Guest MXSR

Asus N56VZ - мнение за промоцията

16 posts in this topic

Промоцията на от сайт-а изглежда супер. Лаптопа според мен е страхотен и като дизайн и като Спецификация.

чудих се само, как са успяли да го докарат на тази цена... понеже из чуждите сайтове ще го пускат на 1100-1200 $

Другото е ,че някаде пише че е с Glossy diplay , тук пише че е матов.. ? кое е вярното ? :)

Иска ми се да разбера и повече за display / contrast / angles views но не откривам.

Странно, но в сайта на ASUS този модел го няма. (N56)

Споделете мнение според вас дали си е Оферта тази Оферта :)

модела : http://laptop.bg/lap...-N56-asus_n56vz

Цената даже е висока.Виж в амазон е 979$ за същата конфигурация ,което прави около 1500 лева.

За момента това е единственото ревю, то е на по 17 инчовия модел,дано ти свърши работа.

Да, дисплея наистина е матов. Дизайна наподобява лаптопите на Apple. Пристига с малък субуфер в комплекта, тествахме звука и настина си заслужава.

А всеки направил предварителна поръчка преди 20 май, получава комплекта Чанта Golla и Мишка Logitech като подарък.

След 20-ти май цената на лаптопа ще бъде 1799 лв., но без чанта и без мишка, а те наистина си заслужават!

За момента това е единственото ревю, то е на по 17 инчовия модел,дано ти свърши работа.

Айде бе, единственото... :) Я вижте тук:

Айде бе, единственото... :) Я вижте тук:

Много добре, чакам с нетърпение цялото ревю . :P :P :P

Цената даже е висока.Виж в амазон е 979$ за същата конфигурация ,което прави около 1500 лева.

Къде го видя в амазон точно същия ,че и на тази цена . Има го но с по малко рам и по бавен и по-малък HDD

oooo Brutalen e !!!

Opredeleno ASUS se prevry6ta v edna ot nai-serioznite marki . Bravo

Искам включване от екипа на Laptop.bg :) Желая да знам за проблемите на модела .. има ли върнати бройки, много ли са и с какви проблеми. Също мнения на хора които вече имат такъв лаптоп. До сега не съм ползвал лаптоп имал съм десетина десктоп PC-та и лаптопите са ми тъмна Индия. Спрял съм се на този модел, но е нов и няма мнения по чуждестранните форуми .. освен оплаквания за лошо сглобени падове, които дрънчат с "ефтин" звук. Все пак това са параметрите които ми трябват и не мога да се примиря с гланцовия дисплей на Lenovo Y580, което изглежда почти същата конфигурация ..

Аз съм пред абсолютно същата дилема и се колебая между асус-а и 580-цата...бих се радвал за преки впечатления ,както и мнение от екипа на laptop.bg .

Аз имам от два месеца Asus N56VZ и съм много доволна, много е бърз , има невероятен дисплей и звук , държи нормални температури , играх max payne 3 и върви много плавно ,много е тих и красив, въобще всичко му е супер.

Относно Lenovo Y580 отначало и аз се колебаех между двата , но разбрах от коментари на собстевинци че харда му вдига високи температури защото е поставен на неправилно място http://forum.laptop.bg/index.php?showtopic=35672 ето виж това ревю , другият минус е гланцовия дисплей , стария ми лаптоп беше с гланцов дисплей и като излязна навън и нищо не се вижда и другото е че сервиза на ideapad е чак в Полша.

@Virginia10 , благодаря за съвета ... при 580-цата вече има 3-то поколение процесор и видео,които са по нов технологичен процес,при който има по-малко греене.Относно температурите на твърдия диск - според мнение на собствениците на леновото,харда държи градуси в диапазона 45*/46*С-54*С,в зависимост дали е натоварването,което е допустимо,но не и идеално...Големия минус на леновото с цена от 1699 лева (като този вариант е именно конкурента на асус-а заради близката цена) е дисплея с по-ниска резолюция,както и гланцовото покритие.В случая трябва да се жертва едното за сметка на другото - по-добрия дисплей и сервизното обслужване при асус-а или по-добрия хардуер и висока производителност при леновото ? Като цяло дилемата не е никак малка с оглед цената на двата модела ,която за БГ не е малка...

Edited by DeepShadow

Без SSD и на двата лаптоп няма да можете да осетите истинската производителност. Y580 още като излезе си беше с Ivy Bridge и Kepler, тоест това твое предположение не е много вярно. Въпроса е по-скоро дали искаш матов дисплей с висока резолюция, добра видеокарта и по-бърз харддиск или гланциран дисплей с ниска резолюция, по-добра видеокарта и бавен харддиск. (за 150 лева отгоре може да се закупи и FHD варианта) Относно проблема с температурите на харда, който според мен не е толкова голям проблем винаги може да се реши, като се сложи на мястото на DVD-то, а DVD-то да се направи външно с помощта на тези две джиджавки - http://www.ebay.co.uk/itm/12-7mm-SATA-2nd-HDD-Hard-drive-caddy-External-USB2-0-CD-DVD-RW-Enclosure-case-/150903731374?pt=UK_Collectables_HardDriveEnclosures_RL&hash=item23229034ae като се оставя място за SSD, което няма да се влияе от температурата.

@god_15 , явно не съм се изразил добре по-горе... 580-цата си е тазгодишен модел и е ясно,че се предлага от самото начало с Ivy Bridge и Kepler . Поста ми беше провокиран от твърдението,че леновото държал високи температури,които се наблюдаваха при повечето 570-ци,при които иначе имахме компоненти от предходното 2-ро поколение,докато вече се слага Ivy Bridge и Kepler,които с по нов технологичен (22nm) процес,при който има по-малко греене... Конкретно в моя случай ,се колебая именно между асус-а и 580-цата поради близката им цена ,но и при двата вариант едното е за сметка на друго,все пак за тези пари-толкова ... :thumbsup:

И двата модела са с Ivy Bridge процесор и Kepler видеокарта. Леновото единствено превъзхожда асуса с видеокартата с друго не виждам да е по-добър. Видях че сега на новите модели y580 процесора им е i7-3630qm който е малко по-мощен от i7-3610qm на асуса ,но се съмнявам че ще се усети разлика особено ако се използва за игри или обикновена работа. Първо кажи за какво ще го използваш? И GT 650m DDR3 ще ти свърши добра работа при игрите.

Основно търся преносима машина за мултимедия,интернет и по-рядко за умерен гейминг ... като бюджета ми е максимум цената ,на която са тези два модела.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...