Sign in to follow this  
Followers 0
bestlap

Какви игри мога да подкарам на тая машинка?

19 posts in this topic

Здравейте до скоро бях с Acer Extensa 5620Z беше с вградена интелска видео карта и нищо освен Revolt ne можеше да се играе и CS... NFS underground на low засичаше яко ... Та сега съм с друг лап топ пак е слабичък HP DV9000 можете ли кажете какви игри г/д мога да покарам на него дори и на low но поне да не засичат

Кажи му параметрите (RAM/GPU/CPU/скорост на харда) и ще мога да ти кажа. Аз лично съм врътвал World in Conflict на GMA 950 с бая лаг. Ако направиш ъпгрейд към по-бърз хард, и ъпгрейднеш процесора и RAM-та ще качиш някое и друго fps.

Попитах защото срещнах модела и с Atlon процесори и nVidia 8800 . Ето този сайт е доста полезен. http://www.systemrequirementslab.com/cyri/intro.aspx Не винаги е точен, но ако имаш TnL (T&L) технология и Pixel Shader 3.0 или по-добър, то повезето игри от 2008-9 ще ти вървят. Аз съм подкарвал игри изискващи T&L на вградената графика, но не съм успявал да подкарам игра изискваща по-нова версия на Pixel Shader.

Попитах защото срещнах модела и с Atlon процесори и nVidia 8800 . Ето този сайт е доста полезен. http://www.systemreq...cyri/intro.aspx Не винаги е точен, но ако имаш TnL (T&L) технология и Pixel Shader 3.0 или по-добър, то повезето игри от 2008-9 ще ти вървят. Аз съм подкарвал игри изискващи T&L на вградената графика, но не съм успявал да подкарам игра изискваща по-нова версия на Pixel Shader.

Ето какво пише като цъкнах на една от игрите :

Required You Have

green_checkmark_small.gif Video RAM 256 MB 1016.3MB

3D Yes Yes

Hardware T&L Yes Yes

Pixel Shader version 3.0 3.0

Vertex Shader version 3.0 3.0

Само не разбирам защо пише че имам 1016.3 MB video ram като е 256мб мойта

Edited by bestlap

1016МБ може би е споделената памет която видеокартата може да ползва. (някой видеокарти освен собствената си памет ползват и от RAM паметта) Ето малко четиво за видеото http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-Go-7600.2144.0.html Гледам, че е в началото на клас 4.

1016МБ може би е споделената памет която видеокартата може да ползва. (някой видеокарти освен собствената си памет ползват и от RAM паметта) Ето малко четиво за видеото http://www.notebookc...600.2144.0.html Гледам, че е в началото на клас 4.

Благодаря много за инфото .. значи ако съм разбрал правилно видеото ми е 256 но ако му трябва повече рам почва да си взима автоматично от рам памета на компа или аз мога да и отделя примерно още 256 мб да ползва ?? Ем значи мога да подкарвам игри 2008 2009 год дори и на low да са :)

Да! Просто гледай играта да иска Pixel Shader 3.0. или по-стар. Vertex-a не е толкова важен. (за паметта на видеото не съм абсолютно сигурен, но ти ще си разбереш в последствие. :) )

Да! Просто гледай играта да иска Pixel Shader 3.0. или по-стар. Vertex-a не е толкова важен. (за паметта на видеото не съм абсолютно сигурен, но ти ще си разбереш в последствие. :) )

При тази видеокарта когато при дадено проложение което изисква повече видеопамет дърпа от тази на рамта.Игри ще вървят от тези които нямат излишни нахвърляни текстури по тях кат crysis,но игри като fifa например ще вървят.

А възможно ли е да подменя видео картата с нещо по-добро и да добавя 1 гб рам??? И ако може г/д колко пари ми трябват

Не може да се подменя видеокартата с друга! Тя е запоена за дъното и трудно се сменя. (може да се смени само със сщата) Видеото ти е достатъчно добро. Само трябва по-често да си почистваш лаптопа от прах за да няма прегряване. (веднъж на 3-4 месеца.)

Не може да се подменя видеокартата с друга! Тя е запоена за дъното и трудно се сменя. (може да се смени само със сщата) Видеото ти е достатъчно добро. Само трябва по-често да си почистваш лаптопа от прах за да няма прегряване. (веднъж на 3-4 месеца.)

А поне има ли възможност за слагане на още 1гб рам??

Изтеглете програмата aida64 и направете отчет за дънната платка и го прикачете в следващия си пост,но мсиля че може да се сложат 2х2гб ддр2

Edited by Asparuh1231

Ето направих го дано да е това което трябва :)

Report.txt

Има само 1 слот за еам памет и няма как да се добави допълнително 1 гб.

Има само 1 слот за еам памет и няма как да се добави допълнително 1 гб.

Само не видях, къде от файла видя, че има само един слот? Вижда се, че има 1 плочка рам закачена на DIMM2, тосет на втори слот. Следователно колко слота има?

Ето упътването на лаптопа, което никой не се сети да погледне, а вместо това занимавате човека да инсталира програми. http://www.google.bg...HvGQmiWm1MLz_XQ

Лаптопа има 2 слота на които може да се сложи макс по 1гб рам. Или само една плочка от 2 гигабайта в единия слот, а другия да е празен.

Edited by nc4010

Само не видях, къде от файла видя, че има само един слот? Вижда се, че има 1 плочка рам закачена на DIMM2, тосет на втори слот. Следователно колко слота има?

Ето упътването на лаптопа, което никой не се сети да погледне, а вместо това занимавате човека да инсталира програми. http://www.google.bg...HvGQmiWm1MLz_XQ

Лаптопа има 2 слота на които може да се сложи макс по 1гб рам. Или само една плочка от 2 гигабайта в единия слот, а другия да е празен.

Значи няма как да го 'ъпгреидна' с още една плочка рам памет??

Максимумът, който чипсетът на лаптопа поддържа е 2GB. По-бързо работи RAM-та ако е разпределена на 2x1GB. Аз така си ъпгрейднах Тошибата ми(която е малко по-стара от HP-то) и ѝ сложих 500GB 7200rpm HDD и за момента нищо не ѝ се опъва. (като програми)

Значи няма как да го 'ъпгреидна' с още една плочка рам памет??

Ами не, може както каза колегата да сложиш 2х1гб, но не си заслужава парите. Бързодействието ще е минимално и само бечмарковете еветуално ще го усетят. Като работа ще си ти работи както сега. Ддр2 рамта е по-скъпа и не си заслужава да дадеш пари за да ти отваря скайпа 1 секунда по-бързо, примерно.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0