Sign in to follow this  
Followers 0
GTFO

Няколко въпроса и изберете ми лаптоп ;)

46 posts in this topic

Привет.

Преди около седмица реших, че ще купя нов компютър.Но не знаех какъв да взема - преносим или настолен.

След много мислене, реших, че преносимите ще ми са по-удобни(от време на време пътувам до хмм...отдалечен квартал от града :lol: ).

Но не знам какъв да взема.Търсих много, но не намерих хубав лаптоп, който да ми задоволи нуждите.Всъшност, намерих един, но не ми харесва толкова много за тази цена.

Значи, лаптопа главно ще се използва за...хмм всичко :lol: От работа с photoshop до играене на някои игри.

Бюджета сигурно ще е около 1500лв.Но имайте впредвит, че може да е по-малко ;)

Но първо да ви задам два въпроса :) ...за сега.Мисля, че имаше и други, но не се сещам сега. :)

1.По-хубави ли са процесорите, които имат 2мб l2 кеш и 1066mhz fsb от 3мб l2 кеш и 800mhz fsb?

2.Кои видео карти са по-хубави - тези които имат 512мб собствена памет или например тези с 1340мб споделена памет?

Благодаря ви предварително.

И съжалявам, че пиша по това време, имам проблеми със съня.

Edited by GTFO

Здравей, GTFO!

1. Скиростта на шината и количеството L2 кеш не са единствените характеристики на процесора, а пък и нещата са достатъчно относителни, за да не може да се даде точен отговор на зададения въпрос :)

2. Ако искаш да играеш игри - търси видеокарта със собствена памет.

Ето ти едно чудесно решение, което става за всичко:

http://laptop.bg/#/details/ACER/7/2197

:)

Поздрави и дано съм помогнал! :)

Здравей, GTFO!

1. Скиростта на шината и количеството L2 кеш не са единствените характеристики на процесора, а пък и нещата са достатъчно относителни, за да не може да се даде точен отговор на зададения въпрос :)

2. Ако искаш да играеш игри - търси видеокарта със собствена памет.

Ето ти едно чудесно решение, което става за всичко:

http://laptop.bg/#/details/ACER/7/2197

:)

Поздрави и дано съм помогнал! :)

Привет Симеоне :)

1.Знам, че те не са единствените характеристики на процесора.Само исках да знам точно.

2.Разбрано.И аз мислех,но не бях толкова сигурен.Благодаря ти! :)

А този лаптоп не ми хареса.

Ето ви и друг въпрос - "HP ProBook 4510s" е серия, нали?А не конкретен модел.

Защото намерих тия две разновидности.

HP ProBook 4510s с чанта

HP ProBook 4510s без чанта

Много се различават.

За сега този без чантата ми е крайния избор, но 3гб ддр2 рам не ми харесва за тази цена.Но процесора е жесток.

Също и клавиатурата ми хареса. :)

Щях да взема някое от acer timeline серията, ако работната честота на процесора им не беше такъв.

Edited by GTFO

Привет Симеоне :)

1.Знам, че те не са единствените характеристики на процесора.Само исках да знам точно.

2.Разбрано.И аз мислех,но не бях толкова сигурен.Благодаря ти! :)

А този лаптоп не ми хареса.

Ето ви и друг въпрос - "HP ProBook 4510s" е серия, нали?А не конкретен модел.

Защото намерих тия две разновидности.

HP ProBook 4510s с чанта

HP ProBook 4510s без чанта

Много се различават.

За сега този без чантата ми е крайния избор, но 3гб ддр2 рам не ми харесва за тази цена.Но процесора е жесток.

Също и клавиатурата ми хареса. :)

Щях да взема някое от acer timeline серията, ако работната честота на процесора им не беше такъв.

Мисля че за 40 лв още ще ти го направят с 4gb

Точно.

Поздрави

Ники

Благодаря ви хора!

А да ви попитам и за нещо друго - лаптопа се предлага с Vista.Аз тъй като няма да я използвам, може ли да поръчам без нея?

А ако не мога да поръчам без нея, ако я продада, дали ще наруша закона?Т.е. легално ли ще е?

Здравейте!

За съжаление, ако искате да я няма, ще трябва да си поръчате лаптоп без Виста. Просто операционната система е на приготвен за това дял на твърдия диск. По тази причина и не можете да я продадете. Тя е предвидена само за вашия лаптоп. Аз препоръчвам поне да се опита да се ползва, защото все пак сте я платили.

