HeavyMental

Помощ!Clevo/Sager

10 posts in this topic

Добър ден,намерих лаптоп, който много ми хареса. Проблемът е обаче, че никога не съм чувал марката и силно се притеснявам от този факт. Въпросите са ми следните:

Какво ви е мнението за прозиводителите.

Заслужава ли си.

Clevo/Sager

11.6" 1366x768 HD LED-Backlit with Super Clear Gloss Type Screen

3rd Generation Intel® Core™ i7-3610QM Processor (6M Cache, up to 3.30 GHz)

NVIDIA® GeForce™ GT 650M 2GB GDDR3 with Optimus® Technology

IC Diamond Thermal Compound - CPU + GPU

8GB Dual Channel DDR3 SDRAM at 1600MHz - 2 X 4GB

750GB 7200rpm SATA 300 Hard Drive

Integrated 802.11 b/g/n + Bluetooth V3.0 Combo

Smart Li-ION Battery Pack (6 CELLS 62.16WH)

964$

http://www.sagernotebook.com/index.php?page=product_info&model_name=NP6110

Edited by HeavyMental

Този лалтоп ще ти е леко малък. Ползвал съм 12 инчов и не е удобен за всекидневна употреба. Иначе съм очуден колко високи х-ки са събрани в него. Забелязвам, че осезаемо по-дебел е, но няма начин. Претъкан е, а и този процесор иска солидно охлаждане.

Иначе до марките...според мен марката е само логото написано на капака. Всички производители в крайна сметка ползват едни и същи процеосри, едни и същи видео карти, хардове и пр.. Дали даденият процесор ще е в скъпо HP или евтино MSI той все си е един и същ и ще работи еднакво. Та така и в твоя случай, в този лаптоп тази кофигурация струва 964$. Същата конфигурация слобена от HP ще струва 2000+ $.

Edited by nc4010

Егати разработката и са го навряли всичко в 11,6 инча психопатите малко като на DELL alienware простотията само дето там става дума от 1400 нагоре, Лаптоп за игри наврян в 11 инча. Това според мен е малко извратено.Определено ще имаш проблеми с температурата , не случайно изтъкват като екстра IC Diamond Thermal Compound - CPU + GPU. Пък и оторизирн сервиз ако ти се наложи да ползваш , ще има само в полша или примерно таджикистан знам ли ?

Иначе като характеристика цепи мрака , core i7 3та генерация , .45 W топло отдава , което е доста, за такава малка машинка пък и с тая видео карта

Ако е за игри поне 15 инча ,На картинката изглежда много добре изчистен без излишни шукарийки и лампички.Готин дизайн голям тъчпад определено е як, и клавиятурата е готина , затворени бутони има разстояние между тях въпросът е дали ще е удобна.

Пък марката няма значение дънните платки се разработват и произвеждат на едно и също място само дизайнът е различен това поне марката го избира и естествено материалите и колко качествени елементи да използват. И нокия имат лаптоп прозводство, по едно време имаше и някакви дето в бг се правеха (сглобяваха)

Лаптопа изглежда много добре и като характеристики е супер, единствено би ме притеснявало охлажданети и по снимката неможе да се прецени за качеството на материалите. Аз не бих си го купил , докато не се убедя с очите си и с ръцете си за какъв лаптоп става дума.

Око да види , крак да ритне! - както се казва

Edited by WTFF

Относно охлаждането ето какво намерих http://forum.notebookreview.com/sager-clevo-reviews-owners-lounges/660753-htwingnuts-sager-np6110-clevo-w110er-first-look-review-10.html#post8497594 . Иначе искам да попитам има ли смисъл да дам 60$ отгоре за

500GB Seagate XT 7200RPM 500GB (w/ 4GB SSD Memory) NCQ Hybrid (Serial-ATA II 300 - 32MB Cache) или да си взема обикновен хард и разбира се защо.

Много добра тема - ревю, човек може много неща да научи :)

Сигурно си я прочел цялата. Интересно беше това за температурите. 45 вата процесор за нормално се смята чак до 90 градуса. Подложката все пак смъква 7-10 градуса и може да не е лоша идея да се пробият още малко дупки по долният капак. Като за 11 инча сие постижение да се справя с такъв процесор и видео.Голям звяр е лаптопчето.

