Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Rado

Въпрос относно гаранция и уиндоус

9 posts in this topic

Така имам вайо VPC-EB3E1E, купен е 2010 декември, т.е. още е в гаранция. Проблем, за щастие, нямам. Всичко е ОК. Обаче лаптопа е купен с оригинален уиндоус 7. Въпроса ми е ако след време е нужна преинсталация, няма ли някакъв начин да съм отново с оригинален уиндоус? От магазинът, от където е взет, не ми е дадено CD/DVD... И още нещо, това че е в гаранция има ли връзка с уиндоусът, смис ще ми дадат ли от там диск за преинсталация или нещо такова?

Би трябвало да имаш рекавъри диск заедно с лаптопа си. С него правиш преинсталация на Windows. В долната част на лаптопа е залепена лепенка. На нея трябва да пише Windows 7 и оригиналният ключ. Ако не намериш рекавъри диска, друг вариант е да си дръпнеш от замунда една чиста версия и да си вкараш оригиналният ключ. Ключът важи само за Windows 7 (предполагам, че е) Home Premium 64битов и не можеш да го ползваш на други версии на Windows.

Да, имам кий, и съм на хоум премиум 64бита. Нямам такъв рековъри диск. Мога ли сам да си направя?

На гаранцията трябва да имаш номер на съпорт. Обади им се и ги питай дали могат да ти изпратят рикавъри диск или дали можеш да си го дръпнеш от някъде.

Zdraveite ot nqkolko dena imam Sony VAIO sus Windowe 7 originalen,vuprosa mi e tozi Windows vremenen li e i kak moga da razbera dali e ,na dunoto ima zalepen stiker za sertifikat ?

Не е временен, кода е при евентуална преинсталация да можеш да си го регистрираш.

Благодаря Ви :) тук само ме шашкат и аз като не разбирам.......... :))))

а другото което не мога да направя е да си инсталирам офиса пакета .иска product key въвеждам го но не го приема.....

Здравейте!

God_15 правилно ви е насочил. Реално можете да инсталирате същата версия на вашия Windows 7 и от друго копие/носител и да използвате този код за регистрация. Важно обаче е да знаете, че това е продукт, който се счита като прикачен само към таи операционна система. Т.е. нямате право да използвате този продуктов ключ за друг компютър. Лицензът няма времево ограничение. Офис пакетът ви не може да бъде регистриран с този ключ. Той е само за операционната система (ако въвеждате него). Това най-вероятно е демо версия, която можете да използвате определен период от време, а след това офис пакетът ще поиска лицензионен ключ. Той се закупува отделно за съжаление.

Поздрави, Георги!

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0