Как така?Хмм, не разбрах май.Когато купя лаптопа, с инсталирана виста ли ще дойде?

А дали ще има оригинално dvd на виста със сериала, залепен под лаптопа? :)

Здравейте!

Вистата не е инсталирана. Когато стартирата лаптопа, тя започва процес на инсталация. Можете да го спрете и да си инсталирате друга. Лиценза и стикера ги имате, залепени отдолу. Просто вече производителите явно пестят от дискове и слагат всичко в партишън на харда. Ако желаете, можете сам да си запишете Recovery Disc за операционната. Но той е само за recover, за да си възстановявате настройките в сучай на проблем със системата, не можете да го продавате.

Разбрано.Мерси.

А какво ли ще трябва да направя, за да преинсталирам вистата тогава? :)

Мда това е малко като елате и си купете качествени ножове, ама ние ще Ви дадем месото, което да режете B) Глупаво е едва ли някой отрича, но това е положението, все пак и те трябва да се хранят..

Глупаво е, може би, но... Това са си договорки на високо ниво - между произодителите на лаптопи и... Microsoft - а всички толкова много ги обичаме... :) .

Аи ся като взема лаптопа кажете, че няма да мога да я махна мистата :lol:

Естествено, че ще можете да използвате друга система. Ако не беше така, досега Европейската комисия да е лепнала нова глоба за монопол на Били и компанията му. Преди това обаче е важно да знаете дали производителят е предвидил драйвери за желаната от Вас система или поне да сте сигурни, че ще можете да си ги намерите от някъде. Специално за HP сме забелязали, че за много модели поддържат драйвери за XP Pro. За Линукс също е почти сигурно, че ще си намерите.

Успех!

Съжалявам, че не можах да отговоря до сега.

Благодаря ви за отговора :)

Аз със сигурност ще сменя ОС-а. :)

Знам, че съм досаден, но искам да взема лаптопа, което ще ме радва най-много.Извинявам се и за това.

До днеска решението ми беше този, но тъй като бюджета ми е ограничен до 1500лв, а искам да има 4гб рам, този лаптоп ще ми струва 1510лв.Добре, 10 лева не са проблем, но ще взема още таблет и мишка за лаптоп.

Та, въпроса ми е следното - хареса ми този(за съжаление няма 3mb l2 кеш от 1066mhz-овата шина), но мисля, че батерията не е хубав.Каква разлика имат 6 клетъчните батерии с 8 клетъчните литево-йонни?

А дали ще можете да смените батерията?Ако отговора ви е да, колко ще струва?

Съжалявам, че не можах да отговоря до сега.

Благодаря ви за отговора :)

Аз със сигурност ще сменя ОС-а. :)

Знам, че съм досаден, но искам да взема лаптопа, което ще ме радва най-много.Извинявам се и за това.

До днеска решението ми беше този, но тъй като бюджета ми е ограничен до 1500лв, а искам да има 4гб рам, този лаптоп ще ми струва 1510лв.Добре, 10 лева не са проблем, но ще взема още таблет и мишка за лаптоп.

Та, въпроса ми е следното - хареса ми този(за съжаление няма 3mb l2 кеш от 1066mhz-овата шина), но мисля, че батерията не е хубав.Каква разлика имат 6 клетъчните батерии с 8 клетъчните литево-йонни?

А дали ще можете да смените батерията?Ако отговора ви е да, колко ще струва?

Здравейте,

разликата между 6 и 8 клетъчните батерии е че 8 клетъчната държи повече средно около с 1 час повече от стандартната 6 клетъчна, няма опция за подмяна на батерията освен ако модела не се поръча с по- голяма батерия, но тогава поръчката става единична, съответно и по- скъпа, от завода таксуват вносителя на почти двойна цена ( и цената към вас е почти двойна ).Има опция за отделна поръчка на по- голяма батерия, доставя се за около месец цената е около 170лв.

Поздрави

Цвети

Багодаря ви!

Здравейте отново.

Този лаптоп направо ме уби!Кога ще пристигне у вас?

А батерията хубава ли е?

