Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Панайотов

Не ми се стартира Уиндоус 7 на лаптопа

10 posts in this topic

Машинката ми е Acer Extensa 5220,малко старичка но вече година и половина работеше със седмицата.

Проблема ми е следния: Инсталирал съм си Ултимейт,като преди това изтрих на цяло всики дялове и ги създадох наново.Тръгна си нормално всичко,рестартите си бяха Ок.Но като престоя една вечер изключен и на сутринта беше дотам.Тръгва да зарежда,изписва ми "добре дошли" и в момента когато трябва да зареди декстопа ми излиза черен екран,на който се вижда само мишката,и толкова.Нищо не помага.

Понякога се оправя с инсталационния диск и "систем рестор" до последно инсталирана програма,но понякога и това не помага.Оттогава съм го преинсталирал 5 пъти сигурно,пробвах с различни версии на седмицата,веднъж само захапа за 5 дни и после пак същите номера.Вече се видях в чудо.Като тръгне работи перфектно.

Дайте някакви идеи моля ви,или нещо с което мога да проверя къде е проблема,мерси предварително :)

Влизаш под сейф мод

След това теглиш CCleaner и поправяш регистрите.

А на Safe Mode как се държи?

Гледа характеристиките на лаптопа от тук:http://www.pazaruvaj.com/prenosimi-kompjutri-c3100/acer/extensa-5220-050508mi-celeron-m530-1-73ghz-512mb-80gb-15-4-p16962034/opisanie.html#properties и като гледам не е много за 7-ца , но с толкова рам трябва да чакаш няколко минутки да зареди програми и всичко останало.

Ще трябва да си ъпгрейднеш лаптопа на 2GB RAM. :/

Не знам как се работи със Сейф Мод,и проблема не мисля че е във малкото рам памет.Все пак от година и половина съм на седмица и досега не е имало проблеми.

ПС:Веднъж май натиснах сейф мод и тогава ми изкара тъмен екран,на който в четирите ъгъла пишеше "Безопасен режим" май или нещо такова,съответно не можех да правя нищо и след няколко минути го изключих от копчето.

Ако ми обясните какво да направя с сейф мода ще го пробвам.

При стартиране на лаптопа натискаш f8 и ще ти се появи този екран :

windows-7-f8.jpg

и натискаш enter в/у safe mode и чакаш да видиш дали ще се стартира

тествай харда за "bad" сектори

Опитай с друга Седмица,

преди това лол левел формат на харда и изключи ъпдейтите за проба

Машинката ми е Acer Extensa 5220,малко старичка но вече година и половина работеше със седмицата.

Проблема ми е следния: Инсталирал съм си Ултимейт,като преди това изтрих на цяло всики дялове и ги създадох наново.Тръгна си нормално всичко,рестартите си бяха Ок.Но като престоя една вечер изключен и на сутринта беше дотам.Тръгва да зарежда,изписва ми "добре дошли" и в момента когато трябва да зареди декстопа ми излиза черен екран,на който се вижда само мишката,и толкова.Нищо не помага.

Понякога се оправя с инсталационния диск и "систем рестор" до последно инсталирана програма,но понякога и това не помага.Оттогава съм го преинсталирал 5 пъти сигурно,пробвах с различни версии на седмицата,веднъж само захапа за 5 дни и после пак същите номера.Вече се видях в чудо.Като тръгне работи перфектно.

Дайте някакви идеи моля ви,или нещо с което мога да проверя къде е проблема,мерси предварително :)

Здравей.

Според мен имаш проблем с драйвери.

Ако има драйвери за този модел в сайта на производителя изтегли си последните такива и сложи тях.

Въпреки това няма да е лошо да направиш нова инсталация на Windows-a!!!!

Успех.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0