като негативи имаш - батерията не държи дълго (4 ядра все пак) , матрицата (лъскава и според автора може и с по-добра резолюция и контраст), няма подсветка на бутоните.

Пича си признава после ,че би си взел 13ка ако има такива характеристики или по добри.

вариант Core™ i7-3612QM 35 вата може да е по добър заради температура 90 градуса си е направо на ръба(според мен , но този от ревюто май му беше все едно)

иначе капака много лесно се сваля , без болчета само смъкваш батерията

Edited by WTFF

Батерията е 6 cells просто когато е с i7 държи до 4 часа а с i5 до 7. 14 инчове вариант няма, има 15,6 само за жалост. Само относно хард диска ще може ли някакво мнение. Също така лаптопа се продава и с Intel® Core™ i5-2450M Processor ( 3MB L3 Cache, 2.50GHz - 3.1GHz), предполагам ще грее по малко и батерията ще държи повече, но аз ще го държа постоянно (доакто е в нас) на охлаждаща подложка, заслужава ли си двуядреният Sandy Bridge i5 или да си остана с четириядреният Ivy Bridge i7? Лаптопа ще го ползвам главно като заместител на персоналния (Филми - свързан към 32 инча телевизор; игри - DIablo 3, wow... към 17 инча) и от време на време за университет.

Edited by HeavyMental

Единственото слабо място на компа в такъв вид се явява харда. Така че ако имаш опция за по бърз такъв още по-добре. На ревюто всичките се натискаха за SSD , по-бързи са и имат по-малък разход на мощност. Пък може да скочиш на някой хибриден.

Ivy Bridge си е Ivy Bridge все пак последно поколение.

Няма комп друг дето е 13 или 14 с такива характеристики :)

Както казва Мечо Пух Колкото повече, толкова повече!

Аз не съм много по игрите и не бих си взел подобна машина, по скоро ако е 11 ка ще гледам да държи на батерия поне 8 часа и ще бръмча из унито.Като цяло тези геймъски машинки се повреждат доста често заради температурата.Ако обаче смениш процесора с някой 35 вата намаляваш греенето пада производителността и се увеличава батерията. В общи линии въпрос на приоритети.

Edited by WTFF

Добре ти казваш, че до 90 градуса се смята за нормално при четири ядрените, обаче ако си сложа i5 горе долу колко се очаква да бъде температурата, защото разликата в производителността е огромна. Обаче ако наистина разликата в температурата е значителна (лаптопът ми ще е пълноценен по дълго време) без да мисля ще си взема i5. И ако съм те разбрал правилно си заслужава да дам 60$ отгоре за 500GB Seagate XT 7200RPM 500GB (w/ 4GB SSD Memory) NCQ Hybrid (Serial-ATA II 300 - 32MB Cache)

i7-3610QM Processor (6M Cache, up to 3.30 GHz) този е 45 вата около 80-90 градуса 4 ядра --- http://ark.intel.com...up-to-3_30-GHz)

Core™ i7-3612QM 35 вата отново 4 ядра , но тук е около 60 градуса , едни и същи характеристики

http://ark.intel.com...-3_10-GHz)-rPGA

Имаш вариант в който си вземаш 4те ядра и си регулираш от 7цата като максимум да изполва примерно 50 процента от процесорната мощност и така ще спестиш пак енергия и ще имаш 4 ядра и ще грее по-малко , това е много добра опция.

немога да бъда на 100 % сигурен заради видеото , но 5цата е 35 вата така че около 60 градуса при нормална работа с HD3000

и тук вече стигаме и до видеото, което е на 45 вата TDP и там вече ще имаш около 90 градуса. Тоест ако си с и5, при игри, Optimus® Technology включва видеото и става горещо.

Колкото до харда

тук показват разликата

Немога да преценя дали цената е добра, но се пада точно зад SSD, което си заслужава като скорост.

Edited by WTFF

Dobyr den i se izvinqvam za latinicata,no sym na telefon. Az reshih da si vzema i5 i 750 hybrid vmesto i7 i 500. Ne vijdam chak tolkova golqm smisyl v tolkova moshten procesor, ako gresa me popravete, no az shchitam che v sledvashtite tri godini tozi laptop shte e adekvaten, bez golqm risk masovo novite neshta da ne vyrvat.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...