А тъй като сега този лаптоп ще ми е първи, искам да ви попитам - например ако ви попитам дали ще можете да поръчате лаптоп от същата серия, със същите параметри, само че процесора да е с 3мб кеш и да използва 1066mhz-овата шина какъв ще ви е отговора? :)

А ако отговора ви е положителен, с колко ще се вдигне цената?

Съжалявам, за нахалството, но искам лаптопа да ме радва много време :)

Edited by GTFO

Здравейте отново.

Този лаптоп направо ме уби!Кога ще пристигне у вас?

А батерията хубава ли е?

А тъй като сега този лаптоп ще ми е първи, искам да ви попитам - например ако ви попитам дали ще можете да поръчате лаптоп от същата серия, със същите параметри, само че процесора да е с 3мб кеш и да използва 1066mhz-овата шина какъв ще ви е отговора? :)

А ако отговора ви е положителен, с колко ще се вдигне цената?

Съжалявам, за нахалството, но искам лаптопа да ме радва много време :)

Здравейте,

ако параметрите са различни от посочените отново отиваме на варянта единична бройка като поръчка към вносителя- двойна цена, батерията вече е по- добра по- голяма ще държи по- дълго от стандартната 6 клетъчна, доставката се очаква до седмица и половина.

Поздрави

Цвети

Благодаря ви.Аз помислих, че вие поръчвате, както сами искате да разглобите и така.Както и да е.Със сигурност ще взема този модел. :)

Edited by GTFO

Благодаря ви.Аз помислих, че вие поръчвате, както сами искате да разглобите и така.Както и да е.Със сигурност ще взема този модел. :)

доставката се очаква до седмица и половина

Поздрави

Цвети

доставката се очаква до седмица и половина

Поздрави

Цвети

Благодаря ви отново!

И последен въпрос (надявам се :lol: ) - няма да е ремаркетиран, нали?

Edited by GTFO

Пффф...залях ви с въпроси.Отново се извинявам :)

Тъчпада може ли да разпознае жестове или мога ли да работя с няколко пръста едновременно?

Тъй като не знам как изглежда отдолу, ще можете ли да ми препоръчите охлаждаща подложка?И какво мислите за тази мишка?Според вас удобна ли е?

Здравейте!

Не се притеснявайте за въпросите, ние за това сме тук ;)

Не е ремаркетиран, нямаме традиция да продаваме такива лаптопи. Ако беше, нямаше да си има пълната гаранция, която НР дава, а и цената щеше да е още по-ниска.

Нямаме информация за подобна функция на тъчпада за съжаление. Не смятам, че използва такава.

Хм, за охлаждащата подложка трябва да помисля малко, даже мисля да направим видеа и да препоръчаме някои, но при всички положения никога не е излишна. В тези жеги, старата ми Тошиба направо почва да ми пари под ръцете, но пък новите лаптопи имат по-добро охлаждане принципно. В ревюто на колегата Симо Николов има тази информация:

Температури

След около 5 часа натоварване, сензорите на HP Probook отчетоха следните температури:

Процесор: 52 градуса

Процесор – Ядро 1: 42 градуса

Процесор – Ядро 1: 36 градуса

Seagate HDD: 39 градуса .

Това ми изглеждат като много добри работни температури. Аз съм със стар Селерон на Интел и се движа в диапазона 48-60 градуса.

Аз винаги препоръчвам по-скъпите охладители, защото са наистина направени с мисъл, но това само ако можете да си го позволите.

Относно мишката:

Мишката е супер, но е доста мъничка според мен. Ако ръцете и пръстите Ви са по-дълги, май ще Ви е леко неудобна. Аз препоръчвам този вариант:

http://laptop.bg/#/details/ACCESSORIES/1002/309

или

http://laptop.bg/#/details/ACCESSORIES/1002/299 .

Една и съща е, но с различни цветове. Плюсовете са, че е със средна големина и най-вече - БЕЗЖИЧНА Е!!! Няма окабеляване, а и сработва от десетина метра (макар и от голяма дистанция да забавя малко, но от няколко метра - никакви проблеми).

Пъхате usb приемника в компютъра и готово. Купих си същата марка, но малко по-различен модел наскоро. А такава като червената подарих на майка ми. Покритието им е много приятно, не се изпотява особено при по-продължителна работа. Супер са според мен. Много съм доволен.

И още въпроси да имате... задавайте. В крайна сметка, докато дойде лаптоът, който избрахте, можем да обсъдим и други подходящи аксесоари!!!

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0