Sign in to follow this  
Followers 0
icemans

Проблем със CD/DVD от IBM T42

8 posts in this topic

ПроблемЪт е следния - не всеки пЪт СД-то се показва в Windows Еxplorer-а. Понякога се показва, но не чете дисковете - вЪрти диска, но не показва сЪдЪржанието. Даже и много трудно подкарва бутващи дискове. Днес го пробвах на 2 IBM R51 и там нямаше проблеми - колкото и пЪти да го демонтирах и монтирах наново всичко си се показваше коректно и си четеше дисковете. Дайте някакви идеи. Изключвам проблем с ОС тЪй като и при Boot се затруднява.

Edited by icemans

Не, че съм много компетентен, но да предложа няколко идеи:

1. Драйвер за CD-то

2. Настройки в BIOS- а

3. Замърсен слот?

4. С друго CD има ли същият проблем?

1. Драйвер за CD-то - Ако е от драйвер, ще прави ли мизерии и при буут?

2. Настройки в BIOS- а - какво точно имаш в предвид? Коя настройка може да го кара да се държи така неадекватно?

3. Замърсен слот? - и аз клоня най-много към това, но се чудя как е най-удачно да бъде почистен.

4. С друго CD има ли същият проблем? - нямам друго СД да пробвам. Имам от R51, но те са по "дебели" и ми се струва, че няма да влезе.

3. Замърсен слот? - и аз клоня най-много към това, но се чудя как е най-удачно да бъде почистен.

с CD/DVD Cleaner това е диск който има 2 четчици които почистват CD-то струва 10-12 лв

Хм! Аз мисля, че проблема не е в самото СД, защото на друга машина работи. Мисля, че под слот god_15 има в предвид самия IDE конектор на у-вото. Аз мисля, че там може би да е замърсено нещо.

Или е замърсен и дава на късо или се е повредил IDE слота (или както там го наричате xD). С въздух под налягане не можеш ли да го изчистиш или пък с клечки за уши напоени със спирт?

1. От драйвери е възможно да прави проблеми и при буут.

2. Възможно е да имаш някакви допълнителни опции в буут менюто.

4, Ако намериш от някъде друго CD ще ти стане по-ясно къде може да е проблема.

Здр.

Изкарай ХДД то и пробвай без него зареди от CD то нещо. Ако се получи и няма забавяне , означава ,че по някаква причина биоса ти е решил да ги закачи на един и същ IRQ и си пречат. Може да го флашнеш.Също пробвай да махнеш и батерията да видим без нея дали ще се оправи.Незнам като първо боот устроиство какво си сложил , може да промениш настройката

Другият вариант си остава нещо замурсено или лоша спойка някъде

успех ! и напиши резутат

Edited by WTFF

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0