Sign in to follow this  
Followers 0
GTFO

Няколко въпроса и изберете ми лаптоп ;)

46 posts in this topic

То в тези жеги лаптопите прегряват, подложките са вариант за самите лаптопи ама климатика си е решение и за двата проблема ( с един куршум два заека ).

Аз в момента съм в Англия и температурите са много по поносими от тези в БГ, а по въпроса с тъчпада е невъзможно да работиш с два и повече пръста едновремено. Ако беше възможно то тогава ще ти трябват два курсора на десктопа :).

@dobrika

Здравейте!

За тъчпада, имах предвит нещо подобно на http://www.youtube.com/watch?v=e4w3b2LARVQ&feature=fvw.До сега бях другаде, където имаше един eee pc нетбук.Мисля, че беше 901.

Ако например кликна с 2 пръста на тъчпада, става същото, което става след като натисна десния бутон на мишката.С три пръста - средния, но те могат да се променят от настройките.

За охлаждането знам, че вентилаторите трябва да съвпадат с отворите под лаптопа.Не се доверих много на снимките, които намерих и реших по-добре да попитам специалист :) Температурите на лаптопа и на мен ми изглеждат хубаво, но никой не може да предвити след 2-3 години :lol: Много ще съм ви благодарен, ако направите дидеа.

Добра мишка сте дали.Нали все пак ще свикна :) Но съм чул, че батериите им държат едва няколко дена при продължителна работа.Не знам за някои безжични мишки ли беше, но не знам.Аз бях се спрял на това. Хубавото му, според мен е, че дължината на кабела може да се регулира <ahttp://forum.laptop.bg/uploads/emoticons/default_smile.png' alt=':)'> До сега не съм използвал безжична мишка, освен такъв на този таблет.Но се развали.Дадох на специалист да го оправи, но стана по-зле.Както и да е.Този път мисля да взема подобен, със широка работна площ и с rolling pad.

И много ви благодаря, че казахте това. Вече ще ми е по-малко кофти :)

Y2K, вие някога виждали ли сте macbook или iphone в работа?Ябълката е измислила този начин за работа с тъчпада, доколкото знам. :)

Здравейте!

Точно за този мултитъч и аз говорех. Не мисля, че го поддържа. С мишката няма да имате проблеми с батериите. Ползвам я вече месец и няма проблеми. Конкретната мишка, която предлагам е само с една и ще кара поне 2-3 месеца според мен. Колегата сменя батериите на неговата дори на 6 месеца. Ако вземате алкални батерии, ще работят дълго.

Поздрави, Георги!

Здравейте и на вас :)

...Не мисля, че го поддържа...

А сигурен ли сте? Дори и да не поддържа - какво пък толкоз ще стане от един минус :lol:

По колко часа на ден използвате мишката?Защото, аз като си мисля, стоя поне около хмм...15 - 20 часа в някои дни :lol: А това ще накара ли батериите на лаптопа да се изтощят много по-бързо?От 10 минути не мисля, че ще стане нещо, но ако е 30 - 60 минути - тогава става лошо.

Много малко са производителите, които предлагат тази мултитъч опция на своите модели, но като цяло Епъл имат най-доброто произведение в жанра. Acer се опитват и те да правят, но не съм ги пробвал, а и честно казано нямам традиция да използвам подобни функции, затова за мен не е особен нито плюс, нито минус.

Ползвам мишката по около 8-10 часа на ден. Когато работите на батерия и включвате каквито и да допълнителни устройства към лаптопа, те се захранват и използват от заряда на батерията. Не мога обаче да кажа със сигурност колко би могло да коства това във времево отношение. Това зависи от самото устройство. По мое мнение обаче, мишките, работещи с батерии не са толкова енергоемки, защото имат свое собствено захранване, докато жичните се захранват от компютъра изцяло. Тук може и да се бъркам, но определено ми звучи логично. Съмнявам се все пак, че времетраенето ще падне чак с 30-60 минути. Моят опит показва по-малко потребление.

Здравейте.

И асус опитват да ги имитират.Знам, че те използват батерията на лаптопа.Все пак за обща култура го знам тва :) Но ако помислите, за безжичните мишки се слага нещо на юесби изхода.Аз съм на мнението, че кабелните мишки хабят по-малко енергия. :)

Възможно е и да е така. Но звучи интересно. Трябва да пробвам с коя мишка ще трае повече батерията. Даже се чудя дали да не го пробвам сега. Но все пак си мисля, че разликата няма да е голяма. А и честно казано досега не съм се замислял за това. Ще видите, че с времето и работата с лаптопа, тези притеснения ще се поразсеят. Аз също имах много притеснения за какво ли не, докато не си купих лаптопа. Вече две години и половина не е мръднал (да чукам на дърво). Даже като се замисля за нов, става ми мъчно, че трябва да оставя този, който толкова си обичам :)

Прети и аз така се бях натъжил за стария ми компютър.Но като си спомня - не си струваше :lol: Ако направите подобен експеримент, много бих се зарадвал :)

Разтревожен съм.Не мога да намеря "моя" лаптоп в сайта ви.

