Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Max

Помощ за избор на лаптоп

Asus K53 или Lenovo Y570   11 members have voted

1. 1. http://laptop.bg/laptops-asus-K53-asus_k53sm_sx027d

• Yes
      5
    • No
      6
  2. 2. http://laptop.bg/laptops-lenovo-Ideapad_Y570-lenovo_ideapad_y570_59325418

• Yes
      7
    • No
      4

Please sign in or register to vote in this poll.

24 posts in this topic

Моля за малко помощ. Трябва ми добър лаптоп, а гейменето е необходима екстра. Бюджетът ми е 1.4 К. След като изчетох горе долу всички теми във форума се спрях на тези две машини. Коя си заслужава повече? ASUS K53 или Lenovo Y570?

Lenovo Y580 си заслужава още повече! :) Изчакай още месец-два. Ще има доста добри предложения.

Бюджетът ми е 1.4 К.

K53 вече можеш да го намериш на цени 1200-1300 лв.

Разликата във видеото е около 15%, а цената от 1250 на 1550 ти си решаваш.

Та лично аз се спрях на К53. И за сега е безаварийно.

Edited by DoomX

Ако ще е Asus до 1400 лева, то това http://laptop.bg/laptops-asus-K55-asus_k55vmsx115d смятам, че в момента е по-добро. Сега тепърва навлизат новите технологии и ще има още вариации в цените. Ако още не си си взел лаптоп, то е добре да изчакаш поне още месец. :)

Какво мислите за този К55? На мен ми се вижда много добър за тази цена. В началото на юли ще трябва да си взимам лаптоп и сигурно ще разполагам с бюджет от 1300лв. За тези пари не виждам по-добро от този asus.

K series = Ice Cool Technology, за тази цена едва ли има по-добро вярно е че G серията е по-добра, но като нямаме повече пари това май е най-добрия вариант.

Аз отдавна съм влюбен в G серията, но нямам такива финанси. Тук преди седмица май пуснаха един g53 с gtx460m, но процесора ми се видя слабичък с сравнение с новите. Беше с i7 720qm. По бенчмаркове е 3 пъти по-зле от този в к55 да речем i7 3610m.

Edited by stefsan1

При мен нещата са решени. Поръчах Y580 и сега остава само да чакам... ;)

Параметрите не винаги са най-важния фактор G серията е най-качествената изработка за геймъри и денонощно разцъкване, и температурите които поддържа са с около 20 градуса по-ниски от обикновените лаптопи, като цяло си заслужава парите стига да ги имаш. Но тъй като аз нямах на разположение толкова се задоволих с К серията, които за тази цена са едни от най-изгодните предложения.

Edited by DoomX

И според теб този g53 ще се представя по-добре в игрите спрямо k55? Другото, което ме спира е, че е втора употреба и е ползват няколко годинки и сигурно батерията му е поизносена.

Е не бих рискувал с втора употреба освен ако не го взимаш от някой познат или някой ти е препоръчал продавач или фирма за втора употреба. A 460gtx е по-добра от 630gt.

Edited by DoomX

Много пари, иначе е ясно, че са по-добри, мислех да преговарям с човека за цената, но само процесорът ме притеснява. Струва ми се слабичък за лаптоп от такъв клас.Пари ще имам края на юни, началото на юли, така че дотогава може и да излезе нещо по-добро като параметри-цена.

Човека каза до 1400 вие му предлагате за 1800, тогава да си вземе освен G55 да видим кой лаптоп ще го бие.

Уточни за какво ще ти е нужен лаптоп понеже с този модел втора употреба който си си харесал е 17 инча, а така се губи компактността и мобилността му, но ако просто ще си седи на бюрото става и 17 инчов. И наистина е добре процесора да е от серията i .

