Sign in to follow this  
Followers 0
Guest mangas82

лаптопа ми замръзва

25 posts in this topic

Здравейте,имам лаптоп hp pavilion dv7 и от 2-3 дена започна да забива,без значение да ли разглеждам някой сайт или гледам някой филм или лаптопа си стои без нищо да правя на него и екрана му замръзва и нито мишката нито копчетата по клавиатурата бачкат,единствено мога да го изключа от копчето on-off като го задържа малко повече.Пробвах паметта за грешки с memtest86 всичко си беше наред.В event viewer ми дава грешка Event ID 43029 And 52236 the display is not active.Инсталирах последните драйвери на ATI radeon и пак същия проблем само че сега тази грешка в event viewer вече я няма ама проблема си остава екрана замръзва.

Значи проблемът е друг. Може да пробваш да му пуснеш един чекдиск .

ей така за всеки случай

Пусках му диск чек,мина го и нищо проблема си остава!Други предположения?

Проблема ифва от драйверите на видеокартата.Напиши модела на видеото за да намеря подходящи драйвери , също напишете и с каква ОС работите.

С windows 7 ultimate 32-бит съм ATI Mobility Radeon HD3450 аз сложих най новия драйвер ама проблема си остана.

Пробвай с този

http://drivers.softp...332-Rev-A.shtml

Линка който си му дал е с драйвър за Виста.

Гост_mangas82_* , погледни отдолу на лаптопа или под батерията пълния модел на лаптопа и го намери в един от двата линка и изтегли драйвъра за Уиндоус 7.

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/ProductList.jsp?lang=en&cc=us&prodTypeId=321957&prodSeriesId=3744231&taskId=135

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/ProductList.jsp?lang=en&cc=us&taskId=135&prodTypeId=321957&prodSeriesId=3756677

Или пък дай пълния модел заедно с буквичките и цифрите след dv7 и ще ти намеря точния драйвър.

Линка който си му дал е с драйвър за Виста.

Гост_mangas82_* , погледни отдолу на лаптопа или под батерията пълния модел на лаптопа и го намери в един от двата линка и изтегли драйвъра за Уиндоус 7.

http://h20000.www2.h...4231&taskId=135

http://h20000.www2.h...eriesId=3756677

Или пък дай пълния модел заедно с буквичките и цифрите след dv7 и ще ти намеря точния драйвър.

Тези драйвери съм ги слагал не помогнаха!Сложих и този който е за виста дето го е дал колегата Asparuh1231 само че този път изкара час и половина и пак замръзна екрана.

Темпертатурите проверявал ли си ги? Да не прегрява?

Може да пробваш да го пуснеш под биос. Просто влез в биоса и го осави пуснат да видиш дали пак ще забие. Така със сигурност поне ще елиминираш всички проблеми с уиндоуса и драйвърите. Ако и под биос забие, значе прегравя или хардуера не е наред. Ако не забие тогава вероятно уиндоуса нещо се е омазъл. Също провери рамта за грешки. Биоса трябва да има такава опция.

Edited by nc4010

Евереста ми показа вчера за 20мин работа преди да замръзне екрана температура на процесора 55 градуса на ядро 1-65градуса на ядро 2 пак 65градуса на hdd-32 градуса на диод на графичен проц.51градуса.Мисля че сега температурите са добри.Рам паметта съм я проверявал с memtest86 и си беше наред.Това за биоса ще го пробвам!

И в биос заби.Пуснах тест на рам паметта и го мина и всичко беше ок и след това пуснах тест на hdd и на 57% заби.

Извади батерията и пробвай без нея.

Извадих батерията и пробвах пак,към 1.30 мин му пуснах да прави тест на хард диска и го мина теста без да запецне и не ми направи проблем.След това му сложих батерията и го пуснах нормално да зареди ОС и след 15мин работа замръзна екрана пак.

Ако имаш нещо под ръка пробвай със замени на хардуера , примерно ако имаш 2 плочки рам извади едната и така.Ако имаш друг хард ,пробвай с него и т.н.Това е правилния начин за диагностика на проблеми с работещи 100% ,,части''.Тези тестови програми , явно не вършат идеалната работа.

Днеска изкарах хард диска и го сложих пак на мястото му,имам две рам памети всяка една от по 1гб и махнах едната рам памет и лаптопа взе че тръгна и днеска цял ден работи без проблем :clap: Възможно ли е плочката с рам памет да е била развалена и от там да е бил проблема?И каква нова рам памет предлагате си купя?На тази която изкарах пише MAXDATA 1GB DDR2 667MHz

Лаптопа ми пак се развали нещо :help: като го включа от копчето on/off и вентилатора тръгва да върти за 5 секунди и спира изцяло да работи,и екрана е черен и windowsa не се зарежда,нито излизат някакви надписи за bios,нищо само черен екран.Две седмици си работи нормално и сега пак се развали. Пробвах да свържа тв-то към лаптопа с hdmi кабел ама пак нищо не изкарва картина.Махнах хард диска и рам паметта и пак ги сложих и пак нищо.Не мога да вляза и в биос.Премигват лампичките на двете копчета само -caps lock и на num lock.Лампичката на хард диска изобщо не светва като го включа.Възможно ли е хард диска нещо да се е развалил и затова да ми изкарва този черен екран?

Лаптопа ми пак се развали нещо :help: като го включа от копчето on/off и вентилатора тръгва да върти за 5 секунди и спира изцяло да работи,и екрана е черен и windowsa не се зарежда,нито излизат някакви надписи за bios,нищо само черен екран.Две седмици си работи нормално и сега пак се развали. Пробвах да свържа тв-то към лаптопа с hdmi кабел ама пак нищо не изкарва картина.Махнах хард диска и рам паметта и пак ги сложих и пак нищо.Не мога да вляза и в биос.Премигват лампичките на двете копчета само -caps lock и на num lock.Лампичката на хард диска изобщо не светва като го включа.Възможно ли е хард диска нещо да се е развалил и затова да ми изкарва този черен екран?

Отлепен чипсет.

Не светва защото може да не стига изобщо до него ?

Възможно ли е да е нещо друго а не отлепен чипсет?Ако е отлепен чипсет колко долу горе излиза да се поправи някой има ли на представа?

120-150 лв

Под тази цена е не реално изобщо да се говори за качествен ремонт

Търси реални гаранции (поне 3 месеца, по добре 6) касова бележка и описание на извършения ремонт

Писали сме по темата... извършен некадърно или с неподходяща техника от типа "духалка "

най често води до тотал щета и тъй като не пали ти няма как да разбереш и ще има да обикаляш сервизите :)

чети и внимавай ,,,

Успех

За тези пари може да си намери и ново китайско дъно, че и с гаранция.

В кой сервиз ми препоръчвате да отида за подобен тип ремонт?

Здравейте аз също имам проблем. Лаптопа ми забива и клавиатурата не бачка, само мога да го изключа от копчето. лаптопа ми е от 1 година и е Packard Bell Easynote TK. Моля дайте ми съвет какво да направя.

Здравейте аз също имам проблем. Лаптопа ми забива и клавиатурата не бачка, само мога да го изключа от копчето. лаптопа ми е от 1 година и е Packard Bell Easynote TK. Моля дайте ми съвет какво да направя.

Занеси го на сервиз. Ако е купен нов, със сигурност е в гаранция.

според мен,следейки стария и сегашния проблем,проблема може да е дефектна рам плочка/и,ако можеш да откриеш плочка 2гб тествай с нея преди да тръгнеш към сервизи

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0