Sign in to follow this  
Followers 0
dmx_dide

Проблем с HP G62-A50SQ.

21 posts in this topic

Здравейте, имам проблем с лаптоп HP G62-A50SQ.Прави ми проблем още от 5-6 месеца, но не съм го пращал на сервиз(в гаранция е), защото сервиза е в София.Та проблема преди беше следния: Инсталирам Windows и след седмица зарежда до "Starting Windows" и до там и се налагаше всяка седмица да го преинсталирам и така до сега.Но сега слагах и USB и DVD с различни Windows 7, даже и с 8 пробвах.Боотвам, тръгва да зарежда диска и се появява черен екран и виждам само мишката и това ми го показва 1-2 часа и аз изключвам лаптопа.Така става и с "Startup Repair".

Ето за това говоря:

http://www.vbox7.com/play:64a9f1eaa8

Пипал ли си настройки в биоса? Пробвай да ресетнеш биоса с фабрични настройки и пак опитай да инсталираш.

Ами пипал съм ги.Сменял съм настройката за F-копчетата, да не се натиска Fn бутона.Натиснах F9(Setup Defaults) в биоса но имам същия проблем.

Пробвай да го включиш без батерия. Или пък само на батерия без да е включено зарядното.

Също така, ако имаш опция в биоса, пусни тест на хардуера. За да видиш дали ще докладва някви грешки.

Друг вариант е да пробваш да пуснеш компютъра с "жив диск - liveCD" . Ако зареди със един такъв диск пусни провеерка на харда и рамта.

Edited by HP_620

А когато ти крашваше Windows-a имаше ли син екран с Error код? Пробвай да промениш настройките на харда от ACHI на Compatible или пробвай как ще се държи без всяка една от RAM-паметите като им разменяш и местата.

Ами в момента тегля LiveCD на Windows 7.Не ми е излизал син екран.Когато правеше проблем Windowsa не трябваше да го изключвам защото изключи ли се нямаше да зареди "Starting Windows".Първите 1-2 дена нямаше проблем с изключването, но после ако го изключвах трябваше да го преинсталирам.Ако отворя да разменя рамта, гаранцията няма ли да падне?Пробах без батерия - същото си е.

П.С: Инсталирах LiveCD на флашка боотнах го, но ефект няма.

П.С2: Влязох в BIOS и имам "Diagnostics" и имам 2 избора.Първият е "Memory Test" като дам на него зарежда малко и пише "Memory Test pass".

Когато дам на "Primary Hard Disk Selft Test" забива на 0%.

Edited by dmx_dide

Ами в момента тегля LiveCD на Windows 7.Не ми е излизал син екран.Когато правеше проблем Windowsa не трябваше да го изключвам защото изключи ли се нямаше да зареди "Starting Windows".Първите 1-2 дена нямаше проблем с изключването, но после ако го изключвах трябваше да го преинсталирам.Ако отворя да разменя рамта, гаранцията няма ли да падне?Пробах без батерия - същото си е.

П.С: Инсталирах LiveCD на флашка боотнах го, но ефект няма.

П.С2: Влязох в BIOS и имам "Diagnostics" и имам 2 избора.Първият е "Memory Test" като дам на него зарежда малко и пише "Memory Test pass".

Когато дам на "Primary Hard Disk Selft Test" забива на 0%.

Това означава или че харда ти се прецакал или просто си го забранил от биоса.Намери някъде от биоса опция за харда и го разреши :),Ако не стане отиди в сервиз да го погледнат.

Не, гаранцията не отпада. Това е единствената част от лаптопите при която гаранцията не е проблемна при подмяна. А това което написах за настройката на харда не го ли пробва?

Значи пускам лаптопа, след това натискам "ESC" и след това влизам в "F10 BIOS Setup" и на там не знам на къде.Имам менюта: Main Security Diagnostics System Configuration Exit

На System Configuration имам Language Virtualization Techology Lan Power Saving Fan Always On Action Keys Mode Boot Options....?Разменях рамта, но не стана.

Ама и HP ги правят едни идиотски BIOS-ите...

Влез в Main. Там трябва да е според мен.

Така е, идиотски ги правят :D.В "Main" има "System Time" "System Date" "Diagnostic Log".За HDD не виждам нищо...Може би днес да го пратя по еконт да го видят, но не знам на кой трябва, в гаранция е.

Виж си гаранцията. Намираш телефона на най-близкият сервиз и им се обаждаш. Те ти казват адреса и трябва те да поемат разноските по еконт. Много странно е, че я няма тази опция... ;/

Ако беше от режима на диска, щеше да се оправи след възсрановяването към началните настройки на биоса!

Ами ако началните са ACHI а не Compatible? :?

На съвременен лаптоп няма как да са така! Производителите отдавна не мислят за старото XP и изобщо нямам идея защо тази опция се среща още. Както и да е, всеки случай въпреки, че се среща, тя не е зададена по подразбиране, защото новите ОС работят по-бавно с нея.

След като човека твърди, че е възстановил дефоулт настройките на биоса , значе и настойките на режима на харда са се възстановили и би трябвало да тръгне ако беше от тях.

Edited by HP_620

Сега ми стана ясно. Благодаря за информацията. :)

99 процента имаш проблем с хард/рам ;)

99 процента имаш проблем с хард/рам ;)

+1% от мен

я при следващата преинсталация един лол левъл е така за всеки случай

Влизаш в БИОС-а, отиваш на Diagnostics --> Трябва да имаш Memory test и Hard disk test или нещо подобно. Цъкаш на това, което е за харда и то започва да прави един вид диагностика. Първоначално е около 10-20 мин., но след това започва автоматично 2-ри по-дълъг, който е над 1 час. Да знаеш, че след това всичко, което си имал на харда се маха, един вид прави го като чисто нов. Като завърши инсталираш си пак ОС и си готов! :)

Пълни глупости си написал Пепо!

Диагностика и форматиране са различни неща, предполагам знаеш?

Едното е Quick test, а другото Comprehensive тест или Full test. Пускат се като се натиска Escape при стартиране на лаптопа и от последващото меню се избира F2 за диагностика и след това F4 за диагностика на диска.

И според мен проблема е в диска. Boot-ни с един Hiren's boot cd и пусни Victoria HDD test и виж каква грешка ще ти даде. По принцип ако има много бавни сектори, също е възможно да ти забива по този начин.

Edited by Latitude

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0