може да прецени дали външния вид му допада или не, но искам да подчертая, че по корпуса му НЯМА алуминии, а типичната пластмаса имитираща някакъв метал в Асус стил. За мен не е проблем, но има твърде много подвеждащи ревюта, които твърдят обратното. Охлаждането е наистина тихо, но пък под натоварване загравя много. Не съм геймър, но след 1 час Диабло 3 лявата страна на корпуса става доста гореща и неприятна за ръцете. Разбира се, не е геймърски лаптоп и никой не очаква чудеса. Вградените бутони в тъчпада са удобни, но не много прецизни (индивидуална забележка, но си заслужава да ги пробвате предварително). Звукът е доста добър.

За последните 8 години съм сменил няколко Асус'а и N56/76 са типични представители на средния клас с добър/конкурентен хардуер, пластмасова опаковка и ниска цена. Не мога да си обясня високата крайна цена, на която може да се закупи на нашия пазар, предвид факта, че доставната му цена е около $800-850 и предходни модели през годините се продаваха в диапазона 1500-1600лв.

Пич, жестоко бъркаш за корпуса. Със сигурност е метален, защото като го купих имаше леко статично електричество и замерих с фазомер - познай, той светна!!! Доколкото съм запознат от часовете по физико-химични явления в 5-ти клас, пластмасата или т.нар. поливинил хлорид не е ел. проводник, което машинално означава, че корпусът е от метал. Просто недей да заблуждаваш хората! Естествено модела си има своите минуси, като например голямата вероятност от дефект на буксата за събуфера(при мен е дефектен), както и това че видеокартата не е нормална, а т.нар. дискретна, което ще рече, че не може да работи самостоятелно, а всичко минава през вградената, която доста ограничава видео производителността. Това е все едно да си купиш ферари в пикап марка форд и да го караш само когато пикапа е бавен, някаква такава простотия. Това не го пише никъде по ревютата. Моя лаптоп е с видео памет 4 гигабайта и работи като че ли е 1 гигабайт. Ниска оценка на производителността за работния плот на лаптопа, насичане при по мощни игри и т.н. Дизайна на лаптопа е брилянтен, като изключим близоста в която са разположени ю ес би-тата, което прави невъзможно едновременното им използване. Като цяло лаптопа е хубав, но не и на тази цена. Реалната цена е някъде около 1000 лева.