deriz

Тъмен LED дисплей ?

29 posts in this topic

Здравейте колеги.

Счупих си матрицата на лаптопа, след изпускане. Купих нова но...след монтажа се вижда много тъмно, сякаш инвертора е заминал, а до колкото знам на LED матриците това нещо не съществува ? Каква може да е белята ми, евентуално кабела от дъното към матрицата, за друго нещо не се сещам.. с външен монитор всичко е ток.

Вероятно, просто исках да видя дали някой е имал подобен проблем с ЛЕД дисплей, преди да купя кабела, понеже нямам от къде да взема за пробата а е 30-тина лв.... все пак са някакви пари :)

Щом е тъмен и не виждаш нищо , диодите не тръгват и няма светлина. Трябва да се прегледа защо няма светлина , напрежения кабели и така нататък.

С радост бих го погледнал от любопитство

здравейте, имам същия проблем. премерих след IC NT39208, няма напрежение на входа има 3.36V, предполагам че е IC си е заминала. ще проверя лентовия кабел. Проверил съм всеки LED диод - работи, някой ако може да даде идеи.

Много често проблемът е в лентовият кабел който храни диодите. Екрана се отваря , където е лектроника на матрицата има един мисля че 5 канален лентов кабел , който е само за дидодите , който тръгва от там и слиза към долната част на матрицата. Не става дума за кабела от лаптопа към матрицата :)

Напишете резултат

А лаптопът какъв е?

Новата матрица да не е 'compatible'? Защото напоследък има много заместители, които са 'noname manifacturer' и работят когато и на каквито си поискат лаптопи.

IC NT39208 е драйвера на матрицата и по всяка вероятност работи

Матрицата може би не е съвместима и IC NT39208 отказва да захрани диодите

Споко Latitude може да ти продаде друга. Другият ти вариант е да захраниш ледовете от друго място, но така няма да можеш да коригираш осветеността има и трети вариант ама той си е доста сложен

Какъв е лаптопа ?

Edited by WTFF

Да не ви останат части и за нет бук както сте я подкарали :)

и определено биоса :)

ресет и ако трябва флаш

преди всичко друго

Edited by WTFF

сложих, нова матрица и пак същия проблем няма подсветка, съмняваме да не е от лентовия кабел свързващ матрицата с дъното, В момента търся такъв и ще видя какъв е резултата. Мерих напрежения, но тъй като незнам те какво захранват не мога да разбера проблема. Пробвах да премеря лентовия кабел, но голяма играчка беше и стигнах до половината и се отказах. Ще пиша за резултати ако стане нещо.

а с биос флашване пробва ли , ей така за всеки случай

Не помня добре ама на дел се препрограмираше епромче за да тръгне с нова матрица нали ?

За делл и съм чувал подобно нещо че има. По нагоре питах за марката ама няма резултат.:)

Edited by WTFF

не съм толкова навътре в тази сфера и не искам да рискувам с флашване на BIOS.

Не е кой знае колко страшно и опасно, ако има шанс да се оправи аз бих пробвал, хем ще научиш как става

Не бе,хич не е опасно?! Най-много после да го хвърлиш,ако объркаш версията,трепне тока докато флашваш,флашката ако даде някакво смущение и т.н.Биос флашваш,когато си опитал ВСИчКО друго,особено ако не си много вътре с материята!

vertexe

Стига си говорил простотии. Убеден съм че си новобранец и половина казали му някъде че малиии е много страшно и така нататък. Ситига си вкарвал страхове и психози у хората , това че незнаеш воъбще за какво става дума ми е ясно , ама защо се обаждаш със страхливото си мнение. Флашката щяла да даде смущение ?!?? Ми то ако си разходиш лаптопа някъд навън пак е опасно ще взема да падне да се удари. Не случайно производителите на лаптопчета публикуват флашове.

Аз пиша от опит ти от какво пишеш? от страх?Поне недей заразява и другите с него.

Идеята е човека да научи нещо да си оправи компа. Ако го е страх обаче няма как да стане. Е прав си най лесно да отиде в някой сервиз и там да го ушият

Новобранец. Ако се насираш така пред най-малкото препятствие до никъде няма да стигнеш.

като оня слон latitude всичките на сервиз ги праща. Така , ама така гънки не се правят само се хранят сервизите и човек остава прост

Edited by WTFF

Напоследък пък HP-тата са със инсталационни exe-та, още по-лесно! Пускаш инсталера,чакаш 2 мин, рестартираш и готово. При теб не знам точно как е. Провери си в сайта на прозиводителята. Дори и да се флашва по друг начин, си има подробно опътване как става.

Edited by nc4010

Открих повредата, оказа се, че е пробит MOS транзистор, отговарящ за захранването на LED подсветката.

якоооо

дай една снимка къде се намира тоя транзистор

якоооо

дай една снимка къде се намира тоя транзистор

Нема нужда, ти нали ги оправяш с флаш на биоса.

Научи се да четеш внимателно.

недей през редовете. Личи си че искаш нещо да ми кажеш така че давай.

Явно си поредният много опитен "ремонтьор на лаптопи" от Бургас

Edited by WTFF

Научи се да четеш внимателно.

недей през редовете. Личи си че искаш нещо да ми кажеш така че давай.

Явно си поредният много опитен "ремонтьор на лаптопи" от Бургас

Е няма нужда да ти отговарям.

Edited by batgosho

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...