Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0
32aug

Проблем с ACER ASPIRE 5517

6 мнения в тази тема

Привет,

Реших да обновя биоса на лаптопа. Процедурата мина гладко според лаптопа.

Ето и подробно описание на операциите които съм извършил:

Свалих от сайта на производителя последна версия на биоса.

Направих по-инструкция от производителя буутваща флашка с която да ъпдейтна биос-а.

След рестарта направо излезна менюто за оновяване на биос-а, и на екрана се исписа

CMOS CHEK-ok

Пита ме искам ли да ъпдейтна Биос-а, дадох ок и биос-а започна да се ъпдейтва.

Операцията завърши с надпис success, след което лаптопа се рестартира и вече свети само диода под бутона power.

Моля ако някой има варианти за оправяне на това положение да сподели опита си.

Edited by 32aug

Копираш папката DOS или CRISDISK не знам коя точно е при теб виж дали си избрал точния модел на лаптопа копираш ги в една флашка само файловете без папката. Сваляш батерията на лаптопа задържаш Fn+ESC и слагаш зарядното и натискаш Power-a задържаш още 5-6 сек и пускаш трябва да работи компа около 5 минути и да се рестартира сам и да запали ако нестане с Fn+ESC пробвай с Ctrl+ESC или Fn+B. Пиши после какво е станало и как си го оправил.

Добавих те, но нещо не отговаряш.

При включване на лаптопа с натиснати FN+ESC, лаптопа включва в друг режим (предполагам търсеният от мен), вентилатора върти на макс и нещо търси в CD-то.

При поставяне на записан диск в CD-то въпросното се зачита.

Edited by 32aug

Аз те добавих и ти писах копирай каквото има в папката дос на диск или флаш и то ще ти смени биос-а препоръчвам ти да качиш предишната версия на биос-а и след това под windows да го упдеитнеш.

Само файловете не и папката !!! Ако искаш даже разрови малко из нета в някой форум които го е правил за точния модел. Защото не знам дали не търси bios.bin или името ти на биос-а.Но от опит глава не боли само да свалиш точния биос.

Гост
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговори на тази тема...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0