Към DoomX

Човека ми показва лаптопи втора ръка за 1600 лева и затова ги предложих. И да те поправя за процесора, не просто да е от серията i, а да е от трето поколение Core i 3/5/7, които са с 3*** номерация. Също стават и от второ поколение ( 2***), но са малко по-слаби от новото поколение. Подкрепям мнението за 17 инчовите. :)

Към stefsan1

Разгледай тези ревюта:

http://news.laptop.bg/revyuta/revyu-na-asus-k75/

http://news.laptop.bg/revyuta/revyu-na-asus-k55/

http://news.laptop.bg/revyuta/reviu-na-acer-aspire-v3-s-intel-ivy-bridge/

http://news.laptop.bg/revyuta/revyu-na-lenovo-ideapad-y570/

Лаптопа ще го ползвам за всичко. Игри доста ще играя :gamer: особено сега през лятото и като давам толкова пари искам да вървят всички нови заглавия. Този от обявата ме блазни само, че е alienware и crossfirex. Подсветката също е голямо предимство, защото на настолния, който продадох клавиатурата му имаше подсветка и съм свикнал. Y570 много ми харесва и такъв хардуер на такава цена е много добра оферта, но докато дойде време да купувам покупката му ще се обезмисли, защото на същите пари ще има подобни лаптопи с ivy bridge. Видеокартата на acer-a май е най-добра измежду всички предложения, но все пак acer за тези пари не ми се струва най-удачния вариант. Сестра ми има acer и за половин година батерията й се скапа, преди имах нетбук acer и за 1 година лентовия кабел отиде. Все пак говоря за нисък клас лаптопи acer, в по-високия не знам как се представят, но имам едно на ум за тях. По принцип k55 засега най-много ми харесва, но не знам дали gt630m, която си е 540м ще се представя по най-добрия начин. Гледах ревюта тук и изкарваше по-добри резултат от y570, който е с gt555m, но това се дължи на новата серия процесори. Лаптопът ще го ползвам най-вероятно 3-4 години, ако не се скапе дотогава :D Също в последните няколко месеца се запалих по фотографията и снимки ще преглеждам на този лаптоп, така че дисплеят не е без значение.

EDIT: ще го разнасям само лятото като ходя на море или на почивки и най-много за някой проект в училище.

Edited by stefsan1

GT 555M която е в Леново-то е малко орязана, с по-малък брой ядра е, но с по-висок клок. около 10-15 процента по-мощна е от 540M. До сега не съм чел или чувал оплаквания от скъпите модели на Acer. Аз лично не бих се доверил на Asus или Acer под 1400-500 лева. Щом не бързаш да купуваш лаптоп, изчакай да пуснат y580 с i5 за 1500 лева, както беше когато пуснаха y570 на пазара миналата година по това време. Аз лично това бих направил на твое място.

За това честно да ти кажа не се бях замислял изобщо, а сега като размишлявам май е най-добрият вариант. Вярно, че процесорът ще е двуядрен а не четириядрен, но пак ще си има производителност, видеокартата е много добра, а подсветката на клавиатурата ще е едни огромен плюс за мен. Има ли идеи на каква цена ще дойде?

Аз съм ти написал, че трябва да го пуснат за 1500 лева. 1600 ще му е малко много, а пък и не могат да го продават по-евтино от Y570. Дано да е пак с Full HD, че ще е малко куцо иначе. i5 е двуядрен, но има четири трейда. Т.Е. работи като четириядрен. А пък i7 е като осемядрен. :)

Ако Asus-ите до 1400-500 лв не ги биваше според мен хората нямаше да си правят труда да зареждат от тях.

Не съм тръгнал да споря, само давам мнение. А пък и малко хора могат да си позволят лаптоп до 1000 лева, а пък за тези над 1500 са още по-малко.

y570 произвежда ли се още изобщо или само се продават изостанали бройки по складовете. Ако излезе на цена 1400-1500лв. със i5 и gtx 660m ще е ултимативният вариант. Не държа на full hd, но ако го има няма да откажа :D

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0