BUMP!Хора,нещо ли стана с превозното средство с което се извършва доставката?Моля ви, отговорете.

Дайте повече подробности за кой модел ставаше въпрос като характеристики. Възможно е ако го търсите по цена да е променена, тъй като сме добавили към много модели и чанти, мишки, слушалки...

Адреса беше този.Не знам дали ще помогне.

Беше подобен на тоя, процесора беше с същи характеристики, рама беше 4gb ddr2 800mhz, хард диска беше 500gb-ов.Същата бързина .Същата видео карта, дисплей, не знам дали cd-устройството беше същото, и всичко по-надолу беше същото.И цената мисля, че беше 1133 лева.

А, нямаше чанта, мишка и слушалки в комплекта :)

Най-вероятно от там е дошла разликата. Сега имаме три модела на цена 1199-1200 с подаръци. Даже има един много хубав модел с 500ГБ твърд диск. Ако желате, разгледайте ги и си изберете сред тях. чантата Таргус съще е много качествена!

Моделът все още не е наличен, а доставката се забавя поради което предпочетохме да го спрем от сайта ни, докато не пристигне в България.

Най-вероятно от там е дошла разликата. Сега имаме три модела на цена 1199-1200 с подаръци. Даже има един много хубав модел с 500ГБ твърд диск. Ако желате, разгледайте ги и си изберете сред тях. чантата Таргус съще е много качествена!

А аз защо виждам 6 модела тука?

Всичките не ми допадат. :(

Моделът все още не е наличен, а доставката се забавя поради което предпочетохме да го спрем от сайта ни, докато не пристигне в България.

А кога ще пристигне? Преди 4 дена Цвети каза, че щяла да пристигне след седмица и полувина. :(

Хора, защо отказвате да пишете? :(

Edited by GTFO

А аз защо виждам 6 модела тука?

Всичките не ми допадат. :(

А кога ще пристигне? Преди 4 дена Цвети каза, че щяла да пристигне след седмица и полувина. :(

Хора, защо отказвате да пишете? :(

Нямаме допълнителна информация освен вече споделената - седмица и половина.

Нямаме допълнителна информация освен вече споделената - седмица и половина.

Но ще дойде, нали? :)

Joro, tsveti или някой друг от екипа, със сигурност ли ще доставите модела, защото гледам, че е премахнат от каталога !?! Общо взето някой може ли да обобщи характеристиките на лаптопа?

Интересува ме процесора дали е по-мощен от Intel Core 2 Solo, RAM-та колкото, дали е външна видеокартата и колко vram има, HDD, оптично устройство и батерия. Моля някой да ми предостави колкото е възмножно повече информация за лаптопа, за който чакате доставка.

Edited by hristoss

Здравейте GTFO и hristoss,

поговорих с вносителя, очаквам новини от тях дали ще могат да ни " откраднат" две бройки от въпросия модел и чакам отговор.

Пишете ми лични съобщения с телефони за контакт или пишете на Skype: laptop.bg или ICQ: 392-938-741 ( GTFO вече писа там така че успях да го открия ).

За да не стане грешка ето точните параметри на модела:

HP ProBook 4510s

Intel Core 2 Duo T6570 2.10 GHz / 800 MHz, 2 MB L2

4GB (2x2048MB) DDR 2 800Mhz

500 GB SATA 5400 rpm

ATI Mobility Radeon HD 4330 външна видеокарта с 512MB собствена памет

15.6 inch (39.62 cm.) HD Ready (1366 x 768) гланц дисплей

DVD записвачка

Marvell Ethernet (10/100/1000 NIC), Wi-Fi 802.11a/b/g/n Intel, Bluetooth

- 4 x USB2.0

- цифров изход за плазмен телевизор (HDMI)

- Express Card Slot

- изход за слушалки и тонколони

- изход за външен монитор (VGA порт)

- вход за мрежови кабел (RJ-45)

- подръжка на High Definition звук

- вградена камера

2.59 кг.

8 клетъчна литиево-йонна батерия

Free Dos

12 месеца международна гаранция

Цената на модела е покачена от вносителя и тя вече е 1240лв. с ДДС

с GTFO е коментирано по Skype, друг модел 4510s, до колкото виждам и при този модел RAM паметта е DDR2, така че погледнете другият модел, параметрите са еднакви, освен RAM и хард диск.

Поздрави

Цвети

Ние коментарихме този модел :)

Отново благодаря на този хубав екип :) Дано вносителя да има положителни вести.

p.s.:здр, Христо :lol:

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0