lian

Разлика м/у Гланцов и Матов дисплей

19 posts in this topic

Може ли някой да ми обесни каква е разликата между двата дисплей.

В крайна сметка кой е по добър не разбрах

Кой е по-добър, зависи какво вие искате ?

1. Ако търсите по наситени, ярки цветове то избора вие гланцов дисплей.

2. Ако ще го ползвате навън и не искате да се оглеждате във вашия дисплей, не искате светлината да се отразява в него, то по добре е матов дисплей.

С гланцов дисплей се произвеждат 80 % от лаптопите в момента, защото хората когато го ползват за вкъщи предпочитат да е гланцов. Матов дисплей се предпочита за хора които се занимават с професионално с архитектура, проектиране, счетоводство въобще за работа се предпочита мат.

Надявам се да ви помогнах.

Поздрави

Ники

Аз лично преди харесвах матовите но това беше преди.... сега за нищо на света не бих си взел с матов просто работя на матов и гланцов и вторият ми допада на мен лично повече.... наистина разликата в цветовете не е кой знае колко голяма, но се забелязва доста лесно....

работя и с двата типа матрици (2бр. лъскави и 1 матов) - с две ръце съм за матовия дисплей! От другите ме боли глава. а и лъскавите не можеш да ги ползваш навън при слънчево време.

p.s. абе лъскавите са за егоцентрици, които искат да се гледат в екрана, като седят пред дисплея ;)

1 person likes this

Като седна до прозорец в офиса и съм с гланц е ужас :)

Категорично матовите да по-добри за работа. В слънчеви дни лъскавите за нищо не стават! Имам и от двата, много съжалявам, че не обърнах внимание и взех матов...

Според мен гланцовият е по-добър. Единственият му недостатък е, че отразява светлината но според мен този проблем може да се избегне някак си освен ако не си на поляната с него хахаха!

Честито...

Ъпна тема от 2009-та година.

Темата е актуална и с полезна информация за хората

С двете ръце съм за матовите особено ако са с Anti-Glare Filter

Матов!

Имал съм 3 лаптопа с гланцов - MSI EX600X, Hp Probook 4520s, Acer Aspire 5542 или нещо от сорта. От трите най-добра беше матрицата на... MSI-а. Останалите 2 бяха с отвратителни, евтино изработени матрици, които изобщо не ми харесаха.

Далеч по-красиво, приятно (... и дори контрастно!) беше положението с HP Workstation 8510w, който беше попаднал в мен. Беше просто удоволствие да се работи на това нещо, изобщо не натоварва, нулеви отблясъци, хубав контраст според мен лично. Е, все пак е бил и по-"върхов" модел навремето, може би просто е и по-добра самата матрица.

Но като цяло ако в бъдеще си взимам лаптоп, ще направя много сериозен рисърч за такъв с матов дисплей!

Edited by dataghost

Ето аз ще съм ви опонент. Ползвал съм и матови и гланцови... Матовите са ми по тъмни и по безцветни.... А за пряката светлина не се лъжете, че е впечатляваща разликата при матовия дисплей .
Телефоните масово са с гланцови повърхности, но с новите технологии (някоя и друга филтърна джаджа) и грам не отразяват светлината и черното си е наситено на пряка слънчева светлина .
Твърдо съм за гланцовите матрици .
Имах матов 22 инчов монитор 10 инчов лаптоп с матова матрица, 26 инча телевизор пак матов дисплей (телевизора беше сравнително ярък за разлика от първите 2 изброени ) нищо не ми хареса както при гланцовите .
Сега ползвам 42 инча телевизор 15.6 инча лаптоп 13 инча пак лаптоп и цветовете са с впечатляващи разлики.

Матов дисплей фор дъ уин (гланцовия става ако сте кифла и искате да си оправяте грима, като позлвате монитора за огледало....). Тоя гланц при малко светлина и се гледате в огледало все едно.

И аз съм за матов дислей, това е едно от първите неща, които гледам.

Аз съм с Леново Y580 и гланцон дисплей. Много съм доволен от цветовете и почти не усещам разлика при ярко слънце и светлина. Матов съм нямал лично, но това което съм виждал от приятели - цветовете наистина са някак по-бледи и странни.

ПП До момчетата от лаптоп.бг - поздрави за captchа-та - уникална е :)

Преди бях с 22 инча матов и сега на гланцовия ми е малко странно и имам чувството че повече ми се натоварват очите. И цветовете са някакси по странни xD.

Толкова много различни коментари за и против, че тотално се обърках :scare:

Какво има да се объркваш???
Хората са ти го казали точно и ясно:
-> ако го ползваш за работа и то на доста осветени места взимаш матов
-> ако ще разцъкваш игри и не планираш да ги играеш в парка взимаш гланцов

разликата в цветовете не е толкова голяма, но разликата в отражението е голяма... и двата си имат малки +ове и -уси, другото си го преценяваш ти. Хората, които казват че еди кво си е 1000% по-добро са същите дето ще ти кажат, че от ГОЛФ-о по-добро нема, така че... крайния избор си е твой

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...